0   

Nekdo @Nekdo 2. Nov 2009, 16:29

Najprej Lep pozdrav vsem na forumu!

Sem nov na forumu in pri izbiri novega fotoaparata, zato se obracam na vaso pomoc. Iscem nekaj kvalitetnega, ne prevec enostavnega in seveda da bo trajalo grin

Cist tko sem si ogledoval naslednje igracke:

- Canon SX1 is (ta me najbolj vlece)
- Canon SX20 is
- Canon EOS(ta pride mogoc zadnji v postev,mal zarad cene in profi vloge)
- Panasonic Lumix FZ28
- Panasonic Lumix FZ38
- Sony HX1
- Pentax X70
- Nikon p90

Tko to sem si mal nagledal,delal primerjave vendar ne vem katerega?vsi imajo veliko funkcij, dobre ocene na testih,cenovno so si podobni (ok, Canoni so mal drazji,ampak ne bom delal razlike z 50 evri!)

Komaj cakam na vase nasvete in dejstva.. thumbsup

Hvala in LP biggrin
 0   

Aleš @lial 2. Nov 2009, 16:39

Kaj si mislil s Canon EOS je malo skrivnostno, pa za tega itak praviš da je zadnji grin grin aja, pod EOS je vsaj ducat modelov, če ne še več.

Sicer pa ti priporočam Panasonic FZ 28, ki je v tej konkurenci zanesljivo prvak.
Mu pa tik za petami sledi Canon SX10, tako da se odloči na osnovi občutka v trgovini.
 0   

Nekdo @Nekdo 2. Nov 2009, 16:43

Ups sory..
gre za Canon EOS 1000d...ampak je ze profi...ze ko sm ga prijel v roke...

Hvala za hiter odgovor!!!
 0   

Aleš @lial 2. Nov 2009, 16:49

Se mi je zdelo da je kaj takega.
V tem primeru gre za dva popolnoma različna koncepta digitalcev . 1000 je DSLR, ostali so kompakti.
O razlikah je bilo že veliko pisanega, odločitev pa naj bo odvisna od tega, kaj pričakuješ od fotografiranja.
 0   

Nekdo @Nekdo 2. Nov 2009, 20:04

Aha...razumem

imam se eno vprasanje...zakaj Panasonic zmaga med temi?je to iz lastnih izkusenj?ker sem bil danes v trgovini in sem imel vse nastete modele v rokah..sicer ga nisem mogel prizgati in sporbat ampak je deloval simpl..glede na canona sx1 is pa sx20 is..pa na sonyia..ampak verjetno so karakteristike tiste?

nebi se sel profija z DSLR aparati, ampak verjetn so slike z njimi najboljse!
probal bom kompaktnega sedaj ali "bridge" pa videl..

sam se odlocit se moram za katerega!
 0   

Aleš @lial 2. Nov 2009, 22:19

Torej zapisal sem Panasonic in tik za njim Canon.
FZ 28 ima glede razmerja kvaliteta/cena manjšo prednost, odločilni bi bil 'občutek', kar sem ti tudi predlagal.
Moje mnenje je tudi povzetek testa na dpreview KLIK in primerjave specifikacij med tema dvema 'zmagovalcema' KLIK , kjer me pravzaprav prepriča možnost posnetkov v RAW-u pri Panasonicu.
Vendar ti to morda niti ne bo kmalu pomembno, zato lahko na ta moj 'argument' tudi pozabiš.

LP
 0   

Nekdo @Nekdo 2. Nov 2009, 22:39

Ok...hvala ti za trud thumbsup ...bom probal it se v trgovino,pa ce se bo dal mal poslikat z obema...da vidim kaj se "vsede" v roko..

se javim ko kupim thumbsup ...

zihr bom rabil pomoc ko bo treba kaj poslikat kot je treba!

LP
 0   
 0   

Nekdo @Nekdo 7. Nov 2009, 12:41

Kupljen FZ28...zaenkrat sm navdusen, skljocam vsepovsod pa igram se z nastavitvami..
tu imam eno vprasanje..vem da ima iA(inteligentno funkcijo thumbsup ), ampak iscem se v Manual mode in bi rad poiskal idealne nastavitve..

v glavnem super masinca zaenkrat...grem mal uzivat!

Lep dan vsem..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati