0 

corsol @corsol 13. Dec 2004, 00:03

Zaradi relativno ugodne cene se odločam med omenjenima aparatoma(cena pri nas okoli 90 000 SIT).
Po karakteristikah sta si dokaj podobna.
Mi pa ni jasna razlika med zaporednim slikanjem obeh apartov.........npr. kateri je boljši pri slikanju gibajočih objektov.....

Kaj priporočate.......... :?: :?: :?: :?:
   0 

Pele @Pele 13. Dec 2004, 15:52

Finepix 5500 ne poznam. Sem pa že slikal s Kyocero. Soliden aparat za ceno. Predvsem je zelo hiter. Sicer pa prave ocene ne moram dat, ker Fujia 5500 še nisem imel v rokah sad
Mogoče bo kdo drug znal pomagat.
   0 

gusar @gusar 13. Dec 2004, 16:21

E, to se mi pa dopade, da pele (najbrš se kar precej razume v te stvari) ne mlati
prazno slamo, ampak korektno pove, da še fujija ni imel v roki in zato ne
bo komentiral.

Nekateri (kar precej jih je) pa so prav smešni s svojimi "canon rulz, nikon sux, fuji sux, pentax rulz..." - ker so na nekih forumih nekaj prebrali, doma pa majo canon a60.

Corsol, jaz imam s5500. Ne bom pa komentiral onega drugega, ker ga ne poznam.
Preberi si kakšno mnenje v drugi debati "apararat z 10x zooom do 100k sit" ali nekaj takega.

lp
   0 

Pele @Pele 13. Dec 2004, 16:36

Gusar najbolje je da ti našteješ tri prednosti in slabosti svojega aparata. Mogoče mu bo pomagalo.
   0 

gusar @gusar 13. Dec 2004, 16:50

minus:stabilizacija bi bila včasih fajn, makro je 10cm ali več, široki kot je 37, fine lahko določiš le za 4mp sliko, za manjše ločljivosti nimaš izbire (kar pa ne pomeni, da so slabe - jaz slikam ali 4 mp fine ali raw oz. 1mp za računalnik), xd dražje kartice

plus:raw, histogram (nekateri ga cenijo), CF (hiter fokus gibajočih se predmetov),ročni fokus :roll: , video 640x480 z zvokom, iluminator (lučka za fokus pri manjši svetlobi), čas 1/2000, oblika, AA baterije (za silo lahko kupiš v vsaki trgovini), in še veliko drugega...

Kompromise je treba pač delat. Mene je prepričal.

lp
   0 

damir lovenjak @damirr 13. Dec 2004, 18:44

evo, jaz pa ti bom nastel pluse in minuse Kyocere
+ hiter, 3,3 fps, dober CAF
+ zelo lepe barve
+ 10x opticni zoom
+ odlicna ergonomia

- ne izostri v mraku in temneje
- za nastavite moras it v meni
- ni rocnega fokusa

sicer pa sem z aparatom zelo zadovoljen, tudi izgleda zelo lepo, dela lepe fotografije, tudi suma ma malo pri visjih iso-tih, za ta denar je to dober nakup
   0 

stat @stat 14. Dec 2004, 00:03

tudi sam imam zelo kratek čas M410R in se strinjam s tem kar je napisal damirr. hkrati bi dodal, da canona A60 ni nič kaj boljše ostril v mraku, je pa hitrost kyocere res izjemna.

in še ena fotka posneta včeraj okoli 12.00 ob nizki oblačnosti (ISO200, F3,1, 370mm, 1/500, fleš, oddaljenost od ptičje hiške cca. 4 metre, brez stativa, največja ločljivost): http://www.kos.igem.net/pm/Image1.jpg
   0 

Gumby @Gumby 14. Dec 2004, 03:02

Ce bos pocakal se kaksne tri dni, ti bom lahko 'izPrveRoke' povedal kako je s tole Kyocero... Jo gre kupit sodelavec danes ali jutri. Takole 'naPamet' receno se pa ne bos 'zajebal'...
   0 

Gumby @Gumby 14. Dec 2004, 03:04

... Pa verjetno ima damirr kar prav...
   0 

abo01 @abo01 14. Dec 2004, 10:51

Jaz bi se raje odločil za Fujija, več možnosti, ročno ostrenje, tisto o zaporednih posnetkih pa lahko mirno pozabiš, če ne boš kupil hitre SD kartice. Kar ti zadelo prilično podraži.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati