0   

purac @purac 24. Nov 2009, 21:44

Glede na preverjeno teorijo da se najboljši kadri pojavijo ravno takrat ko nimamo
pri sebi fotoaparata me zanima vaša praksa - a nosite fotoaparat vedno s sabo, a nosite DSLRje in s kakšnim objektivom, ali imate za "vsak dan" kompakte, ali uporabljate analogne aparate....?

Sam sem v dilemi kaj nositi s sabo. DSLR se mi zdi prevelik, kompakti premalo kvalitetni in brez možnosti ročnih nastavitev, razmišljam da bi vrgel v torbo analogni Yashica 35 GT...
Na nekem forumu sem bral razmišljanje, da pravi ljubitelj fotografije nikoli, ampak res nikoli ne gre od hiše brez aparata.

Kako pa se kaj vi spopadate z takšnimi dilemami in situacijami?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 24. Nov 2009, 21:48

Tisoc ljudi tisoc cudi....ali kako ze gre... smile
V mojem primeru imam dostikrat sabo DSLR, ne pa vedno, ker je enostavno prevelik, se pa vedno najde prostor za "predpotopnega" canona s1 is biggrin
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Boštjan @stipe 24. Nov 2009, 22:39

Praviloma gre DSLR iz stanovanja takorekoč vedno z menoj, razen kadar grem v službo.
Ja, ja, vem, da sem čudak, ampak s tem sem se tako ali tako že sprijaznil smile.
 0   

robert @robz 24. Nov 2009, 22:46

cisto odvisno, gre kar velikokrat, vedno pa definitivno ne (beri sluzba, fax), zadnje case je poleg fotoaparata moj spremljevalec se stativ, saj se kar hitro znoci...vedno bolj pa razmisljam da bi zacel sabo namesto dslr-a nositi mojega ultrazooma saj je veliko bolj prirocen yes
 0   

Aleš @lial 25. Nov 2009, 06:17

To kar pišeš - da se najboljši kadri pojavijo prav takrat, ko nimaš s seboj aparata - je mene prav tako skrbelo pred nekaj leti, ko sem 'preskočil' v DSLR.
Po par mesecih, ko sem prakticiral tovorjenje velike torbe s seboj kamor sem pač šel, sem obupal, tistih najboljših kadrov ni in ni hotelo biti grin grin

Zato sedaj že nekaj let vozim s seboj v avtomobilu Olympusa 7070, v službenem kovčku pa je prostorček našel malček Pentax A30
Pa tudi ta dva večino časa počivata, skrbita edino za dober občutek, da bo možno škljocniti, če bo treba.
Zanesljivo pa si naložim top-load torbico vedno, kadar grem na sprehod, čeprav tudi takrat bolj zaradi občutka. Fotk sem iz teh sprehodov prinesel zelo malo.
 0   

Rudi @Rudolfo 25. Nov 2009, 06:45

Eno dobro leto sem lastnik Canon eos 400D.Že takrat je bilo veselje.Sedaj dokupil objektive (Tamron 17-50 F2.8 in canon 70-200L f4).Niti približno ni vse preveliko niti pretežko.Kajti veselje do fotografije še vedno raste in raste.Dopovedal sem si,da lovci in ribiči niso prav nič proti fotografu,kateri mora imeti še toliko več potrpežljivosti in še česa (sreče...).Prav uživam,ko na koncu pobašem torbo z fotkičem in grem (predvsem) v naravo z pričakovanji.Če se pa pričakovanja ne uresničijo sem vseeno bil v naravi in tudi tako naredil nekaj zase.Odkar nimamo več kužka pri hiši je fotoaparat tisti kateri sili na plano...Torej če se le da fotkič z sabo in brez dileme kako je težak ali manjšega in lažjega ali...Pa še to sem si uspel dopovedati,da fotografije služijo predvsem za mojo dušo ob pogledu na scene katere imam rad.In se ne obremenjujem več z pipetkarji....če pa bo katera ratala nadpovprečno bo zadovoljstvo toliko večje.
Lp Rudi
 0   

Grega @Greegor 25. Nov 2009, 06:50

Če grem kam z skuterom gre nahrbtnik z opremo 100% zraven pa magari sem prepričan da nebo nič. Včasih pa se najde kaj zanimivega. Zaj pozimi pa je to tak tak.. Včasih pridem iz šole ob 4h čez skoraj pol ure pa se že začne mračit in ni dosti časa.

https://www.slo-foto.net/portfolio/G33gcho/galerija/57298
 0   

Gregor Gomboc @George 25. Nov 2009, 19:38

Fotoaparata zaradi možnosti naključnih fotografij NIKOLI ne vlačim s sabo.

Opremo vzamem s seboj samo takrat, ko grem načrtno delat fotografije. Sicer niti Ixus-a ne dam v žep.
 0   

fearless @fearless 25. Nov 2009, 19:58

+1, tudi jst ga načeloma vzamem takrat s seboj, ko se odločim (dones grem pa fotografirat), se mi je pa že zgodilo, da sem ga vozil po 14 dni s seboj v avtu skupaj s stojalom etc ter čakal razne sončne vzhode, ampak... nekako vedno premišljeno ravnanje. zaradi naključnih trenutkov? Velik del fotografije je tudi v tem, da če vidiš lep motiv, in pomislš kolk bi bila dobra fotka, da se namesto s postavljanjem stativa, pa montiranja pravega lečovja raje ustavite ter vdihnete. Opazujete mojstrovino. Tudi to je fotografiranje. Je pa težje objavljivo na slo-foto, zato se tega NE poslužujte preveč hehe...
 0   

purac @purac 25. Nov 2009, 20:03

Ravnokar sem zasledil podobno diskusijo na to temo http://www.rangefinderforum.com/forums/showthread.php?threadid=77681
na strani uporabnikov RF analognih fotoaparatov. Večina jih izgleda vedno nosi nekaj s sabo.
Ne vem če imam samo jaz tako izkušnjo - vedno, ko sem brez aparata se mi pojavi situacija za res dobre motive. In vedno poslušam od žene kritike, da je fotoaparat doma v torbi "mrtev" aparat in da so narejeni ravno zato da se nosijo s sabo. Motiv nas ne bo čakal, mislim da moramo mi biti pripravljeni na pravi motiv. In najlepši motivi se največkrat pojavijo ravno ob nepričakovanih trenutkih.

Ampak vedno nositi s sabo DSLRja z objektivom zna biti zelo nerodno in moteče.
 0   

Ratter @Ratter 25. Nov 2009, 20:44

Dslr imam vedno s sabo.Tudi v službo.
V službi je sicer zaklenjen v predalu mize.

Tisto,da pa so najboljši motivi,ko nimaš kamere s sabo je pa res.
Sem imel priliko fotografirat na poti domov iz službe,ko je avto zgrmel v reko.
Prebil je led na Dravi in je samo zadnji del karavana ven gledal iz ledene luknje.
Gasilci so ga vlekli ven z vitlom in se jim je vmes še enkrat vrv utrgala,tako,da je avto šel cel pod led.
No potem se je spet pojavil iz luknje,kot ribiški plovec.
Nisem mogel verjet.Ko so potegnili avto iz vode so delali brisalci in luči so bile ves čas prižgane.
Mimogrede.Zijal je bilo ogromno okrog.(z mano vred)
Tip zraven mene je nekoga klical po mobilnem telefonu in mu rezlagal:
"Joj,če bi sedaj imel tukaj svoj fotoaparat"
 0   

Saltamontes @Saltamontes 26. Nov 2009, 12:18

Glede na to da jemljem fotografijo izključno kot hoby, je dovolj da vzamem fotoaparat s sabo kadar grem na sprehod ali na dopust. Drugače sem pa mnenja, da se vedno da narediti kakšna zanimiva fotka in da je bolj kot od aparata odvisno od zaznavanja tistega, ki drži aparat v roki. Veliko ljudi ima strast za fotografijo. Na srečo je to nekaj kar se da naučit in s časom postaneš vedno boljši. Ampak naravnega talenta pa na žalost nimamo vsi.
 0   

pfas @pfas 26. Nov 2009, 13:02

Tudi jaz imam večino časa z seboj fotoaparat, je pa še ena neprijetna iskušnja z tem v zvezi.
Po kakšnem izletu se gre tudi kaj nakupovat kam v kak nakupovalni center, pri čemer se ne peljem domov in ne odložim opreme. Pri tem tudi nerad puščam nahrbtnik v avtu, saj je opreme za kar nekaj €.
In tako sem, kod že nekajkrat prej odšel v nakupovalni center E. Lec.... na Rudniku v Lubljani, nahrbtnik pa sem dal na rame. Ko sem prišel do trgovine me je ustavil varnostnik, da z nahrbtnikom ne smem v njihovo trgovino. Sicer sem ga vprašal kako je z vsemi damskimi torbicami,... vendar mi žal ni odgovoril. Tako sem se obrnil, in odšel k konkurenci, kjer zaenkrat nikoli nisem naletel na podobno težavo, saj očitno niso tako "rasistično" naravnani.
Je pa nekaj res!grin Od takrat dalje ne kupujem več v omenjeni trgovini, zato tudi kaj prihranim laugh thumbsup
 0   

vikend @vikend 26. Nov 2009, 13:12

verjetno je to močno odvisno tudi kako se kdo ukvarja s fotografijo:ljubiteljsko ali profesionalno in pa seveda od opreme .
moj fotoaparat gre vedno z menoj in to že kar 30 let( nisem več rosno mlada,pa prav stara tudi ne). Vtem času sem jih kar nekaj zamenjala -analognih seveda,takih čist trotel kamer, pa bil je tudi en"Kiew" . sem pa bila v naši družini vedno glavni fotograf .Takrat sicer je blo treba malo bolj razmislit kaj in kdaj poslikat, saj filmi in izdelava slik ni bila prav poceni. Zdaj z digitalci,je pa to res pravi užitek .Če rata super,če pa ne pa mal popravš -če se da ,če pa ne pa zbrišeš. No, zdaj ko se malo bolj spoznavam s fotografijo, bom verjetno več brisala ,pa tud več posnetkov nardila. bo pa moj fotoaparat povsod z menoj ,saj res uživam ko slikam ,pa tudi ko posnetke pregledujem in urejam.
vaja dela mojstra
 0   

Dejan @ddejc 26. Nov 2009, 15:11

Sam sem sicer še na kompaktu ampak tudi nisem vesten z nošenjem aparata povsod seboj.
Se pa privajam in ga čim večkrat vzamem sabo, da mi pride v kri, da pograbim fotoaparat, ko oči vidijo tisto kar želim imeti na sliki.

Glede prizorov je pa res. Ko aparata ni pri roki vidiš najlepše prizore.
 0   

lewc @lewc 19. Maj 2010, 20:21

Ja tudi jaz sem veliko razmisljal o tem ko sem bil mlajši....sem profesionalni wildlife fotograf in fotoaparat imam vedno sabo-fotkam z telefonom. ta teorija da se najboljši kader pojavi ko nimas foTIČA sploh ni pravinla . vedno se lahko vrnes razen ce te ze malo daje demenca in se na določenih območjih izgubiš...pa djerbus!
Aja pa tvoje ime ga zmaga !
 0   

Žan Kuralt @zkuralt 20. Jun 2010, 18:55

Jaz imam svoj fotonahrbtnik ali vsaj fotiča vedno s seboj. Na faksu, na sprehodu, v hribih... Mislim, da dobra fotka, ki lahko nastane, odtehta tistih nekaj (ok, 10) kilogramov opreme.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati