0 

Blaž Ogorevc @balž 16. Dec 2004, 13:56

helo,
rabim nasvet.

Moja stara mama je izrazila željo, da bi imela portret mene in moje sestre da bi dala na poličko - bratranec in sestrična sta že naredila svoje - pri fotografu - jaz bi rad to kar sam seveda.
Saj ona ni preveč zahtevna - jaz pa malo bolj. fotografu ne grem, ker nisem še nikoli bil zadovoljen s sliko - hm, mogoče ne gre za fotografsko vprašanje - ampak vedno mi neki čudn glavo obračajo ipd.

No, na voljo imam en dan, canona 300v s fuji sensia še približno neposlikanim - slabo kaže in pa sonyja p72 - ne ravno najbolčjši aparat.
Če bi se hotel fotkati doma, kaj mi svetujete glede postavitve, nastavitev, osvetlitve in ozadja?
A bodo dovolj vsi reflektorji in pa popravek beline na tungsten?

Pa mimogrede, ne znam pozirat, vedno se držim kot debil. In bo problem, ker sestra je fotogenična in bo izgledala dobro že na prvi fotki, jaz pa bom hotu vsaj 50. Hehe.

Hvala za pomoč (jezus kot da se obračam na javno upravo)
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

David Vatovec @davidv7 16. Dec 2004, 14:33

Ozadje = bela stena - pač tista ki je.
Osvetlitev = priporočam stransko okensko svetlobo - en odbojnik z nasprotne strani
400 ASA ČB film za strojno razvijanje (Kodak, Ilford)
Poslikaj cel film - 36 posnetkov - če boš delal s samosprožilcem si postavi ogledalo nasproti, da vidiš kako izgledaš - pomaga! :christmas:
   0 

JurijVM @JurijVM 16. Dec 2004, 14:44

Nisem še nikoli delal portretov na DIA, a bodo barve kože v redu? Ima kdo izkušnje s tem?
Osebno bi raje uporabil kakšen portretni film, jaz uporabljam Fuji NPS ali NPH, barve kože pridejo zelo lepo. Če nočeš negativa ampak DIA, je baje Astia primerna za to.
Za ostale zadeve pa ti ne bom v pomoč, nikoli nisem delal "studijskih" portretov.

Jurij
   0 

Blaž Ogorevc @balž 16. Dec 2004, 15:40

ma sem mislil, da se je razumel, da bom verjetno kar na digitalca probu, ker se mi zdi cel dia film poslikat za to mal mim, sploh ker je sensia (hladne barve in to).
eh bom neki probavu pa bo. Pa dva mozola retuširu in bo treba bit.
Balž

0 

Blaž Ogorevc @balž 16. Dec 2004, 15:57

eh že vidim da bo lkinc iz tega.
Sem s kešom tak v čuzi, da ne grem eksperimentirat na cel film, pa še sestra lahk sam zvečer pride. Klinc, bom pa celo noč sedu pa ps-ju. Hehe
Balž

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati