0   

Ales @potrjs 30. Nov 2009, 14:24

Pozdravljeni!

Prosil bi vas za pomoč:

Imam Fuji FinePix S5600 in sem se odločil za nakup Infrared (IR) filtra.

Na Fuji Slovenija so mi rekli, da teh filtrov ne dobavljajo več.
Ob vseh amazonih, bolhah, mimovrste,... sem našel edino tega dobavitelja:
http://www.digitaltoyshop.com/product.asp?pt_id=615&p_id=5604&lg=1&c=INFRARED_FILTER_for_Fuji_FinePix_S5600
mi lahko svetujete, kam naj še pogledam? yes

ti filtri so po 40€, pa me zanima, kako je z montažo teh 'nastavkov' - se da montirati na Fuji-ev objektiv še kateri drugi model filtra (55mm) ali mora biti za Fuji obvezno ta model? npr. na Fuji S5600 se lahko montira Olympusov TCON-17 ?

je v glavnem pomemben premer tega filtra (55mm) ali je treba še na kaj drugega paziti? upset

Hvala za vso pomoč,

Lep pozdrav vsem!

thumbsup
 0   

Ales @potrjs 30. Nov 2009, 14:41

Na www.fotodiskont.com vidim, da imajo reducirne navojne obroče, kar bi občutno olajšalo zgornjo zadevo,

še vedno pa me zanima, ali bi se ujemal nek extra IR filter z objektivom S5600, če bi uporabil ta reducirni obroč? Nabavil bi npr. 68mm IR filter, pa ga z reducirnim obročem 68-55mm montiral na aparat - bi to po vašem mnenju kaj vplivalo na delovanje objektiva - kakovost fotografij?

hvala grin
 0   

Aleš @lial 30. Nov 2009, 15:30

Pri IR filtru je steklo enakomerno zatemnjeno, tako da uporaba večjega ne bo problem.
Edino to, da je dražji seveda.
 0   

Ales @potrjs 30. Nov 2009, 19:27

lial, hvala ti! thumbsup
 0   

Ales @potrjs 1. Dec 2009, 10:55

Še eno vprašanje (res sem neuk! ) bigrazz

Zanima me, ali se filtre navije direktno na objektiv fotoaparata ali je treba nabavit še kakšen vmesnik (lens adapter tube) med aparatom in filtrom?
 0   

Aleš @lial 1. Dec 2009, 11:03

Če imaš na objektivu navoj (če sem pravilno videl ta obstaja), potem lahko brez skrbi naviješ filtre z ali brez vmesnih obročkov direktno na objektiv.

edit: preden to narediš, se prepričaj kako se giblje del objektiva, kjer je ta navoj - na sliki je videti, kakor da bi bil nekoliko poglobljen. V tem primeru bi lahko step-up obroček oviral zapiranje.

Sicer pa - vsi smo se enkrat učili, zato kar sprašuj!
 0   

Aleš @lial 1. Dec 2009, 11:18

Še enkrat: če imaš navoj na fiksnem delu objektiva, pri zumiranju pa se en del pomakne ven, potem boš potreboval TAKŠEN adapter.
 0   

Ales @potrjs 1. Dec 2009, 12:04

ja drži, na ustju objektiva je navoj, ob zumiranju pa se premikanje izvaja v notranjosti objektiva - tako, da potem res ne bom potreboval adapterja.

no, medtem sem našel bolj ekonomično (upam, da mi kasneje ne bo žal) varianto (55mm IR filter 720 nm ) na eBay-u.

Hvala še enkrat!
 0   

Ales @potrjs 18. Mar 2010, 11:11

Živijo,
da zaključim to temo naj povem, da sem preko ebay-a s Kitajske naročil set IR filtrov in je pošiljka po dveh mesecih prišla do mene nepoškodovana, filtri pa so super!
Prihranek? 3/4 ceneje kot pri dobaviteljih iz EU biggrin se je splačalo malo počakat!
Lep pozdrav vsem!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati