0   

matej @nachotop 28. Okt 2009, 21:29

Kolko bi bila okvirna cena rabljenega Tamrona 17-50mm F2.8 - če je slučajno kdo kaj nazadnje kupoval.
 0   

urosm @urosm 28. Okt 2009, 22:20

Jaz ga trenutno prodajam in lahko 100% potrdim, da so cene prenizke cool
 0   

robert @robz 28. Okt 2009, 22:43

pomoje okoli 200eur, mogoce kak eur vec
 0   

Jernej Lasič @Sviri 29. Okt 2009, 00:16

200€ laugh

no, seveda odvisno oliko je ohranjen, ampak 200€ se meni zdi zelo malo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

robert @robz 29. Okt 2009, 02:52

Jah stvar je taka, ce se stvari hoces hitro znebiti, moras dati nizjo ceno, saj sam vidim ce kaj prodajam...ce pa imas cas podas visjo ceno in ko vidis da ni interesa jo znizas...za 5eur, za 10, itd...in na koncu za 50eur smile

cena novega je 335eur, ce bi ga jaz kupoval bi zanj ponudil max 230eur, najde se pa zih kasen nevednez ki bi ga kupil za 300 upset 100ljudi 100cudi
lp
 0   

Simon @partyzan10 29. Okt 2009, 08:33

Robz kje si ga pa našel novega za 335 eur?
 0   

urosm @urosm 29. Okt 2009, 12:55

Abakus5060 je napisal/a:
http://www.foto-erhardt.de/tamron-1750-mm-sp-28-xr-di-ii-ld-asl-if-canon-af-p-4746.html?osCsid=68508e3307883076db0f51945bd4ef95

338 + 20 EUR poštnine, pa je že 358. Pri nas pa ga ima besni za 418. Torej profitiraš 58 EUR.

Ne vem pa, kako je z garancijo potem pri nas, če je tam kupljen.
 0   

Jure P @nostromo118 29. Okt 2009, 14:16

250-280 €
 0   

matej @nachotop 29. Okt 2009, 14:47

@Robz: se strinjam s tvojo ceno novega - tukaj je ista http://www.grazcamera.com/html/f-shop.htm in štajercem nam je Graz bližje kot Ljubljana, tako da cena za poštnino praktično odpade, pa tud garancija velja.

Tenx za okvirne cene rabljenih!
 0   

robert @robz 29. Okt 2009, 21:29

hehe np, sam veckrat romam do nemcije, tako, da kar tam gledam za cene, pri nas je itak vse +50eur cene se vec confused
 0   

Rudi @Rudolfo 4. Nov 2009, 07:00

Pozdravljeni
Ne morem si kaj,da ne dodam.Kupil sem pri severnih sosedih v Celovcu tako Canon 70-200 f/4 L USM ( 100 eur ceneje kot pri nas) takoj za tem pa še Tamron-a 17-50 f/2.8.Cena z poštnino na dom je bila 375 eur.Torej približno za 45 eur ceneje po takratnih cenah (4 mesece nazaj).Vehamentni trgovec v eni od naših trgovin je dejal,da za 410 eur ga lahko dobim-ceneje ga on ne da.Torej naš trgovec je pač imel enega več na zalogi in osebno pač niti ne pomislim več,da pustim pri naših "zaslužkarjih" takšno razliko.Pa še to-ob nakupu 70-200 so ga pred mano odpakirali takoj sem si ga lahko privil na body in odšel z njim na ulico,da ga testiram.Šele kasneje mi je kapnilo (slaba misel),da bi lahko zavil okoli vogala in se v trgovino ne bi vračal .....Pa so mi vseeno zaupali.
Lp Rudi
 0   

Leon @blastx 5. Nov 2009, 09:40

Enako sem jaz kolebal med rabljenim in novim Tamron 18-50, f2,8, a ker je rabljene robe manj za Sony Alpha, sem ga pred meseci kupil pri Foto-Erhard. in s poštnino vred prihranil 70€ od najnižje domače cene.

Jebe se našim trgovcem za EU cene, saj vedo da je povprečen slovenec prelen, da bi si šel kupit kam drugam. Če je že kdo kralj je v sloveniji to trgovec, ki je že tako nafutran, da ne dela za potrošnika ampak samo za debelo maržo.
 0   

Tomaž @TomyBoy 14. Nov 2009, 15:18

Rudolfo je napisal/a:
Pozdravljeni
Ne morem si kaj,da ne dodam.Kupil sem pri severnih sosedih v Celovcu tako Canon 70-200 f/4 L USM ( 100 eur ceneje kot pri nas) takoj za tem pa še Tamron-a 17-50 f/2.8.....

V kateri trgovini če smem vprašat ? smile
Sam imam namen drugi teden po dolgem času spet obiskati Majdiča Celovec, kjer sem imel že podobno pozitivno izkušnjo, prav tako z barantanjem glede cene, kje sva skupaj z trgovncem gledala najnižje online Avstrijske ponudbe in potem "določila" ceno.
Glede na temo, imam navoljo omenjen objektiv, cena pa tudi kljub zelo nizki ceni v tujini, še vedno ugodna,.

LP
 0   

urosm @urosm 14. Nov 2009, 16:42

Čisto enostavno, prava cena je tista, po kateri ti ga uspe prodat. In kar se naših trgovcev tiče, zakaj bi cenili, če pa še vedno stojimo v vrstah in nam prodajajo vse kar je kot vroče žemlje. Še za pofarbane kamne kupce najdeš. Bolj so dragi, bolj grejo v promet.

Konkretno, Tamrona 17-50/2.8 sem pri Majdiču v Gradcu kupil, slabih 100 EUR ceneje kot pri nas. Tu so mi rabljene ponujal po 300, tam sem za novega dal 330.

In, roko na srce, marsikdaj tudi jaz kupim pri nas, četudi dražje, mi je pa omogočena kakšna varianta enostavnega obročnega plačila (Diners, Mercator Pika ...), ki v tujini ne pride v poštev. In če ni keša na kupu, kaj naj drugega? Če pa je denar za keširat, pol pa jasno da tam, kjer je ceneje.

Ravno sem nabavil nekaj pri Besnemu, in enak artikel iz trenutno najcenejše evropske trgovine bi me s poštnino vred prišel mogoče kakih 20 EUR ceneje. V teh 20 EUR pa vštejem SLO navodila (ker nemških ne znam brat, angleških pa navadno ni) in komunikacijo s trgovcem v materinem jeziku. In kar se te omenjene trgovine tiče, čeprav nekateri šimfajo ko hudič, jaz ne morem čisto nič slabega rečt o njih. Lahko jih zelo pohvalim thumbsup

Je pa verjetno odnos trgovca nazaj do stranke hudo odvisen od tega, na kak način se ga ti lotiš, ko pride do kakšnih problemov. Lepa beseda navadno lepo mesto najde.

Skratka, od primera do primera različno. Je čist qurac, če je zguba, glavno da se gnar obrača laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati