0 

segi @segi 15. Dec 2004, 18:39

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup digitalnega fotoaparata in potrebujem vašo pomoč.

Ker oblikujem veliko tiskovin rabim digitalca z veliko resolucijo fotografij. Torej ko fotografijo uvoziš (jpg) v računalnik bi morala fotka bit z resolucijo 300 dpi.

Kakšen model mi svetujete, na kaj naj bom pozoren...

Hvala za nasvete že vnaprej.
   0 

David Vatovec @davidv7 15. Dec 2004, 18:45

300 dpi dobiš iz vseh digitalcev, na kakšni velikosti pa?

Če se res ukvarjaš z grafiko in ne veš osnov,... upam, da te ne bom potreboval! biggrin
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 15. Dec 2004, 19:34

Jaz sem svoj cajt delal vse s sony-em F707 pa je kr šlo tam do A3, plakate za na cesto pa tudi B0. Saj tam rabiš 70dpi al pa še to ne.

Zdaj s Canonom 10D pa se upam suvereno it do 700x500mm za bolj glamur slike. Za jajca pa do vseh formatov...

Je pa precej odvisno od tega, kako ti fotografija že v osnovi uspe...
Pa še to. Milijoni pixlov niso edino merilo imamo milijone in Milijone ter ni vsak pixel Pixel. bigrazz
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

segi @segi 15. Dec 2004, 20:12

Jaz sem se zdaj odločil, da bom reskiral nekje 250.000 SIT
V žaklu imam:
- Nikon COOLPIX 8700
http://www.europe-nikon.com/details.aspx?countryid=20&languageid=22&prodId=911&catId=76
220.000 SIT, brez medija

Kaj menite?
   0 

ogabe @ogabe 15. Dec 2004, 20:20

davidv7 je napisal/a:
Če se res ukvarjaš z grafiko in ne veš osnov,... upam, da te ne bom potreboval! biggrin

Ta je bila dobra, ampak na zalost cisto na mestu.
   0 

segi @segi 15. Dec 2004, 20:28

Nerodno spisan post, definitivno poznam osnove, če kdo dvomi naj pogleda portfelj. Ko bo online smile Sun veri sun biggrin

Dajmo se osredotočit na moj nakup za četrt milijona... Morda kakšna alternativa Nikonu?
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 15. Dec 2004, 20:32

Canon 300D, Nikon D70 ipd. Mislim, da se jih že da dobit za ta dnar. Pa še več možnosti za naprej ti puščajo odprtih.
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

ogabe @ogabe 15. Dec 2004, 20:43

Bi se strinjal z Botsubom. SLR ti v osnovi nudi vecino tistega, kar ti nudi kompakt, poleg tega pa ti omogoca se krepko vec, ce bi sel kdaj v dodatne stroske smile
   0 

Mihy @Mihy 15. Dec 2004, 20:45

kaj pa e-300 ???
ta bo zelo poceni objektiv ma dobr samo kolko ma pa Mpix :?: a ma 6 al 8 ???
   0 

David Vatovec @davidv7 15. Dec 2004, 21:08

V tvojem rangu bi jaz kupil E-1 Oly - 242.000 SIT študentska cena - pozabi na te igračke za četrt milijona unih 8mpix si lahko nekam,..... Ups, ta čajček mi prow škodi biggrin biggrin biggrin

V glavnem iz SLR-jev boš lahko naredil veliko večje povečave kot iz kompaktov (in 8700 je malo preveč zrastel kompakt).

Jaz trenutno držim v roki 40x60cm povečavo iz 10D-ja (fotka tedna) in je bolj ostra kot karkoli, kar sem videl iz leica formata na tej velikosti!
   0 

kjask @kjask 15. Dec 2004, 21:14

Ma prav david! E-1 se bolj splača! Ne glede kakšne formate rabiš...
Pentax *istDS pa še bolj... bigrazz
   0 

segi @segi 15. Dec 2004, 21:39

Sam kupujem fotoaparat za najmanj 5 let, v dodatne stroške razen torbice pa se pomojem ne bom spuščal, vsaj 5 let ziher ne smile

Torej, da bi nabavil Olympus E-1, davidv7, kje si pa videl ti tole ceno 242.000. Ker jaz nisem študent, pač pa pravna oseba in je pol cena veliko večja, ali pač?
   0 

David Vatovec @davidv7 15. Dec 2004, 21:55

Aaaaa, pol je pa druga zadeva, če rabiš po reglcih račun na firmo, nisem vedel. Poskusi pa vseeno poklicat in vprašat kako je s tem,... tle na strani levo zgoraj je povezava.
   0 

milosh @milosh 15. Dec 2004, 23:34

predlagam da za kaj takega najames katerega od nas :christmas:
pa smo se mi zadovolni :twisted:
   0 

segi @segi 16. Dec 2004, 00:16

ja milosh, saj meni je čisto normalno, da je treba za fotko najet človeka, ki obvlada in to tudi počnem, vendar se pojavljajo stranke, oziroma projekti z malimi sredstvi in za male ljudi, ki bi radi slikali svoj avtobus in ko mi zadevo prinesejo, me zadane kap. Daleč od tega, da sem pro, samo vseeno je razlika med fotografijo mene in fotografijo avtoprevoznika. Zato potrebujem digitalca.

Kaj pa Canon PowerShot Pro 1? Je malce cenejši...
   0 

rado @rado 16. Dec 2004, 10:05

Ne vem zakaj tako razmišljaš , če se že ukvarjaš kot praviš s takšnim poslom potem vsaj kupi canona 300D z kit objektivom sigurno ti nudi za podoben denar več kvalitete (predvsem zaradi večjega senzorja) kot ti ki jih navajaš in ko te bo prijelo, da bi rabil še kaj več od optike so možnosti odprte in to se bo zgodilo verjetno prej kot v petih letih, če boš pa kupil hibrida pa drugih možnisti ni razen zopet nakup novega pa s tem ne mislim, da so slabi sam ga uporabljam že tri leta Minolto dimage 7 vendar takrat ko sem kupoval je bil najcenejši DSLR 2x dražji danes pa so cene cenejših skoraj enake dobremu hibridu in kot pravijo od viška glava ne boli (v tem primeru viška kvalitete).
   0 

Pele @Pele 16. Dec 2004, 12:43

Razmisli tudi v rabljenem 10D. Nekaj mesecev starega dobiš za 250.000.
   0 

kjask @kjask 16. Dec 2004, 13:04

segi, kakšne velikosti pa so tvoje natiskane fotografije?
   0 

segi @segi 19. Dec 2004, 17:38

Ja rabil bi slike v velikosti A4.
-----------------------------------------------------
Odprem omaro in skočim po svojo analogno stvarco, da bi nardil še eno albumsko fotko in odnesel film na razvijanje. Slučajno ugotovim, da v rokah držim Canon EOS 300.

Torej, poraja se vprašanje ali bi mi šel objektiv (Sigma 28-200mm Aspherical IF) s tele analogne zadevce (Canon EOS 300) na bodočega digitalca (Canon EOS 300D).

V literaturi piše, da se da na Canonu EOS 300D menjati objektiv z vsemi Canonovimi EF modeli. Če sklepam po primerjanju znakov abecede med seboj bo tale Sigma ostala še lep čas na analogni zadevi, ali pač?

p.s.: eno zadnjih vprašanj v tej temi smile
   0 

milosh @milosh 19. Dec 2004, 19:48

ajme segi, canonovi ef modeli to se ne pomen da ma sigma tut ef oznako objektivov
najlazje se prepricas tako da pogledas ce gre na tvojga canona 300 tut ef objektiv (kar pomoje gre) pomen da ce gre tvoja sigma na canona 300 gre tut na canona 300d

prosm uporabli mozgane :?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati