0   

Peter @perolord 24. Nov 2009, 09:43

Pozdravljeni, zanimam se za nakup slr fotoaparata nekje do 600€ z osnovnim objektivom...

Trenutno razmišljam med nikon d3000 ali canon eos 450d....

vem, da so razlike minimalne... ampak me še vseeno zanima vaše mnenje, katerega? ali je še kakšen predlog?

Hvala, lep dan.
 0   

MatM @MatM 24. Nov 2009, 09:57

Med tema dvema modeloma so razlike, ki niso majhne in nepomembne. Načeloma jih niti ne uvrščajo v isti rang.
Sicer sem Nikonaš, ampak v tem primeru svetujem Canon...

LPM
 0   

Matej @matejchek 19. Dec 2009, 23:13

MatM je napisal/a:
Med tema dvema modeloma so razlike, ki niso majhne in nepomembne. Načeloma jih niti ne uvrščajo v isti rang.
Sicer sem Nikonaš, ampak v tem primeru svetujem Canon...

LPM

Jaz mam tud nikon ampak bi tu priporočil canon.
 0   

Žiga @zcetrt 19. Dec 2009, 23:30

Enako. Nikonaš sem, ampak če se ne moreš "stegnit" do D90, priporočam 450D. Ali pa rabljen Canon 40D ali Nikon D80. (od teh dveh verjetno boljši 40D)
 0   

fearless @fearless 20. Dec 2009, 18:40

+1 za 450d... sem sicer tudi ponosni lastnik le-tega modela, ampak se pridružujem eskadrilji za Nikon D90... otherwise Canon 450d, best for your money (če kupuješ novo)...
 0   

Grega @Greegor 20. Dec 2009, 19:40

1+ za 450D, ga uporabljam in sem zadovoljen.

drugač pa sem tudi za 40D - D90
 0   

Matej @matejchek 20. Dec 2009, 20:41

al pa še ta varianta: nikon D5000
Enak kot D90, sam nima ekerančka pa par tipk za pližnico.
 0   

Žiga @zcetrt 20. Dec 2009, 23:03

Med D5000 in D90 je velika razlika. Na papirju morda ne tako opazna, v praksi pa ogromna. Ampak sem že tolikokrat pisal o tem, tako da si malo preiščite forum.

Ključne besede: motorček, iskalo, ergonomija, baterija, nadzor, zaslonček ...
 0   

fearless @fearless 20. Dec 2009, 23:34

podprem uporabnika zcetrt !

Meni največ pomeni (pustmo zdj ergonomijo, ker če mi alpha ne sede v roko, jo valda ne bom gledal style) to, da D5000 nima motorčka in posledično (še n-tič) ne omogoča montiranja vseh Nikon objektivov (ne dela autofocus?), fizično se že da, samo ti je potem neuporaben.

Jst kot nek laik (čeprav recimo da nekaj pa le vem) imam v arzenalu spodnji rang zdj Sigma + Canon objektivov, in sem relativno srečen. Vem kaj delajo objektivi, ki se jih vika, ampak če so v interesu druge stvari poleg fotografije ... nekdo je lepo rekel: "Če ne bi imel fotoaparata, bi imel pa lite feltne." In je čisto res, Ampak poanta tegale pisanja je predvsem to, da boš prišel z D5000 k kolegu, bog ne daj na piknik in ostal s relativno dolgim nosom, ker ne boš mogel sprobati vseh bombončkov ohinsplohsuperzeloextradobrih objektivov top cenovnega ranga, ki bi ti bili tam na voljo, medtem, ko bi jih z D90 lahko.

Oprostite, ampak tukej si pa meni zdi pomembno dat 200 eur več ali pa pač pogledati k konkurenci, kjer te "nesmiselne" entry-range omejitve nimajo. Khm? Da ne govorim o tem, da pa sigurno kdo pozna koga, ki slika na Rumene ali pa na Rdeče, ki ima kakšen fest objektiv. Zase vem, da si z veseljem sposodim 70-200 2.8 Canon za kakšen shoot, ko greva s prijateljem okrog. Fotke so valda boljše kot pa z domačo aparaturo, fino je sprobati nove stvari.

da končam ta monolog, upam da je kdo bral. Vsi govorijo o tem, da je v začetku bolje vložiti več v lečovje, kot pa v body. Je res, ampak mi, amaterski fotografi (ki tudi posegamo po zadevah tipa D5000, D90, 1000D, K200, A350 etc.) le ne mislimo menjati bodyja vsake dve leti, če to ne bo nujno potrebno. Objektiv bi pa imeli kakšen dober. Kupi torej tisto, kar potrebuješ, ampak misli širše - da ne boš čez leto in dan prodajal novo reč zato, ker nisi premislil vsega.

your choice, peace
 0   

Matej @matejchek 21. Dec 2009, 08:45

fearless je napisal/a:
podprem uporabnika zcetrt !

Meni največ pomeni (pustmo zdj ergonomijo, ker če mi alpha ne sede v roko, jo valda ne bom gledal style) to, da D5000 nima motorčka in posledično (še n-tič) ne omogoča montiranja vseh Nikon objektivov (ne dela autofocus?), fizično se že da, samo ti je potem neuporaben.

Jst kot nek laik (čeprav recimo da nekaj pa le vem) imam v arzenalu spodnji rang zdj Sigma + Canon objektivov, in sem relativno srečen. Vem kaj delajo objektivi, ki se jih vika, ampak če so v interesu druge stvari poleg fotografije ... nekdo je lepo rekel: "Če ne bi imel fotoaparata, bi imel pa lite feltne." In je čisto res, Ampak poanta tegale pisanja je predvsem to, da boš prišel z D5000 k kolegu, bog ne daj na piknik in ostal s relativno dolgim nosom, ker ne boš mogel sprobati vseh bombončkov ohinsplohsuperzeloextradobrih objektivov top cenovnega ranga, ki bi ti bili tam na voljo, medtem, ko bi jih z D90 lahko.

Oprostite, ampak tukej si pa meni zdi pomembno dat 200 eur več ali pa pač pogledati k konkurenci, kjer te "nesmiselne" entry-range omejitve nimajo. Khm? Da ne govorim o tem, da pa sigurno kdo pozna koga, ki slika na Rumene ali pa na Rdeče, ki ima kakšen fest objektiv. Zase vem, da si z veseljem sposodim 70-200 2.8 Canon za kakšen shoot, ko greva s prijateljem okrog. Fotke so valda boljše kot pa z domačo aparaturo, fino je sprobati nove stvari.

da končam ta monolog, upam da je kdo bral. Vsi govorijo o tem, da je v začetku bolje vložiti več v lečovje, kot pa v body. Je res, ampak mi, amaterski fotografi (ki tudi posegamo po zadevah tipa D5000, D90, 1000D, K200, A350 etc.) le ne mislimo menjati bodyja vsake dve leti, če to ne bo nujno potrebno. Objektiv bi pa imeli kakšen dober. Kupi torej tisto, kar potrebuješ, ampak misli širše - da ne boš čez leto in dan prodajal novo reč zato, ker nisi premislil vsega.

your choice, peace

Tu se jaz strinjam, kajti nevgrajen motorček me zelo moti pri D5000, drugače pa je zadeva priporočljiva. Ampak izvidno iz texta, človek išče nekaj cenejšega, tako da v njegovem primeru Canon 450D - odlična izbira.
 0   

Miha @cedo 21. Dec 2009, 09:25

Vsi novi Nikonovi objektivi (UWA, zum, makro, super-tele, you-name-it), razen par portretnih goriščnic, je tipa AF-S, torej z vgrajenim motorčkom. Ta argument že zelo dolgo ne vzdrži več. So druge stvari, ki ločijo D5000 od D90.
 0   

AL @bluedeep 23. Dec 2009, 22:31

zcetrt je napisal/a:
Med D5000 in D90 je velika razlika. Na papirju morda ne tako opazna, v praksi pa ogromna. Ampak sem že tolikokrat pisal o tem, tako da si malo preiščite forum.

upam si trditi, da je D5000 boljši tudi v praksi od D90
 0   

jasminm @jasminm 23. Dec 2009, 22:55

bluedeep je napisal/a:
zcetrt je napisal/a:

upam si trditi, da je D5000 boljši tudi v praksi od D90

Razlike v kvaliteti slike ni, gre bolj za kakšne praktične prednosti, ki govorijo v prid D90, ampak to mora vsak sam presodit. Tisti, ki ima doma starejše objektive, bo pač nabavil D90.
 0   

Žiga @zcetrt 23. Dec 2009, 23:17

Bluedeep, fino da si upaš smile
 0   

AL @bluedeep 24. Dec 2009, 09:07

zcetrt je napisal/a:
Bluedeep, fino da si upaš smile

razlika ni velika, razlika je pač v ohišju. Če dobi v roke aparat zelo dober fotograf (kar jaz nisem niti slučajno) bo slika ista.

Auto Focus: Nikon Multi-CAM1000 ................ isto
Hitrost: 1/4000 sec ....................................isto
ISO: Auto, 200 - 3200 (plus 6400).... isto
velikost senz. 23.6 x 15.8 mm.................... isto
tip senzorja: CMOS.....................................isto

Nikon D90 je dejansko SONY, za D5000 pa še ne vem, kaj je.

Razlika je v 0,5 pos/s in v tem, da D90 nima vrtljivega LCD-ja, vse ostalo je isto.
Glede ohišja
Nikon D90: ........ 132 x 103 x 77
Nikon D5000: ......127 x 104 x 80

Glede objektivov: kot je že eden pred mano napisal, vsi novejši objektivi imajo lastne motorčke, kateri bodo za par še dosti hitrejši, kot pa vgrajeni v aparatih, pa tudi prodaja le teh je zelo nizka. Sam osebno nimam takih objektivov, zato se nisem odločil za dražjega D90. To je pač moje mnenje. LP
 0   

gulpa @gulpa 24. Dec 2009, 09:11

resolucija displeja, notranji motorček, sprednji kolešček, boljše ohišje, velikost viewfinderja, flash commander mode....to so na pamet razlike....in pa ja d90 snema video, ne vem od kje ti da ga ne snema.....jaz pa obratno menim da je dosti objektivov brez motorčka...sam uporabljam 50mm1.4, tudi novejši 3rd party objektivi nimajo vsi motorčka...Od kje ti da je to Sony?
 0   

AL @bluedeep 24. Dec 2009, 09:13

cedo je napisal/a:
Vsi novi Nikonovi objektivi (UWA, zum, makro, super-tele, you-name-it), razen par portretnih goriščnic, je tipa AF-S, torej z vgrajenim motorčkom. Ta argument že zelo dolgo ne vzdrži več. So druge stvari, ki ločijo D5000 od D90.

Se popolnoma strinjam s to izjavo.
 0   

AL @bluedeep 24. Dec 2009, 09:19

gulpa je napisal/a:
resolucija displeja, notranji motorček, sprednji kolešček, boljše ohišje....to so na pamet razlike....in pa ja d90 snema video, ne vem od kje ti da ga ne snema.....jaz pa obratno menim da je dosti objektivov brez motorčka...sam uporabljam 50mm1.4, tudi novejši 3rd party objektivi nimajo vsi motorčka...Od kje ti da je to Sony?

ja ok snema, oprosti sem se malo zatipkal

to je isto kot: Opel Corsa 1.6, 125 KM in Opel Astra 1,6 125 KM, če razumeš je motor isti, ohišje j pa drugo, ne vem kaj boš iztisnil v tem primeru boljšega iz motorja, ne iz ohišja
 0   

AL @bluedeep 24. Dec 2009, 09:27

gulpa je napisal/a:
Od kje ti da je to Sony?

Oja, je Sony, pa tudi D300 je Sony, pa D80 tudi.
 0   

Žiga @zcetrt 24. Dec 2009, 11:04

Senzor je Sonyev. in kaj potem?

Bluedeep, si že imel oba aparata v roki in z obema naredil kakšen posnetek? Nekaj stvari imaš prav. Ampak če naštevaš, katere stvari so enake, to ne pomeni, da se d5000 obnese boljše od D90.

Ohišje ti omogoča dodatne nastavitve in boljši nadzor nad nastavitvami ter samo kompozicijo (boljše iskalo). Objektivov, ki nimajo vgrajenega motorčka, pa je kar nekaj. Predvsem kakovostnih a rabljenih oz. starejših in zato precej cenejših. Zanimivo pa je tudi, da stari 50mm F/1.4D brez vgrajenega motorčka ostri hitreje kot nov primerek 50mm F/1.4G.

Če boš razliko v ceni porabil za plačilo modela, ki ti bo poziral, jaz bom moral pa slikati sebe, ima tvoj D5000 res možnosti, da se bolje obnese v praksi.

(nimam D90, nimam D5000, oba pa sem imel dalj časa že v roki, lastim si D80)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati