0   

WhiteCell @WhiteCell 29. Okt 2009, 15:10

Zdravo.

Problem s preosvetljenimi slikami se mi pojavlja na mojem Canon 40d + speedlite 430EX II v Av načinu. Enostavno fotoaparat preračunava čase kot da nebi bilo bliskaice....na manual itak overridam nastavitve ( indikator itak kaže da bo slika podosvetljena....samo nakoncu je vredu). Bliskavica normalno dela pač ETTL normalno zapre ( preveril tako da sem dal na 2 curtain in dolg čas - se vidi da je predblisk veliko močnejši kot glavni blisk recimo, tudi zelena lučka posveti da je z flešem vse vredu). Kontakti so dobri ker vse nastavitve delajo rpeko menija.

Je imel kdo podoben problem ?
 0   

Blaž Nemec @Bashi 29. Okt 2009, 15:48

Na Av ti preračunava exposure kot da ni fleša, nato p fleš še preosvetli sliko, to je normalen način delovanja v Av, s flešem v ETTL slikaj na P ali na M
 0   

WhiteCell @WhiteCell 29. Okt 2009, 19:16

aha ok....hvala

nisem 100% samo mislim da z vgrajenim flešem ni teh problemov. sam sej pravim nism 100% nism bil tolk pozoren.
 0   

Miha @cedo 29. Okt 2009, 19:22

Bashi je napisal/a:
Na Av ti preračunava exposure kot da ni fleša, nato p fleš še preosvetli sliko, to je normalen način delovanja v Av, s flešem v ETTL slikaj na P ali na M

Če bi bilo to res (upam, da ni), gre za enega najbolj primitivnih fleš sistemov (kar canonov sicer je, pa vseeno misli, da ne v taki meri).
 0   

WhiteCell @WhiteCell 29. Okt 2009, 19:55

bom zdele poslikal par slik pa prilepil....

edit....opažam da mi to dela očitno samo pri 50mm 1.8 ker sedajle sem s sigmo probaval.....in ni bilo tega evekta.....hmm....bom še s 50ko probal
 0   

WhiteCell @WhiteCell 31. Okt 2009, 08:57

očitno ni nič narobe, glede na tale članek
http://kacnje.blogspot.com/2008/06/canon-flash-system-simple-way.html
 0   

Ime Priimek @dunda 31. Okt 2009, 16:48

WhiteCell je napisal/a:
očitno ni nič narobe, glede na tale članek
http://kacnje.blogspot.com/2008/06/canon-flash-system-simple-way.html

Tole zagotovo drži - sem sam pisal članek thumbsup

Povedano povsem po kmečko - aparat vedno meri kot, da ni fleša in s tem meri ambientno svetlobo (običajno svetlobo ozadja). Fleš pa meri svetlobo pri fokusni točki. Kar je odlično - na aparatu nastaviš kako svetlo "ozadje" želiš, na flešu pa kako svetel objekt želiš. Bolj enostavno skoraj ne znam povedati.

Ko tale Canonov flash pogruntaš, je stvar prva liga in deluje odlično.
Imam pa očutek, da je Nikonov bolj "trotl-zihr" - torej, če uporabljaš avtomatiko, daje boljše rezultate. Vsaj do ETLL III biggrin
 0   

WhiteCell @WhiteCell 31. Okt 2009, 16:53

super članek...sem mislil da sem že jest malo mimo...ker mi na manual res super ratuje...na AV in Tv je bila pa bolj loterija..zdej ko vem kje zajec tiči bo pa druga pesem
 0   

Ime Priimek @dunda 31. Okt 2009, 16:58

WhiteCell je napisal/a:
super članek...sem mislil da sem že jest malo mimo...ker mi na manual res super ratuje...na AV in Tv je bila pa bolj loterija..zdej ko vem kje zajec tiči bo pa druga pesem

Hvala - to zadevo sem tolikokrat razlagal, da sem raje enkrat napisal na enostaven način.
 0   

Grega @Greegor 31. Okt 2009, 17:20

mogoče še kak prevod v slovenščino? smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 31. Okt 2009, 17:56

Greegor je napisal/a:

Če bo kaj pomagal:
http://tinyurl.com/ykjy3rt grin
 0   

Grega @Greegor 31. Okt 2009, 18:05

hvala =)
 0   

Ime Priimek @dunda 31. Okt 2009, 18:28

Greegor je napisal/a:

Na blogu običajno fotografske stvari pišem v angleščini ... confused

Za avtomatsko prevajanje pa Amebis Presis - čeprav drži, da se bolje obnese iz slovenščine v angleščino. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati