0   

DORJAN @DORJANVKP 25. Nov 2009, 10:03

Pozdravljeni!!!
Imam v mislih nakup fotoaparata Canon EOS 1000D.V digitalni fotografiji sem začetnik,kaj mi svetujete glede tega aparata?Imamo namen slikati naravo ,pokrajino,pa tudi vlake,stoječe in premikajoče.Glede cene pa nekje do 500 Eurov.Kakšen objektiv mi priporočate zraven tistega 18-55.Kakšen nasvet je dobrodošel. Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

upset upset
Lp iz KP!!!
 0   

srebot @srebot 17. Avg 2010, 21:27

Zdravo!

Sicer sem popoln zacetnik v DSLR fotografiji in sem si za svoj prvi aparat izbral Canon 1000D z 18-55 is objektivom. Meni osebno zaenkrat se zadosca. Seveda pa sem kar kmalu ugotovil, da je ena leca premalo in sem narocil 55-250 Is, ki se mi je zdel logicno nadaljevanje kit objektiva.

Moje mnenje pa je kljub temu da si sam lastim ta fotoaparat, da malce pocakas in si nabavis boljsi body, saj se te bo kmalu motile rayli;ne malenkosti, kot so maksimalen iso 1600, premalo AF tock,...ipd.

Pri lecah pa je kot so na forumu ze mnogi zapisali, to je jama brez dna... vedno hocemo vec!
 0   

jernej kaše @zapp0 17. Avg 2010, 21:41

1000d je dober body. V primerjavi z novimi serijami na papirju slabši, vendar naj te to ne moti.

Za začetnika se mi zdi poleg kit objektiva primeren še 50 f1.8, ki stane 100€. Kasneje še kak extra širokokotnik in / ali zoom za daljše goriščnice.
 0   

Mark @ciman 29. Avg 2010, 14:02

Glede 1000d. Meni je skužil uredu, razen enega problema ki je zelo pogost pri tem fotoaparatu. No pojavlja se tudi pri drugih canonovih DSLR-jih, in sicer err99. Gre za različne napake v elektroniki oz pri konektorjih. Toplo priporočam daljšo garancijo kot 1 leto. Moj mi je napako javu po 1 letu in 3 mescih (5400 zaklopov). Cena popravila pa je kot sem po drugih forumuh prebral od 50-400$ (v Ameriki).

Za začetek je super 18-55is ki je v kitu. Če te zanima pa prodajam še "tele" 75-300IS ki je po mojem mnenju dosti boljši od 55-250IS.
 0   

volkec76 @volkec76 9. Sep 2010, 18:33

1000D .......ob živce me je spravil. Dolga leta sem imel klasični Canon A40 in sem bil z njim zelo zadovoljen, zaradi tega sem tudi ostal pri Canonu. Kupil se, 1000d, s katerim sem bil sicer po prvih fotografijah zelo zadovoljen dokler me ni po cca. 1000 fotografijah pustil na cedilu. Pojavila se mi je napaka err99 in se je zaklopka kar zaporedno zapirala, tako da ga nisem moral niti ugasniti in sem moral vzeti ven baterijo. Po nekaj urah pa mi je aparat delal normalno. Ponovno me je pustil na cedilu na morju kjer mi v full avto režimu ni delal dobrih fotografij. Slike so bile 10x presvetljene tako da so se videli samo obrisi. Potem sem vse parametre nastavljal ročno toda kljub temu nisem bil zadovoljen s slikami. Vmes pa se je pojavljala napaka err99. Po nekajdnevnem mučnem fotografiranju pa je spet kar sam od sebe začel delati dobre fotografije in mi trenutno deluje dobro, ampak nevem kako dolgo. Zraven sem dobil objektiv Tamron af 18--200 f73.5-6.3.. Ne vem v čem je problem ali v fotoaparatu ali objektivu. na tujih forumih sem videl , da ima res veliko uporabnikov podobne težave. Ali je imel tudi kdo od vas ? Kako ste rešili ? Hkrati pa bi še prosil imetnike tega fotoaparata ali ima kdo slovenska navodila, saj sem aparat dobil iz nemčije in ni bilo zraven SLo navodil. Lep
 0   

jernej kaše @zapp0 9. Sep 2010, 20:31

Za err99 sem slišal, imam to srečo, da moj že dve leti dela ko urca.

Nekaj o napaki piše tukaj: http://www.richardsnotes.org/archives/2005/04/29/50mm-lens-contact-points/

Tudi če si ga kupil v nemčiji velja garancija. Če je še v garanciji, nič ne šari ampak takoj na servis z njim (3A v Ljubljani).

Kar se tiče slik sem jaz z njimi zadovoljen. Glede svetlobe se takole prek foruma ne da reči, a ga lomiš ti ali kamera, ampak ker "tudi v ročnem načinu nisi zadovoljen s slikami" to nakazuje, da je del problema v tebi. Jaz z manual naredim točno tako fotko, kot jo hočem.

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati