0   

Realife @Realife 6. Dec 2009, 13:46

Mogoče res malo smešno vprašanje oz. problem, ampak vseeno. Torej imam Canon PowerShot SX1 in sem se včeraj popoldne (proti večeru) odpravil pogledat osvetljenost in "lučke" v Ljubljani. Ko pa sem fotografiral mi nikakor ni uspelo narediti kakšne solidne fotografije. Zgoraj sem že omenil moj model fotoaparata in me zanima kakšne so najbolj priporočljive funckije in nastavitve za vsaj neke solidne fotografije.

LP
Obišči realifefoto.blogspot.com za ogled moje foto galerije.
 0   

Ratter @Ratter 6. Dec 2009, 14:05

Obvezno stojalo. (tripod)
Časi pa tam nekje od 1 do 3 sekunde.Odvisno od osvetljenosti motiva.
Zaslonka tam nekje od f8 do f11.
Pa ISO čimnižji.Recimo 100.
Brez stojala ne bo dobre in ostre fotografije.
Če pa bi bile fotografije pretemne pa uporabiš daljši čes.
 0   

Žiga @thunder_road 6. Dec 2009, 17:15

To, ali pa uporabiš zasilne rešitve kot so razne ograje, količki itd. Ko sem imel še kompakta sem šel enkrat ponoči slikat avtocesto iz mostu nad njo, da bi dobil tisti famozni efekt razvlečenih črt avtomobilskih žarometov. Fotkič sem dal pač na ograjo mostu in dobil popolne slike pa je bil čas na 15" (za tisti fotkič je bil to maksimum). ISO 80.

Če pa fotografiraš brez stojala ponoči in tvoj kompakt omogoča ročno nasravljanje časa in zaslonke pa probaj vedno strmeti k temu, da imaš čimkrajši čas (kakor se za nočni posnetek to smešni sliši), potem pa čisto po domače sproži rafal 4-5 zaporednih posnetkov (kakšni kompakti so lahko zelo hitri, tale tvoj gotovo je), drži se totalno pri miru in bi morala biti vsaj ena fotka v seriji v redu.
 0   

RZ67 @RZ67 6. Dec 2009, 18:15

Mogoče bo pomagalo http://strobist.blogspot.com/2006/12/how-to-photograph-christmas-lights.html thumbsup
 0   

roki plavalec @rokikone 4. Sep 2014, 12:08

Pa če boš slikal slikaj z daljinskim prožilom ali s samosprožilcem na fotoaparat(nastaviš timer), ker trugače bo slika zmigana.
 0   

Aleš @lial 4. Sep 2014, 12:12

Kaj če bi malo pogledal datum objave vprašanja?
Bi bilo to tako težko, ali meniš da v slabih petih letih 'Realife' še ni uspel narediti nočnega posnetka?

grin grin grin
 0   

Gregor Gomboc @George 8. Sep 2014, 07:20

No, mogoče pa bo to prebral še kdo, ki teh stvari ne ve...
staratemapakajpress
 1   

Jernej Lasič @Sviri 8. Sep 2014, 07:31

Ne res, odpiranje 5 let starih tem ni apetitlich. Ne delat tega. Tist, ki ga bo zanimalo, bo pobrskal po forumu.
Zahvala: skopusnik
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Damir Galic @korenje 21. Dec 2014, 19:38

Jaz sem s podobnim fotoaparatom slikal tako, da sem fotoaprat položil na ograjo. Povečal sem iso do sprejemljivih vrednosti, povečal F na največ (najnižja številka) in pa nastavil čas ekspozicije na 3 do 8s, odvisno kakšen iso imaš. Vklopil sem še zakasnitev vklopa slikanja, tako da nisem prestavil fotoaparata s pristikom na gumb (pomembno!).

Tisto s stojali je en larifari. Tega ne rabiš ker je v centru polno ograj kamor lahko položiš fotoaparat. Podložiš ga pa s pokrovčkom leče.

Aja vidim da je tema stara iz praveka.
 2   

Jernej Lasič @Sviri 22. Dec 2014, 12:45

Stojalo je larifari... ta je pa dobra.
Manfrotto bo baje opustil izdelavo stojal in začel z izdelavo ograj.
Zahvala: skyrim, skopusnik
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Aleš @lial 22. Dec 2014, 15:39

He he, morda je samo zaradi te "trditve" (larifari) upravičeno vlečenje te teme iz arhiva grin grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati