0   

aleš @vojak81 24. Nov 2009, 14:23

zanima me kako najbolše fotografirat v dvorani,kjer je osvetljen samo oder.
malo me moti ker nimam nobene dodatne bliskavice,imam samo vgrajeno,fotaparat je canon 400d,objektiva imam 2 canon 18-55 in sigmo 28-300
neka razdalja med mano in odrom nebo,to bo cca.5-10m,mogoče še kaj bližje,a se da z vgrajeno bliskavico doseč lepe slikce??
kateri objektiv naj uporabim??
najbolje da slikam kar na avtomatiki,ali??? sad
hvala za nasvete thumbsup
 0   

Simke @Simke 24. Nov 2009, 14:29

Z avtomatiko in vgrajeno blisko boš naredu sila malo uporabnih posnetkov na taki razdalji.

Drugače imaš pa :

1
2
3
thumbsup
 0   

robert @robz 24. Nov 2009, 22:51

Hja flash ti bo zelo malo pomagal, sem prejsni teden slikal neko podobno situacijo, mam to sreco da je moj canon pri iso1600 se uporaben, drugace pa kot zgoraj uporabi raje manualne nastavitve in potem v PS posvetli, druge ni
 0   

ales @ales 25. Nov 2009, 17:46

Vgrajeni flash ti nese zelo malo, samo potemnil ti bo sliko. A blizje se ne mores pomakniti odru ?
 0   

aleš @vojak81 25. Nov 2009, 17:53

ales je napisal/a:
Vgrajeni flash ti nese zelo malo, samo potemnil ti bo sliko. A blizje se ne mores pomakniti odru ?

nekje do 2m se lahko premaknem,samo pol je najboljše da uporabljam kaj 18-55 objektiv...ali?? none
sedaj nimam izbire,za nakup fasha je prepozno ker je predstava v petek... sleep
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Nov 2009, 19:45

Če se lahko premakneš na 2 metra stran, pa kupi objektiv Canon EF 50mm f/1.8. Rabljen na forumu se prodaja za 80 EUR (nov nekaj čez 100 EUR) in boš garant naredil supersvetle in razločne slike brez bliskavice. Le pomanjkljivost bo ta, da iz te razdalje pri tej goriščnici ne boš dobil v kader vseh nastopajočih. (Se boš pač moral pomakniti nazaj).
Jaz sem začel koncerte in dvoranske prireditve slikati samo z objektivom 50mm f/1.8. Potem sem celo foto opremo vmes že kar posodobil ampak ta objektiv pa zaradi kvalitete, uporabnosti in nizke cene - obdržal.
Ampak četudi gledam vse te fotke za nazaj, sem še vedno vesel, saj so dobro uspele, so svetle in nekatere še kar ostre.

Da te malo opogumim;
slikano brez bliskavice s Canon EOS 350D + Canon 50mm f/1.8. Večinoma pri zaslonki med f/2.0 in f/2.8

http://www.fotosi.net/26-04-2008_Zabranjeno_pusenje/

Pa srečno! grin
 0   

aleš @vojak81 25. Nov 2009, 19:49

hvala za ta nasvet.... thumbsup
men je problem to, ker bo na odru non stop skupina pevcev,se pravi oktet grin
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Nov 2009, 20:43

Torej se z goriščnico umakneš dlje - naprimer med gledalce. grin
Za od blizu bi pa potreboval nekaj v rangu xx-xx f/2.8. Sigma 18-50 se dobi za soliden denar pa Tamron 17-50 tudi.
Jaz pogosto slikam orkestre (do 28 ljudi) in jih z goriščnico 17mm vse ujamem. Seveda v ne preveč osvetljenih dvoranah pri f/2.8 in ISO vsaj 800 (oziroma bolje 1600). In absolutno brez fleša.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati