0   

Milan @mix 1. Dec 2009, 15:06

Prosim tiste, ki imate omenjeni objektiv in FF body za mnenje glede omenjenega objektiva prve verzije. Imel sem ga namen kupiti, pa sem malo preložil, ker sem bral na forumih, da je na FF na robovih precej mehek.
Nekaj fotografij sem si tudi ogledal in se mi zdi, da glede na ceno bi morale biti veliko bolj ostre tudi na zunanjem delu.

Hvala za mnenje
 0   

Bojan Stepancic @bododo 1. Dec 2009, 15:36

Sem ga testiral na D3 meni se ni zdel pretirano mehak ob robovih, na sredini je bil zelo oster tako da za kakšne portrete in ostalo ni problema. Za studio pa zapreš blendo na 5.6 in bolj, tako da dobiš ostrino tudi ob robovih. Res pa je da je bil iz ene od zadnjih serij.
 0   

Bostjan @Archie 1. Dec 2009, 16:11

Oglej si tole:

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=33838051

Pri pri tem se zavedaj, da gledaš 100 crope in da je to primerjava objektiva, ki ga danes dobiš (rabljnega) za cca 1300 - 1400 € z drugo generacijo 70-200 za katerega boš odštel 2300€ in 200/2,0, ki košta preko 3000€.

BTW.. 70-200 prvo verzijo uporabljam na DX in FX in bi jo odsvetoval le za zadeve, kjer je potrebna top ostrina preko celega polja (landscape fotografija s "stichanjem" fotk in mogoče še arhitkturna fotografija). Za šport, reportažno fotografijo, živali, portrete in za vse kje robovi niso res izjemnega pomena je 70-200 še vedno odličen objektiv.
 0   

Andrej @fotokaj 1. Dec 2009, 20:06

Če se ukvarjaš s fotografijo, kjer robovi ne igrajo pomembne vloge (reportaže, dogodki, portretura, šport ...), je objektiv špica, če se ukvarjaš s čim drugim (arhitektura/detajli, pokrajinska fotografija ...) pa ga ne priporočam. Sam ga na D3 uporabljam že poldrugo leto in 5X na leto bi ga najraje fooknil ob steno in kupil Sigmo.
360X na leto mi je pa dabest ... Moj se po vogalih obnese slabše od zgornjega testa, ki ga je prlepil Archie; v bistvu je moj še najboljši, torej "samo slab" (po vogalih) pri f/2.8 in f/4, pri f/5.6 in f/8 je obupen, pri f/16 pa spet "samo slab".
 0   

Milan @mix 1. Dec 2009, 21:26

Hvala za odgovore, sedaj sem še na D300, kar pomeni da bo ok, v bližnji prihodnosi bom prešel na FF in bo tudi na začetku služil, potem pa bo treba počasi kupit dvojko, ki naj ne bi imela takih problemov.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 2. Dec 2009, 10:46

Jaz si bom naslednje leto na Tajskem kar 70-200 VRII ubodu thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati