0 

JureHorvat @JureHorvat 10. Nov 2009, 21:26

Lep pozdrav!

nameravam kupiti omenjen objektiv 70-200(sigma)!

Problem je v tem, da vidim objektiv z različnimi oznakami...makro ll, EX........

Vsi imajo zaslonko 2.8 kar me najbolj rajca..zanima me če je več vrst teh sigem 70-200mm?..vseeno mi je če je dober za makro..tega ne rabim...zanima me, če so optično vsi dobri, ostrina, hitrost ostrenja, saj veste! Potrebujem objektiv za rokometne tekme

PROSIM pomagajte! če so vsi enako dobri za rokometne tekme, če je sploh več vrst!

HVALA!
   0 

Žiga @zcetrt 10. Nov 2009, 21:48

Več vrst. Verzija II je najboljša.
   0 

Matej Petrovič @mpetro 11. Nov 2009, 18:53

Jure najprej LP...
Sva v istem FOTO Klubu in lahko si mojo 70-200 2.8 HSM Macro II Sigmo poblize ogledas kadarkoli....

Glede oznak:
EX - oznaka za najvisji rang sigminih objektivov (najboljse steklo, izdelava in fokus) seveda ni na rangu L objektivov od Canona sad

Macro - zgolj zato ker ostri ze na razdalji od 1m ( Canon 1.5m)
II - ker je druga popravljena izdaja z HSM motrojem in tudi optika je baje popravljena
HSM - enako kot Canon USM (Ultrasonic motor) oz. Nikon SilentWave, se pravi tiho ostrenje

Se kaksno vprasanje....
   0 

JureHorvat @JureHorvat 24. Nov 2009, 21:46

Matej..malo pozno sem opazil tvoj odgovor..

Tvoj objektiv sem že testiral če se spomniš..tudi Kogelnikovo tastaro verzijo sem sprobal...zdej grem še v Slovensko bistrico pogledat prvo makro verzijo..čeprav mi je čist vseen za makro...NAJBOLJ me pritegne blenda!

HVALA!

Se vidimo!
   0 

JureHorvat @JureHorvat 29. Nov 2009, 13:41

Evo!! Danes kupil sigmo in sem super zadovoljen!!! kupil sem drugi sigmin 70-200, ki je prišel ven torej ne makro!!
   0 

Peter @MX_Peter 29. Nov 2009, 18:57

Čestitke k novi pridobitvi...sem jo tudi jaz včeraj dobil...tako da sem še v fazi "testiranja" grin...pa veliko vrhunskih posnetkov ti želim grin

PS: kaj mi lahko na PM sporočiš, koliko € te je koštala?
   0 

Jure Korez @jupii76 4. Dec 2009, 16:25

Tudi sam razmišljam k nabavi tega objektiva, večinoma sem že marsikaj prebral kako se kje odnese, samo v marko varjanti bi še me zanimalo kakšne izkušnje, kako se odnese?

Lp. Jure
   0 

JureHorvat @JureHorvat 4. Dec 2009, 16:35

Zdravo še en Jure..U bistvu js nimam makro verzije..ostri mi na 1.8 metra..nevem kaj naj rečem...ker ga ne uporabljam za makro..je oster in odličen objektiv to je vse kar lahko rečem!

Lp, Jure
   0 

maks @mmax 4. Dec 2009, 19:21

jupii76 je napisal/a:
Tudi sam razmišljam k nabavi tega objektiva, večinoma sem že marsikaj prebral kako se kje odnese, samo v marko varjanti bi še me zanimalo kakšne izkušnje, kako se odnese?

Lp. Jure

Imam ga, ostri na 87cm, s tem da lahko potem zumiraš in predmet približaš.
Sam ga imam zaradi hitreha AF in seveda f2,8 biggrin
   0 

urosm @urosm 4. Dec 2009, 19:57

Na nemakro verzijo (tudi jaz jo imam) pa kako +2 +3 ali +4 close-up lečo, pa bo super.
   0 

Aleš @lial 4. Dec 2009, 19:59

Najprej je treba nekaj razčistiti: ta Sigma ni sposobna narediti pravi macro, temveč le bližinski posnetek na relativno kratki razdalji, ki je skoraj polovico krajša od predhodnice. (87cm - izmerjeno)
Pri maksimalnih milimetrih in najbližje kar je še možno, je na crop tipalu slika približno 2.5x večja od tiste, ki bi bila lahko v macro območju:

(pravkar posneta fotka - ni za ocenjevanje grin grin grin )

Sicer pa je to objektiv, ki ga z največjim veseljem uporabljam., vse njegove lastnosti so takšne, da ob slikanju maksimalno uživam grin grin

Takoj po testiranju lansko leto ( KLIK ) sem ga kupil in je še sedaj med prvimi tremi pri mojih objektivih
   0 

Miha @mauss 4. Dec 2009, 20:05

super, z lešniki in smetano!
če je s fokusom vse kul, potem je bestbuy, sploh če nimaš fetiša na fotkanje v dežju(ni 'L'). prej probaš par primerkov...
če kupuješ za nikon, potem je teh front(back)fokus problemov zanemarljivo malo.
gonim(ne prav nežno) prvo 'macro' verzijo že dobre dve leti, izbrana najboljša izmed 4-ih z lagerja, nikol nobenga problema, na 70mm & f2.8 je malenkost mehkejša od ostalih verzij, pri drugi verziji(macro II) naj bi bilo to popravljeno. da se razumemo, v dejanski uporabi fotk(printi, objave, ...) se tega ne opazi, če greš pa pixle štet, ti itak ni pomoči. grin
...
   0 

Jure Korez @jupii76 5. Dec 2009, 00:10

Vidim da tukaj ste uporabniki prav zadovoljni s temle objektivom! Sem tudi prebral ja da glede totika fokusa ni rado kaj jezi morš met kaj srečo ko kupuješ... zaj mam 50d z kit 17-85, vbistvu sem imel namen šparat, nabavit 25-105 4L, vender sem zagledal tole sigmo po rez dobri ceni in me je res zamikalo v tole smer da bi sedaj razširil z tele... malo me edino moti goriščna z crop faktorjem ki pa je resno zelo v tele, sploh nebi imel premislekov če bi mel fulframe glede goriščne. Toraj predlagate predvsem zadevco ob pregledu vredi stestirat, predvsem fokus, še kaj priporočate na kaj bi blo treba bit posebaj pozoren?

Toti objektivi samo boli glava...bigrazz

Hvala vam! grin
   0 

Peter @MX_Peter 5. Dec 2009, 17:53

Kupil sem ga točno pred enim tednom in nisem uspel kaj dosti fotkat, saj sem kajkmalu ugotovil front focus. Takoj sem ga nesel na servis, nakar ga niso mogli zrihtati tisti trenutek. Potem sem nestrpno čakal do petka, ki ga je osebno prejela punca (iz Velenja se je morala peljat) in ko sem ga dobil v roke je rekla da ga ni imel časa kalibrirat, ampak je dal drugega. Kar naprej so obljubljali da bodo pa niso. No v upanju da bo zdej ok sem ga testiral in zgodba je bila enaka. Danes sem se ves jezen zopet zapeljal v LJ da uredim zadevo dokončno. Dali so mi prejšnjega in rekli da so ga skalibrirali na prejšnje teste ki so jih opravili z mojim bodyem in objektivom. Smo še naredili nekaj testiranj in sem vseeno opszil da ima še front focus, a rekli so da je to v mejah normale. Pridem prej domov in rezultat je bil skoraj popolnoma isti kot pred kalibracijo. Res sem jezen in trenutno zelo razočaran nad vsem tem!!!! Pravijo pa da se da vse zrihtat...tako, da jim bom še dal eno možnost.....PS spet se bom vozil v LJ na svoje stroške!!!! Grrrrrrrrrrrr
   0 

Marko Jar @marko1 5. Dec 2009, 18:22

Jaz sem imel takšne in podobne izkušnje prav z vsemi tremi različnimi sigminimi objektivi, ki sem jih kdaj nabavil. Zadnjič sem v upanju, da so mogoče kaj izboljšali preverjanje končne kakovosti sprobal tako opevano novo 50 1.4 in enaka zgodba, dva primerka optično drugi svet, za ff oz. bf sicer nisem bil pozoren...

Eni mi pravijo, da imam pač smolo, ampak jaz sigme ne kupim več!

ps: je pa vseeno za pohvalit fanta v trzinu...
   0 

Peter @MX_Peter 6. Dec 2009, 15:52

Takole...gospod iz Trzina si je danes vzel čas in mi zadevo skalibriral...tako da upam da bo sedaj naprej vse BP grin upset
   0 

Aleš @lial 6. Dec 2009, 16:21

Če bi si vsi zastopniki in trgovci vzeli toliko časa za stranke, kakor to naredi Jure (gospod iz Trzina), nihče ne bi hodil v tujino po robo...
Mojih 5c

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati