0   

Saltamontes @Saltamontes 21. Nov 2009, 15:57

Odločla sem se za nakup DSLR kamere. To bo moje prvo srecanje z DSLR in kot popolni amater imam ze pred nakupom majhen problem. Odločla sem se za nakup Olympusa E-520, ki ima v kompletu objektiv 14-42mm in 40-150mm. Želela bi imeti še eden daljši objektiv in me zanima kaj bi mi priporočali. Nagledan imam ZUIKO 70-300mm, toda ko prebiram članke po internetu me strašijo informacije, da ta objektiv ni priporočljiv za začetnike. Zanima me vaše mnenje. Hvala
 0   

Miran @fisheye 21. Nov 2009, 16:32

Za vsakega je enkrat prvič... upset No nič bat. Objektiv je kakor vsi drugi. Ne spada v pro razred f2.8 se, pravi da ni "bav, bav", mislim da za amatersko rabo bo čisto dovolj. Če pa ti denarnica dovoljuje pa vzami kakšnega "boljšega" saj so zaradi zaslonke, optike, hitrejšega ostrenja, vinjetiranja, ostrine, kromatske aberacije .... boljši, so pa težji in večji. Če se ne fotografira kakšne posebno hitre akcije bo ZUIKO popolnoma dovolj. Poglej po kakšnih testih pri kakšni zaslonki deluje dobro ..... in to je to. Ne obremenjuj se preveč s tehniko, poskušaj pslušat samo sebe in uživat v fotografiranju s časom in prakso pridejo tudi rezultati. Pa dobro luč.

LP M
 0   

Saltamontes @Saltamontes 21. Nov 2009, 16:57

Hvala za tole tolažbo upset Na kaj večjega zaenkrat še ne bi šla. Meni se že ta objektiv zdi težak, glede na to da ga nisem vajena. Zagotovo pa bom upoštevala tvoj nasvet in se manj ukvarjala z tehniko in skušala uživat v fotografiranju. To je tudi moj namen in že nestrpno čakam na novo igračko smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati