0   

Matej @gojcus 8. Dec 2009, 09:03

Pozdravljeni!
Odločil sem se za nakup DSLR. Do sedaj sem imel kompakta, sedaj bi se pa rad podal v druge vode smile
Ogrel sem se za Nikon D5000 18-200mm VRII objektivom, ki me skupaj s kartico in torbo pride v Avstriji nekje okrog 1100€. Sedaj, mi pa govorijo, da naj si raje kupim kakšen star fotoaparat in začenm z njim, ker bom v 6-12 mesecih vedel kaj sploh želim. No, to še dodatno oteži nakup smile Res je, da še nimam izkušenj z nastavitvami in vsem kar spada zraven DSLR fotografiranja a se pridno učim.
Kaj fotografiram: detajle, obraze, ljudi, akcijo (šport, velikokrat slabi svetlobni pogoji zaradi gozda in kamuflažnih barv), pokrajino živali,... v bistvu vse kar mi je všeč.
Super bi bilo, da je software preprost za uporabljat, da bi imel vsaj 2 objektiva in da je preprost za učenje.
Že v naprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore.
 0   

robert @robz 8. Dec 2009, 22:37

Pozdravljen, za tvoj budget ti priporocam naslednji aparat
http://www.rodessa.de/shop/details/Canon_EOS_50D_Body.html in objektiv
http://www.mix-computer.de/html/product/detail.html?artNo=MJOT00&

cena je za nemcijo, tako da sklepam da je v avstriji podobno...aparat je vec kot odlicen, ima dober oprijem, je hiter, skratka dolgo ga nebos prerasel-ce ga sploh bos...sicer pa ti tudi jaz priporocam kasno rabljeno varianto ala nikon d80 oz canon 30d, se da dobiti ze kar poceni

objektiv pa je vsestranski s stabilizacijo in je za zacetek super-pokrito imas vse od sirokega kota do 270mm, kasneje dokupis se 50/1.8 ali 1.4 oz kasno alternativo in je to to

so pa vsi omenjeni aparati visjega ranga kot d5000

lp
 0   

AndrazT @AndrazT 9. Dec 2009, 17:34

V rangu tvojega proračuna sem nekaj mesecev nazaj kupil Canon 30D, Sigma 18-50 f2.8 s polarizatorjem in bliskovico 580EX II, z baterijami kartico skratka z vsem kar rabim, pa še malo mi je ostalo. Vse sem dobil na bolhi.
Z vsem sem zelo zadovoljen.
V prihodnosti bom kupil še 70-200 f2.8 sigmo potem pa mislim da nič več.
 0   

JureHorvat @JureHorvat 9. Dec 2009, 19:55

Za tvoj denar ( 1100 evrov) ti priporočam Nikon D90..NUJNO...je veliko bolši od D5000..ravno danes sem fotkal D90 in me je čisto impresioniral..dober oprijem, ima motorček, da AF objektivi avtomatsko ostrijo..na njem sem imel 18-105mm objektiv VR in sem res bil navdušen nad D90..sem pa fotkal tudi že z D5000 saj ga ima kolega ampak mi ni tako dišal kot D90..body se v SLO dobi za 750 evrov...pol še pa kak objektiv dokupiš in si zmagal!!

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati