0   

WhiteCell @WhiteCell 24. Nov 2009, 09:06

Mal razmišljam zakaj recimo te studijske luči nimajo bolj bele svetlobe ?

Danes sem si naredil...reflektor ...pa notr zmontiral en komplet HID xenon....temperatura je 6000K ( sm mel pri roki....lahko bi dal 4300,5000,6000,8000 ipd).....

sveti veliko močneje kot recimo 500w reflektor...poraba je pa kar konkretno manjša ( tolk da lahko napajam preko malega akumulatorja za motor. porabi celik 75W ( ali 35W če laufam samo eno)
 0   

Jože @trigga 24. Nov 2009, 11:06

0   

WhiteCell @WhiteCell 24. Nov 2009, 13:33

evo laugh

Tukej zgleda kot da sta različne barve - ta druga žarnica še ni na delovni temperaturi ( nekje 30s rabi da dobi končno svetilnost in barvo
 0   

WhiteCell @WhiteCell 24. Nov 2009, 13:35

bom se spredej naredil adapter za softbox in barndoor
 0   

Jože @trigga 24. Nov 2009, 15:15

Super zadeva!
Bom tudi sam kaj podobnega dal skupaj, ker sploh pri fotografiranju kakšnih izdelkov nimaš nikoli dovolj svetlobe (predvsem da se izogneš sencam), pa tudi za kakšne portrete zna bit fajn, sploh če narediš še softbox.
Za uporabo zraven fleša pa bi moral poiskat žarnice z malo nižjo temperaturo, tam okrog 5500 K če se ne motim.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 24. Nov 2009, 15:29

mogoče kakšna barvna folija da mal modre ubije ?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Nov 2009, 18:50

Koliko stroškovno pa znese taka predelava reflektorja?
 0   

Aleš @lial 24. Nov 2009, 19:07

No, to pa je ideja!
thumbsup thumbsup
 0   

WhiteCell @WhiteCell 24. Nov 2009, 20:43

flambirana_oFca je napisal/a:
Koliko stroškovno pa znese taka predelava reflektorja?

hehe mene ne velik ker prodajam HID komplete lol

drgač...reflektor mislm da je 10€...HID komplet pa 60€.

Nevem kolk se splača...sam sm mel preveč časa in se mi je valjalo...pa sem tole skupej scimpral.

aja če bi dal samo eno žarnoci ( ki btw...čist dovoj sveti) bi bil strošek HIDa polovičen
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Nov 2009, 07:09

No super, dober podatek, da vem kje kupiti, če se česa takšnega lotim. grin
A se mogoče ve katero temperaturo barve oddaja blisk fleša (npr. Canon Speedlite ... EX) in se da to kako izmeriti?
 0   

WhiteCell @WhiteCell 25. Nov 2009, 08:43

No super, dober podatek, da vem kje kupiti, če se česa takšnega lotim. grin
A se mogoče ve katero temperaturo barve oddaja blisk fleša (npr. Canon Speedlite ... EX) in se da to kako izmeriti?

simpl....slikaj bel papir...in v Digital Photo Professional z pipetko doloćiš WB...in ti izpiše cifro
 0   

RZ67 @RZ67 25. Nov 2009, 08:46

Barvna temperatura večine elektronskih flešev naj bi bila 5.500 Kelvina. Po mojih izkušnjah s Canon fleši, je ta bolj okoli 5.200 K.

To lahko izmeriš na dva načina:
1. V RAW fotkaj 18% sivo karto z nastavitvijo WB na Flash. Karto osvetli z enim flešem. Potem v Lightroom poglej koliko ti pokaže, da je WB As shot. To bodo Kelvini nastavitve Flash. Potem s pipeto klikni na 18% sivo karto, ki si jo fotkal in ti bo pokazalo Kelvine svetlobe, ki jo oddaja tvoj fleš.
2. Z zelo dragim Sekonic svetlomerom in barvomerom v enem http://www.sekonic.com/products/Sekonic%20PRODIGI%20COLOR%20C-500.asp
 0   

WhiteCell @WhiteCell 25. Nov 2009, 09:09

StrobistSi je napisal/a:

Barvna temperatura večine elektronskih flešev naj bi bila 5.500 Kelvina. Po mojih izkušnjah s Canon fleši, je ta bolj okoli 5.200 K.

To lahko izmeriš na dva načina:
1. V RAW fotkaj 18% sivo karto z nastavitvijo WB na Flash. Karto osvetli z enim flešem. Potem v Lightroom poglej koliko ti pokaže, da je WB As shot. To bodo Kelvini nastavitve Flash. Potem s pipeto klikni na 18% sivo karto, ki si jo fotkal in ti bo pokazalo Kelvine svetlobe, ki jo oddaja tvoj fleš.
2. Z zelo dragim Sekonic svetlomerom in barvomerom v enem http://www.sekonic.com/products/Sekonic%20PRODIGI%20COLOR%20C-500.asp

a z belim papirjem po mojem postopku ni ok ?.....ker mi pokaže lepo 6000K....tolk tudi piše na HIDu...aja pa slikal sem v RAW ja
 0   

RZ67 @RZ67 25. Nov 2009, 11:24

WhiteCell je napisal/a:
a z belim papirjem po mojem postopku ni ok ?.....ker mi pokaže lepo 6000K....tolk tudi piše na HIDu...aja pa slikal sem v RAW ja

Je isto OK. Ko si ti objavil tvoj post, sem jaz svojega pisal, zato sem tvojega videl šele po objavi mojega, tko da ...

Če pa se kdo odloči za 18% sivo karto, jaz občasno, če rabim, uporabljam http://www.rawworkflow.com/whibal/
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Nov 2009, 17:05

Uf, vidva sta super! thumbsup
To s slikanjem belega papirja in uvoz v Lightroom naprimer mi niti na kraj pameti ni padlo. Bolj sem se nagibal k Sekonic WB metru... no

Grem kar takoj sprobati, kako kaže. 18% sive karte nimam, bo pa nek B/W test sheet za preverjanje delovanja fotokopirnih strojev prav tako vredu.

Hvala obema!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati