Ali ste zadovoljni s preglednostjo portala?
Da
45%
 45%  [ 5 ]
Ne
45%
 45%  [ 5 ]
Ne vem
9%
 9%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 11

0 

Uroš Uršej @Lucifix 13. Dec 2004, 23:44

Slišal sem že nekaj očitkov, da je portal Slo-Foto.net silno nepregleden in da se na njim nahaja kar dosti nepotrebnih stvari.

Ker poznam portal kot lasten žep, enostavno ne morem ugotoviti katere stvari bi obdržal in katere odstranil.

Prosil bi vas, da mi poveste nekaj predlogov.

Pa še:
to debato prosim peljite na nekem nivoju in odgovarjajte na druge predloge le v kolikor se vam bo to zdelo potrebno oz. po domače: ne smetit! grin
   0 

Gregor Prodan @progre2 14. Dec 2004, 07:07

Odstranis lahko gumbek "natecaji" ker se itak objavljajo pod novicam + se ne obnavlja konstantno smile

Odstranis lahko gumbek "enciklopedija" ker mislim da ga noben ne uporablja.
:christmas:
   0 

BubikolRamios @BubikolRamios 14. Dec 2004, 07:42

Proti prejšnjemu predlogu. Hmm morda pa bi enciklopedijo naredil v stilu combo boxa kjer bi bili notri vsi izrazi roll by abeceda. Tako kot je sedaj je jako nepriročno. t.j. že vnaprej moraš vedeti kaj iščeš - zelo neuporabno za začetnike.

LP

Aha še to - ko sem se zadnjič prvič spomnil da bi zbrisal eno svojo fotko sem na to temo skoraj doktoriral biggrin . Moral sem vprašat v forum kje je 'damn' gumb. Evo tule je ta nepreglednost.
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 14. Dec 2004, 08:04

1. Kaj tisti gumbek "FOTOGRAFI" nič ne deluje? Al to samo jaz ne znam?

2. Moj predlog je, da se baza malo spuca, kaj pa vem... Posti starejši od 1 leta v arhiv. Pomoje bo pol hitreje delovalo vseskupaj.

3. Zresetiral bi rubriko "Top fotografije". Namreč ene so se zakoreninile gor in bodo verjetno tam ostale. Lahko bi se z letom 2005 začelo na novo. V "Hall of fame" pa bi se dalo prvih 10 iz leta 2004. Pa tako potem vsako leto.

4. Menu na desni recenzije fotoaparatov se mi zdi prevelik. Mogoče bi se dalo s čim zanimivejšim zapolnit recenzije pa vtaknit pod gumb recenzije ali testi in se zadeva nato odpre v svojem okenčku.

5. Ukinil bi komentarje krajše od npr. 40 znakov (v stilu; mega, kul, ahh, ohh). Ne pripomorejo nič k konstruktivni kritiki obremenjujeo pa bazo.

6. Še kaj bi se dalo porpaviti samo trenutno mi ne pade na pamet bigrazz
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

slowenien @slowenien 14. Dec 2004, 08:51

Citiram:
5. Ukinil bi komentarje krajše od npr. 40 znakov (v stilu; mega, kul, ahh, ohh). Ne pripomorejo nič k konstruktivni kritiki obremenjujeo pa bazo.

Ah ja kaj pa ce ti jaz povem v 20 znakih vse z ah in oh ja hmmmmm pa ti mene ne stekas pa jas tak mislim hehehe :wink:
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 14. Dec 2004, 09:04

slowenien je napisal/a:
Citiram:

Ah ja kaj pa ce ti jaz povem v 20 znakih vse z ah in oh ja hmmmmm pa ti mene ne stekas pa jas tak mislim hehehe :wink:

Ti ne bi sprejelo posta, ker bi se moral bolj potrudit in napisat vsaj 40 znakov bigrazz
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

gusar @gusar 14. Dec 2004, 09:36

Morda bi bilo fajn, če bi pod slikicami pislo število komentarjev (morda tudi datum=

lp
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2004, 17:00

bot-sub je napisal/a:
1. Kaj tisti gumbek "FOTOGRAFI" nič ne deluje? Al to samo jaz ne znam?

Če kliknete se vam izpiše stran z opisom te tematike?

Citiram:
2. Moj predlog je, da se baza malo spuca, kaj pa vem... Posti starejši od 1 leta v arhiv. Pomoje bo pol hitreje delovalo vseskupaj.

Bom v kratkem malce uredil bazo, da bo hitreje delovala

Citiram:
Odstranis lahko gumbek "natecaji" ker se itak objavljajo pod novicam + se ne obnavlja konstantno

To je bila želja uporabnikov in verjetno ga bom kmalu odmaknil, saj bom v kratkem objavil koledar dogodkov, ki bo tudi zavzemal natečaja in ostale stvari povezane s fotografijo

Citiram:
Odstranis lahko gumbek "enciklopedija" ker mislim da ga noben ne uporablja.

Se žal ne strinjam, le treba jo bo prenoviti, da bo bolj pregledna kot je rekel BubikolRamios

Citiram:

Aha še to - ko sem se zadnjič prvič spomnil da bi zbrisal eno svojo fotko sem na to temo skoraj doktoriral Very Happy . Moral sem vprašat v forum kje je 'damn' gumb. Evo tule je ta nepreglednost.

Bom uredil grin

Citiram:
Morda bi bilo fajn, če bi pod slikicami pislo število komentarjev (morda tudi datum

Stran je že tako natrpana z teksom...

Hvala vsem za predloge, vendar tudi od drugih še kaj več slišal.
   0 

Gregor Prodan @progre2 14. Dec 2004, 17:17

[quote="slowenien"]
Citiram:

bedarija ... ne boš mi reku da ti vedno napišeš več kot 40 znakov :? in ne moreš vedno klanfat "vav kak dobra kompozicija" ko to sploh ni potrebno in daš samo komentar pa lepo oceno.
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 14. Dec 2004, 17:23

[quote="progre2"]
slowenien je napisal/a:
Citiram:

bedarija ... ne boš mi reku da ti vedno napišeš več kot 40 znakov :? in ne moreš vedno klanfat "vav kak dobra kompozicija" ko to sploh ni potrebno in daš samo komentar pa lepo oceno.

Ok, ocena na tvoj kokmentar je 3 biggrin

Zdaj pa ti razmišljaj, kaj si napisal prav in kaj narobe biggrin
   0 

Matev @Matev 14. Dec 2004, 17:31

mene recimo moti da je menu (kjer piše domov, galerija, fotoaparati...)
praktično neviden če nimaš okna raztegnjenega čez celoten ekran

in se recimo prva postavka DOMOV skrije pod lev rob ter je ne dosežeš niti z drsnikom

poskusite pomanjšat okno pa boste videli
   0 

gusar @gusar 14. Dec 2004, 18:38

Srečni smo lahko, da sploh ta portal imamo. Tudi sedaj je dovolj dober.
Ni mogoče tako spremeniti, da ne bi lahko bilo še bolje.

Kakorkoli se potrudimo, nam kmalu zblisne nova ideja. V nedogled.

Ta čas izkoristimo pametneje...recimo napišimo novo uganko (ali pa rešitev stare) :christmas:
   0 

MareŽ @maremare 14. Dec 2004, 21:45

Za forum:
-mogoče bi bilo boljše,če bi v rubriki fotoaparati postavil podrubrike z znamkami fotoaparatov,potem bi vsak pod svojo znamko postavljal vprašanja
-isto mislim za fotografske programe,vem,da jih je ogromno,ampak podrubrika PS,PSP,pa se vsa vprašanja glede programa not vstavljajo.Zdej je vse razmetano po celoti.Tako bi vsaj delno skrčil.za druge programe isto.Odpreš temo z naslovom programa,notri pa potem vprašanja.
lp, mare
   0 

Pele @Pele 14. Dec 2004, 21:56

Za fotoapate se strinjam. Pa samo to samo glavne znamke.....
Za programe se pa ne strinjam. Saj ni veliko vprašanj v zvezi z različnimi programi. Največ je PS, ki ima veliko prednost pred ostalimi..... Samo moje mnenje grin
   0 

gusar @gusar 14. Dec 2004, 23:09

Aka dpreview.com? bigrazz bigrazz
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2004, 23:25

Danes sem že dodal malce več kategorij v forumu, tako da bo res lažje pregledno. Bom pa premislil tudi dodati proizvajalce, vendar vas opozarjam, da se bo prva stran foruma zelo povečala in ob tem tudi zmanjšala preglednost.
   0 

David Vatovec @davidv7 15. Dec 2004, 21:30

Dej Lučo naredi en iskalnik v galeriji, kjer se lahko vtipka ime člana, ki ga iščeš in te vrže na njegov profil, ki v trenutnem sistemu rabim kakih 15min, da skinem na kateri strani je kakšen uporabnik,... :fredy:
   0 

mishko @mishko 18. Dec 2004, 00:23

Meni gumbi v navbaru nonstop sprožajo padajoči meni ko grem čez njih, sploh zdaj ko vse dela bolj počasi, tako da pogosto namesto "BACK" sprožim kaj drugega. Če to ni samo pri meni tako, mogoče bi bilo bolje če ne bi imeli funkcije "on mouse over" temveč da se sproži šele ob kliku?
   0 

Gregor Prodan @progre2 18. Dec 2004, 10:46

onMouseClick ... smile jep smile
   0 

kjask @kjask 18. Dec 2004, 10:48

onMouseOver ! :wink:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati