0   

Uros Tominc @TomoT 19. Nov 2009, 15:21

Kako kaj kaže z omenjenim objektivom! Gledam malo po Ameriki in ga imajo že kar dober mesec, pa nikjer konkretnega reviewa... Pri nas zaenkrat ne duha ne sluha o tem objektivu... razen v KIT-u s 7D... pa še ta je "nedobavljiv".

Zadnja 3 leta uporabljam kot vsesplošni objektiv Sigmo 17-70... Včasih mi manjka IS. Je pa dobro to, ker je blenda 2,8 na 17 mm. Nekako razmišljam, da bi menjal za 15-85...

Vprašanje je, ali bo 15 85 optično kaj boljši od 17-85, ki je bolj kot ne povprečen.

Ga je slučajno že kdo videl, probal?

LP Uroš
 0   

Simke @Simke 19. Nov 2009, 16:28

Ti ne vem sej mogoče sprašujem neumnosti ampak vseeno

Zakaj pa rabi IS na 85 mm ?
 0   

name1 @name1 19. Nov 2009, 19:43

@Simke: boljše vprašanje bi blo zakaj rabiš IS na 15mm...in odgovor bi bil, da pride prav na 85mm cool
zaradi IS-a lahko preboliš manjšo blendo (v tem primeru je 5.6) saj ti omogoča daljše čase.. meni osebno pride IS dostikrat zelo prav pri 24-105 f4, ki ima zelo podoben razpon objektiva po izračunu "realne" goriščnice (mm*1,6)...
 0   

Uros Tominc @TomoT 10. Dec 2009, 09:49

Ali kdo kaj pozna tole trgovino?

http://www.camerabox.co.uk/productDA.asp?ProductID=10706&gclid=COm74ou7y54CFQWIzAodWXgtrA

Cena se mi zdi nadvse ugodna.
Edino malo me skrbi kupovanje objektiva preko NETa... Optična kakovost slike je relativen pojem in preko neta je to pomoje težko reševat. Če dobim kakega, ki bo optično bolj švoh.

LP U
 0   

j @sikoj 10. Dec 2009, 09:56

Simke je napisal/a:
Ti ne vem sej mogoče sprašujem neumnosti ampak vseeno

Zakaj pa rabi IS na 85 mm ?

Jaz velikokrat pogrešam oz. bi mi prav prišel IS pri 10mm oz. za FF pri 16/17mm. Takrat mi je vedno malce žal, da nisem vzel bodya z stabilizacijo.
 0   

Uros Tominc @TomoT 10. Dec 2009, 11:55

Hmmm... sem malo prebral po netu in je tale camerabox.co.uk nekam sumljiva...
Bilo naj bi kar nekaj nategov... No, raziskujem naprej.

LP U
 0   

j @sikoj 10. Dec 2009, 13:01

Tale camerabox je precej sumljiva. Sem tudi sam pred časom pri njih videl eno stvar precej ugodno, ampak sem potem še malo pobrskal in našel par tem, ko folk sploh robe ni dobil in podono.

Imajo ga pa tule:

http://www.foto-erhardt.de/canon-1585-mm-efs-3556-is-usm-p-11178.html?ref=geizhals

Pri njih sem kupil že dve stvari, sicer malenkosti, ampak je bilo vse ok.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati