0 

Bizy @Bizy 16. Dec 2004, 14:18

Torej foto majstri svetujte nefotomajstru glede teh dveh bolidov? Kaj nabavt, vkjučte vse argumente od cene pa do tehničnih karakteristik?

Pa lepa hvala
LP
   0 

gusar @gusar 16. Dec 2004, 14:58

Daj no poglej koliko debat imamo o s5500. Preglej malo tisto.
Toliko brezveznih novih tem. Obnašajte se malo.

lp
   0 

Bizy @Bizy 16. Dec 2004, 16:30

ja oprost ka sm te razjezu, res nism mel tega namena... eni pa so težaki.... Sm hotu samo pač pošten odgovor, če se kdo kaj bolj spozna na foto itd...
   0 

Bizy @Bizy 16. Dec 2004, 16:31

pa nč ni brezvezna tema, če se človk odloča dat okol 100k pač je nekaj na tem!!!....
   0 

Pele @Pele 16. Dec 2004, 16:56

Informacije o Kodaku boš težko dobil. V Sloveniji ga ima izredno malo ljudi. O Fuji je bilo pa res kar nekaj napisanega. Uporabi iskalnik na forumu. Imaš mogoče še kakšnega favorita?
   0 

corsol @corsol 16. Dec 2004, 19:26

Bizy je napisal/a:
Torej foto majstri svetujte nefotomajstru glede teh dveh bolidov? Kaj nabavt, vkjučte vse argumente od cene pa do tehničnih karakteristik?

Pa lepa hvala
LP

Tudi jaz sem ga imel v mislih(med ostalimi).............
Lahko ti povem samo kar sem prebral:
-nekateri ga hvalijo, drugi ga kritizirajo
-načeloma naj bi bil kar OK aparat za tako ceno
-lahko ga uporabljaš kot "trotl" kamero z mnogo prednastvaljenimi režimi
-ima tudi dosti ročnih nastavitev
-naj bi bil eden izmed aparatov pri katerem ti gre učenje fotografije hitro od rok
-zelo preprostia navigacija po menijih
-ima velike težave s hitrostjo zapisovanja( zamrzne tudi do 25 sekund!!)
-cena v SLO za moje pojme zasoljena ( Iz nemčije ga dobiš npr za 376 EUR + PTT)
-kolega , ki se ukvarja s fotografijo(in sproba kar nekaj aparatov) , mi je med "mojimi potencialnimi aparati" svetoval FUJI 5500(odsvetoval mi je omenjeni Kodak, in še nekaj drugih...........)
   0 

gusar @gusar 16. Dec 2004, 20:38

Evo, iz prve roke od lastnika.
4M, fine sliko shranjuje 2 sekundi (v povprečju nekaj manj ko 2 Mcool

Nikoli, niti enkrat ni zamrznil.

lp
   0 

Pele @Pele 16. Dec 2004, 21:29

Citiram:
-nekateri ga hvalijo, drugi ga kritizirajo

Hehe to je skoraj pri vseh aparatih.
Ne vem, če je Kodak tok slab :?
   0 

Bizy @Bizy 20. Dec 2004, 13:21

Ja super nekaj informacij sm dobu... Pele, naslednji favorit bi bil lahko tud Konica minolta dimage z3? Kva pravte o tej zadevšni...?
   0 

BlackHole @BlackHole 21. Dec 2004, 08:42

Berem tole temo, pa me malo moti oznaka Fuji 5500. Sam se sicer zanimam za naslednjo verzijo Fuji s7000, zato sem mislil, da že obstaja kakšna različica. Hočem rečt, bil sem na Fujievi strani, pa nisem našel modela 5500. Je pa 5100, ki ima samo 1 mP več.
   0 

Boštjan @loomy 21. Dec 2004, 09:17

V Evropi je s5500. s5100 je ista zadeva, le oznako ima drugo in NIMA 1 MP več od s5500.

lp
   0 

Boštjan @loomy 21. Dec 2004, 09:24

Pa še to...če se odločaš za nakup fotoaparata (pa tudi česa drugega), nikoli ne glej podatkov in "recenzij" na proizvajalčevi strani. Pa niti na strani, kjer artikel prodajajo.

lp
   0 

Bizy @Bizy 22. Dec 2004, 17:17

Najverjetneje se bom odloču za fotoaparat Konica Minolta Z3 (cena 114.000 sit), mislim da je dost u redu ponudba na www.mixi.tv, tko da Kodak easyshare DX 7590 (cena: okrog 124.000 sit) in Fuji film Finepix S5500 (cena okrod 85.000 sit) odpadeta. Mislim, da je kompromis med ceno in kvaliteto obveljal za Konica Minolta Z3...

Lp vsem

Bizy
   0 

ziga @ziga 22. Dec 2004, 21:36

Jst bi pa raje vzel Fuji na tvojem mestu. Preden kupiš vzami v roke to Minolto Z3. Vsaj Minolta Z2 ni bla ravno kaj prida dobr izdelana. Ko sn jst mel Minolto Z2 v rokah, me je bilo strah, da bodo začele leče z objektiva letet. Izledava Minolte Z2 je bila definitivno na nuli, poglej, če je pri Z3 kej boljš. Drgaš je pa ta Fuji kr majka...fokusirna lučka je na novo not pa tudi čase so menda poštimal. Sam mam pa Kyocero FineCam M410R, isti rang 10x optika in 4 MP. Mal še ta fotoaparat poglej...jst sem nenormalno zadovoljen. Kmalu bom kupil en DSLR in ta Kyocera ne gre do hiše, pa če samo krompir jem pol leta! 8)
   0 

Bizy @Bizy 4. Jan 2005, 01:45

Zdej ko sem prežvel najdaljso noc v novem letu in ko sem sprobal vse tri kandidate (fotkiče namreč) v živo (Fuji 5500, Konica Z3 in Kodak 7590) sem sklenil da se ne odločim za nobenga od teh zadev, pač pa bom šel v drugo smer in vzel panasonic lumix dmc fz20. Mislim da to je prava odločitev! :lol: :roll: :!: :!:

Lp
Bizy
   0 

VOLPE @VOLPE 4. Jan 2005, 08:52

jaz sem probal oboje in tudi imel fujia s 5500, med minolto, canonom, kodakom in fujiem sem se njabolše znašu s tazadnjim! Ima nekaj prednosti pred ostalimi! btw če te zanima jih dobim poceni
Lisjak Matej
   0 

Bizy @Bizy 4. Jan 2005, 15:42

Se pravi favoriziraš fujia! Vsi trije imajo nekaj pomanjkljivosti bi lahko rekel, tko da po pregledu mnogih recenzij je kocka težko padla, bil sem tik pred tem da vzamem konico Z3, ma pač nekaj prednostnih funkcij in karakteristike, ki jih druga dva nimata. Tudi v živo mislim da konica nekak prepriča..jah nc ja za kaksne cene dobis zadeve???

Bizy
:roll:
   0 

mishko @mishko 4. Jan 2005, 21:48

Z3 prednosti in pomanjkljivosti (za moje pojme, kot lastnika)

+

12 x zoom, hitro ostrenje in vklop, Anti Shake, dober oprijem, 4 AA baterije,

-

butasta vratca za kartico, slabo ostrenje pri manj svetlobe, LCD 1,5" (78.000 točk), EVF ni ravno špica...

No ko vse skupaj seštejem sem še kar zadovoljen, jasno tudi z ozirom na ceno. Moram pa priznat da drugih navedenih nisem sprobal.
   0 

VOLPE @VOLPE 4. Jan 2005, 23:25

jaz sem sprobal vse in se mi je najbolj dopadu fuji!
najbol resen zgleda, dober ročaj in body črne barve! ma najhitrejše sekvenčne slike! vsi imajo 4x baterije!
btw 12x zoom? ma se zavedate kolko moraš imet mirno roko?
in kako kvaliteto imaš pri tej dolžini?
Lisjak Matej
   0 

Pele @Pele 4. Jan 2005, 23:32

Zakaj pa ima stabilizator. Pa še aparat je dokaj lahek in ga ni problema držat pri miru.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati