0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 19:24

Prosim za kakšne informacije, kakšno torbo (in kje) se splača kupit za fotkič + 1 objektiv + flash + drobnarije... Daleč od profesionalnih torb in nikakor kakšne mehke cunjce, ki razpade po pol leta... Firma se mi ne zdi pomembna!

Mi je ena torba razpadla (od starosti bolj kot od uporabe biggrin ), zdaj imam samo eno manjšo za silo...

Torba ali nahrbtnik? Kaj mislite?
In kje? V Sloveniji... Ne mislim v kratkem nič ven hoditi...

Hvala!
 0   

Pele @Pele 18. Dec 2004, 19:32

Torba ali nahrbtnik?
Odvisno od posameznika. Jaz imam raje nahrbtnik.

Priporočam ti podjetje Tamrac. Je poceni iz zelo kvalitetno. Najceneje dobiš tukaj
http://www.fotodigital.biz/
 0   

ksantipa @ksantipa 18. Dec 2004, 19:42

precej velika izbira različnih tovrstnih torb in nahrbtnikov je prakitčno v vsaki bolje založeni foto trgovini. cene so pa tudi precej različne :wink:
LP X
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:00

hvala pele! velika izbira je tam in lepo urejeno... bom pogledal! smile

in hvala ksantipa! saj gledam, pa je res kar precej robe, pol se pa človek težko odloči... grin sem upal, da boš rekla: pejt tjale zraven krušiča na vojkovi, imajo eno akcijo... ful dobra torba, pa pocen... :mrgreen: hec! grin

Verjetno je res odvisno od posameznika ali nahrbtnik ali torba...
meni se zdi nahrbtnik malo neroden... kaj pa vem - takole iz torbe mimogrede vzamem flesh ali objektiv, nahrbtnik moraš pa sneti s hrbta... a ni malo bolj nerodno? :oops:
 0   

Pele @Pele 18. Dec 2004, 20:04

Prodajajo v tej trgovini tudi tak nahrbtnik, da ga samo zavrtiš okrog in snameš aparat ven, ne da bi ga dal dol. Notri je pa dovolj prostora za dva objektiva in aparat grin Cena se mi zdi, da je okoli 8k.
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:07

no, to se pa sliši zelo dobro! vse, od vrtenja do cene.

Hvala, Pele! Tak dostop do torbe se mi zdi pa zelo dober! :wink:
 0   

ksantipa @ksantipa 18. Dec 2004, 20:09

sej ni dolgo tega, da so res imeli nekje akcijo - smešne cene - pa sem pozabila kje :oops: mislim pa, da moraš torbo ali nahrbtnik (odvisno kaj ti je primerneje nostiti) najprej v "živo" raziskat, da sploh ugotoviš, če je dovolj prostora. sama sicer raje uporabljam torbo, ker se mi zdi priročnejša - ampak jo žal uporabljam še za vrsto nepotrebnih stvari bigrazz
LP X
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:15

x, verjamem, da je v njej bogata zakladnica bigrazz bigrazz grin

Bom šel kar tjale v tisto trgovino, ki mi jo je Pele priporočil in si ogledal...
Sicer pa pri malih Pentaxih vedno ostane malo prostora še za kakšno malenkost... :mrgreen: :mrgreen:

Idealna bi pa tako morala imeti še eno termoizolacijsko komoro za mrzlo pivo :christmas:
 0   

David Vatovec @davidv7 18. Dec 2004, 20:17

Nahrbtnik ali torba je osebna odločitev, sam imam raje torbe.
Mislim, pa da če veliko hodiš naokoli z veliko opreme je boljši nahrbtnik.

Lowepro, Tamrac, Reporter, ostalih proizvajalcev se raje izogibaj (no mogoče Billingham za posebneže).

Jaz sem mojo kupil v Italiji za 100 EUR imajo pa sem pa tja v Big Bangu kaj na akciji,...
 0   

Gregor Prodan @progre2 18. Dec 2004, 20:19

no, jz imam lowepro nahrbtnik vendar je ta tudi bolj primeren zame saj veliko kolesarim, planinarim ipd. tko da je bolj priročen. če pa si tip ki se raje pripelje nekam pa vzemi definitivno torbo ... jz jo bom tudi kmalu kupu.
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:20

Hvala David! Bom še v Big Bang pokukal... smile

Tamrac, two points... :wink:
 0   

Pele @Pele 18. Dec 2004, 20:21

V Big Bangu imaš veliko robe za pogledat. Samo cene so višje, kot na tej spletni strani grin No saj za nekatere artikle vem, ker sem preveril.
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:25

ja, progre2, si fajn povedal - če grem z družino na izlet, ponavadi nosim nahrbtnik s sendviči in termovko, tko da mi torba bolj prav pride... sem natovorjen kot kakšen osliček... :mrgreen:
 0   

kjask @kjask 18. Dec 2004, 20:27

Pele, bom šel itak najprej v tisto trgovino, pa če najdem kaj primernega, takoj kupim! Se mi ne da skakat sem pa tja za jurja... grin
Tamrac je itak že skoraj zmagal bigrazz
 0   

Pele @Pele 18. Dec 2004, 20:36

No ti samo za tisti ruzak povprašej, ko sem ti zgoraj omenil. Mislim, da ga boš takoj vzel smile
 0   

Sandi @Sandi 18. Dec 2004, 23:51

Če mene vprašaš definitivno nahrbtnik. Obremenitev je enakomerno razporejena, zadaj se da lepo obesit stojalo, gibanje je tako v naravi kot v gužvi olajšano, (se da lepše bežat bigrazz ) za kak fleš pa se dobi itak kak zunanji žep, ki je na dosegu roke, pa še zraven boš lahko kako drugo potrebščino spravil. Torej, se splača dobro premislit ... pa še to ... sem imel torbo kar precej časa, in je nočem več niti videt. :evil:
Škljoc !
 0   

Mihy @Mihy 19. Dec 2004, 01:39

tamrac!!!
kupi photo video 1 se mi zdi da je
not gre en objektiv +filtri +body(z objektivom se pravi skupaj 2 obya) + flash pa se en zep je spredaj pa placa kolkor da hoces
mam je ze pou leta pa mi ni se nic crknalo :twisted:
 0   

milosh @milosh 19. Dec 2004, 10:08

sam mam torbo Lowepro Off-road. zate bi bla pomoje super primerna, men pa postaja pocas en micken premejhna ze. no uglavnem mas poleg glavnega dela k gre notr fotkic z objektivom pa flesh se dva stranska za objektive, katera se da snet dol ce ne rabs. spodi mas trakce za stativ al kej podobnga prpet, k jih lahko tut odstrans ce ne rabs, spredi mas en kr velk predal za filtre, k se da kr dost notr natlact pa mas se ene dva zepka po torbi. glavna prednost te torbe je da mas poleg pasu za cez ramo se pas okoli pasu tko da se ob pohodih torba nikamor ne premika in mas komot se ruzak zravn. torbo pol sam zartis okol pasu in use je pred tabo k na mizci in pas je dost sirok da si lahko snames trak ki je za cez ramo in tko dobesedno brez ovir okol skaces in meces stvari v torbo in iz torbe. torba je se ful dobr podlozena tko da ce jo mas na hrbtu (med hojo) se ful lepo prilega na kriz in je skor nc ne cuts.
cena je pa neki cez 20.000sit
jst sm z njo zelo zadovoljen
 0   

kjask @kjask 19. Dec 2004, 10:57

hvala vsem! ste mi dali mislit... 8O
 0   

damir lovenjak @damirr 19. Dec 2004, 20:57

tudi sam sem ravno potreboval torbo ali nahrbtnik in preko fotodigital. biz narocil Tamrac Velocity 9. zelo ugodno, tako da hvala tudi iz moje strani

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati