0   

JureHorvat @JureHorvat 21. Nov 2009, 12:11

Zdravo...nakupujem objektiv...70-200 sigma, 70-200 tamron, 80-200 nikon

najraje bi vzel nikona...rabljenega a nebi rad zapravil več kot 500 evrov..potem mi diši še sigma...sem že fotkal s sigmo..o tamronu pa nimam pojma

Kako deluje?

ostrina pri 2.8 in pri bolj zaprtih zaslonkah?

Natančnost in hitrost ostrenja?

Malo bom še pogledal teste, a bi rad odgovor iz vaše roke..PROSIM

Lp!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 21. Nov 2009, 14:25

Jaz si Tamrona 70-200mm f2.8 lastim od kar je prišel ven in sem nadpovprečno zadovoljen z njim. Uporabljam ga na bodyju Canon 40D. Seveda bi rajši imel Canona 70-200mm f2.8 IS vendar zaenkrat še ni prišel na vrsto za nakup. Pa tudi mi ni to prednostna investicija, saj mi z nekaj prakse Tamron omogoča super rezultate.

Fokus je skoraj natančen. To pomeni, da ta objektiv ni akcijski in moraš narediti vsaj 2-3 fotke, da zadaneš res pravi fokus.
Ostrino pri f2.8 bi lahko ocenil z 9, če vzamem kot "etalon" za ostrino objektiv Canon 85mm f1.8. Iskreno rečeno s tem objektivom sploh nisem slikal še na zaslonki višje vrednosti od f4, saj ima bokeh in pri f2.8 tako lep, da portreti in koncerti na fotografijah izgledajo super, poleg tega pa ga koristim za koncerte, reportaže in gledališke prireditve.

Glavni slabosti sta seveda hitrost ostrenja (ki traja in traja in traja....) ter glasnost ostrenja. Včasih je tako glasen, da v zaprtih prostorih rajši počakam, da začne publika ploskati in šele takrat slikam. smile

Drugače pa je absolutno vreden svojega denarja. Sploh, če bi kupil rabljenega, saj mu je vrednost iz novega (svojega kupil takoj, ko je prišel ven, za 980 EUR) padla na 500 EUR in manj.

Tudi Sigma 70-200 f2.8 se mi zdi vrhunska, a ker sem naveličan slabe kompatibilnosti s Canon bodyji, sem rajši vzel Tamrona. Pa tudi bokeh me je prepričal, športnih dogodkov, da bi rabil hitro ostrenje, pa sploh ne fotografiram.
 0   

JureHorvat @JureHorvat 21. Nov 2009, 14:35

Hvala za izjemen opis!
 0   

maks @mmax 21. Nov 2009, 21:05

Lastim rabljeno-novejšo Sigmo z oznako II, izjemno hitra in skoraj neslišna, ostrina super, na CF mi skoraj nič ne uide, peša le pri skrajnih 200mm, rabljena se dobi za cca 600€, edino kar ji manjka je stabilizator, namesto tega pa imam monopod, je ceneje kot VR biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati