0   

gulpa @gulpa 23. Nov 2009, 17:23

Pozdravljeni,

zopet imam za vas vprašanje in sicer me zanima, kje nosite opremo na potovanju? Ok za nerizične destinacije mi je jasno, ampak kako jo hraniti na podzemni v Londonu ali Parizu, da mi je ne ukradejo? Kakšno torbo priporočate?
 0   

Miha @cedo 23. Nov 2009, 17:52

gulpa je napisal/a:
Pozdravljeni,

zopet imam za vas vprašanje in sicer me zanima, kje nosite opremo na potovanju? Ok za nerizične destinacije mi je jasno, ampak kako jo hraniti na podzemni v Londonu ali Parizu, da mi je ne ukradejo? Kakšno torbo priporočate?

Domke F2.
Sicer pa: od kdaj sta pa London in Pariz rizični destinaciji?

Malo bolj rizično je bilo zame letos v Srednji Ameriki, zato sem fotoaparat in edini objektiv nosil v enostavni zeleni platneni torbi za čez ramo, ki zgleda kot vojaška kurirska torba. Včasih pa tudi brez, pa bo kar bo...pa ni nič bilo.
 0   

milosh @milosh 23. Nov 2009, 18:23

london res ni panike!
jst bom mel pac dakine ruzak k ne zgleda da je foto ruzak zdej k grem na 4mesecno potovanje po pacifiku
 0   

heroj @heroj 23. Nov 2009, 19:24

Dakine ruzak r0x ... izgleda kot skejtarski ruzak, tko da ni preveč vpadljiv.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 23. Nov 2009, 19:56

jaz se s tem nič kaj dosti ne obremenjujem. pač ruzak na rame, vse dobro zapreš in po možnosti še š čim zahakljaš zadrge in je.
jaz imam na ruzaku tudi velik kovinski karabin, s katerim zapnem zadrgi skupaj. ampak saj tipu res ni nek problem vse skupaj pač diskretno prerezati če že hoče...

s karabinom tudi pripnem ruzak na stol, če se vsedem na kakšni pijači.
sicer so pa tudi ruzaki ki se na notranji strani odpirajo (se pravi na tisti strani, ki se ti tišči ob hrbet ko ga nosiš). te so bolj varni.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

gulpa @gulpa 23. Nov 2009, 20:37

Problem na podzemnih je ker je gneča in ne čutiš kdaj ti prerežejo rukzak, sploh če ga nosiš na hrbtu.....Pač imam že takšne izkušnje, zato sta mi destinaciji rizični...
 0   

Jernej Lasič @Sviri 23. Nov 2009, 21:15

pa ga nosi spredaj, ko si na podzemni...
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Luka @lukamai 23. Nov 2009, 21:37

Hojla,

jaz sem opremo zavaroval pri zavarovalnici, za primer najhujšega ;-) Vsekakor pa je prva preventiva ne preveč vpadljiv nahrbtnik in izbira kraja fotografiranja oz. rokovanja z opremo. V nekaterih delih sveta so te za aparat pripravljeni tudi ubiti...

lp
L.
 0   

milosh @milosh 23. Nov 2009, 21:40

na podzemni das itak vedno ruzak dol iz hrbta, ker je guzva pa da ne opletas z njem okol, das ga pac med noge ko stojis ali sedis, itak takoj vids ce se kdo dol sklanja,...
je pa spet odvisno kok zgledas k turist oz ne, ker ene turiste ze opaz ze na 100km ostale pa ne, ker je v metropolah tok razlicnga folka, da tut jezin ne izda kdo je tm ze dolg in kdo ne...
 0   

chips @chips 23. Nov 2009, 21:51

Jaz sem po New Yorku hodil pogosto z aparatom na rami, prav tako v Londonu, Berlinu...v glavnem po večjih mestih in nikoli imel težav. Kot so ti predhodniki svetovali, kaki extra varnostni ukrepi niso potrebni, le pazit moraš na svoje stvari. Stvari vedno drži z eno roko ali vsaj nogo, pa bo vse ok. grin
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Zelod @flambirana_oFca 23. Nov 2009, 22:16

Za trening predlagam katerega izmed romskih naselij na Dolenjskem. Če ti ga tam ne ukradejo, ti ga tudi na drugem koncu sveta ne bodo. laugh
 0   

robert @robz 24. Nov 2009, 22:56

najbolje imeti kasno fototorbo cez rame(leva rama-desni bok) in jo vedno drzati z roko, tako ti nemore nihce niz ukrasti
 0   

Andreas @Andreas 8. Jul 2010, 19:08

Da ne odpiram nove teme....

Kako nosit opremo, ko imam ves čas na hrbtu velik ruzak?

Grem namreč na backpakersko potovanje v azijo in me zanimajo izkušnje tistih ki so to že počeli.. Kako v tem primeru nositi opremo (50d in verjetno 2 objektiva) in biti ves čas čimbolj pripravljen za zagrabit in škljocnit? Trenutno uporabljam manjšo torbo za čez ramo.. Ali je ruzak nošen na sprednjem delu bolj udobna varianta?

Lp, A.
 0   

milosh @milosh 8. Jul 2010, 19:27

tko je da tut na backpack potovanjih mas tavelk ruzak dejansko zelo malo na hrbtu, samo ko gres od avta do hostla ali hotela in ko menjas transport. takrat ponavad ful ne fotkas ker itak iseces kam mors it,...
ce ne bos mel se enega dodatnega ruzaka (ze kot osebno partljago na avionu) pol takrat pac nosis fotkics cez ramo oz okoli vratu, drug objektiv pa mogoce si kups sam torbico za objektiv za na pas,...
pomoje bos mel itak dva ruzaka tko da manjsega pac nosis spredaj, tko jst ponavad pocnem.
 0   

name1 @name1 8. Jul 2010, 19:59

flambirana_oFca je napisal/a:
Za trening predlagam katerega izmed romskih naselij na Dolenjskem. Če ti ga tam ne ukradejo, ti ga tudi na drugem koncu sveta ne bodo. laugh

žalostno, ampak resnično laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati