0   

vikend @vikend 10. Dec 2009, 19:03

vaja dela mojstra
 0   

baqus @baqus 19. Dec 2009, 23:06

Pozdravljena. Tudi sam sem ponosni lastnik novega Canona EOS 500D, kupljenega v EU. Za nakup sem naprosil znanca, ki pa je naredil eno napako. Namesto dodatnega objektiva Canon EF-S 17-85 mm F/4-5.6 IS USM mi je pripeljal Canon EF-S 18-200 mm f/3,5-5,6 IS OEM. Super objektiv, a ni tisto, kar iščem.
Če bi ga kdo hotel imeti, ga prodam za toliko, kot me je koštal (nekaj € manj, kot 500, kar je vsaj 150€ ceneje kot v SLO). Garancija velja od 15.12.2009 in je enoletna-velja po celotni EU, z možnostjo podaljšanja na tri leta. Je pa čisto nov in neuporabljen.
http://www.bolha.com/oglas383609522/canon-objektiv-ef-s-18-200mm-f-3-5-5-6-is
 0   

Andrej Bizjak @AndrejBiz 20. Dec 2009, 12:07

Odkar na EnaA prodajajo tudi objektive in dodatno opremo kupujem samo še tam. Sigma objektiv 70-300/4-5.6 APO Makro je na EnaA cenejši za okroglih 100 evrov in ga tudi zelo priporočam. Tudi drugo opremo lahko ceneje kupiš na EnaA.
 0   

misfits @misfits 20. Dec 2009, 13:07

AndrejBiz je napisal/a:
Odkar na EnaA prodajajo tudi objektive in dodatno opremo kupujem samo še tam. Sigma objektiv 70-300/4-5.6 APO Makro je na EnaA cenejši za okroglih 100 evrov in ga tudi zelo priporočam. Tudi drugo opremo lahko ceneje kupiš na EnaA.

100 € cenejši kot kje? bigeek
http://www.mimovrste.com/artikel/1130049725/objektiv-sigma-70-300-f-40-56-apo-dg-makro-za-canon
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?product_id=187&catalogue_cat_id=2658&start=40
 0   

vikend @vikend 20. Dec 2009, 18:40

[ Če bi ga kdo hotel imeti, ga prodam za toliko, kot me je koštal (nekaj € manj, kot 500, kar je vsaj 150€ ceneje kot v SLO).
http://www.mimovrste.com/artikel/2390032726/objektiv-sigma-18-200mm-f35-63-dc-os-za-canon
vaja dela mojstra
 0   

vikend @vikend 20. Dec 2009, 19:55

vikend je napisal/a:
[ Če bi ga kdo hotel imeti, ga prodam za toliko, kot me je koštal (nekaj € manj, kot 500, kar je vsaj 150€ ceneje kot v SLO).
http://www.mimovrste.com/artikel/2390032726/objektiv-sigma-18-200mm-f35-63-dc-os-za-canon

sory
se opravičujem,tole je sigma ,canon je res toliko cry
vaja dela mojstra
 0   

baqus @baqus 21. Dec 2009, 10:36

AndrejBiz je napisal/a:

Okusi so različni...
Jaz zaradi lastnih izkušenj (kar nekaj izdelkov Sigma, Tamron pri objektivih) več ne kupujem objektivov, ki niso originalni (konkretno Canon). Skozi večletno uporabo (na digitalem SLRju od 2003, prej analognem) sem ugotovil, da je objektiv, bliskavica, filter in še kaj, oprema, ki ti lahko dolgo in dobro služi, če izbereš pametno... thumbsup Marsikaj imam še iz analognega časa in DELA.

Če smo pa že pri SLO trgovcih, pa je žalostno, po kakih cenah ponujajo izdelke svojim strankam. Se mi je že zgodilo, da sem naletel v tujini na isti izdelek za več, kot polovico nižjo ceno. Pa to ne le pri tehnični robi... Sploh se ne zavedaš, kako te skubijo, dokler ne vidiš, da v državah, kjer imajo višji standard, lahko dobiš robo dosti cenejšo...
 0   

baqus @baqus 21. Dec 2009, 14:58

AndrejBiz je napisal/a:

Tako Sigmo dobiš v EU že krepko pod 180€, če smo že pri ugodnih cenah... confused in reklamah za trgovce...

Slo-Foto zakon
 0   

vikend @vikend 21. Dec 2009, 16:06

Žal je res tako. Vendar se moramo tisti, z manjšim proračunom pač sprijazniti s tem in vzeti v zakup,da lahko pri nas ponekod dokaj ugodno kupimo tudi na obroke tisto,česar si sicer sploh ne bi mogli privočšti ali vsaj ne v doglednem času. Ravno tako moramo nekateri glede na finančne zmožnosti sprejemati kompromise : cena -kvaliteta-uporabnost in poskušamo izbrati najboljšo še sprejemljivo varianto.
vaja dela mojstra
 0   

baqus @baqus 23. Dec 2009, 14:57

To je samo izgovor pravega potrošnika.

Sam si napravim plan (živim od 550€ na mesec) in dam vsak mesec nekaj na stran. Tako dajem sam sebi posojilo...

Npr. vedel sem, da bom konec leta 2009 menjal fotoaparat in sem namensko šparal vsak mesec nekaj. Tudi ti moraš dati vsak mesec, OBVEZNO, določeno vsoto za posojilo, ki pa mu vračunaj še vsaj 10% letnih obresti, stroške odobritve,... da ne pozabimo pretiranih cen naših trgovcev...

Ne razumem, zakaj mora toliko ljudi zaslužiti na tebi, samo, da bi si ti lahko kupil nekaj...

Ok. Raje vam vsem skupaj zaželim lepe praznike! Uživajte maksimalno! Pa če z posojilom, ali brez thumbsup
 0   

vikend @vikend 23. Dec 2009, 17:45

baqus je napisal/a:
To je samo izgovor pravega potrošnika.

Sam si napravim plan (živim od 550€ na mesec) in dam vsak mesec nekaj na stran. Tako dajem sam sebi posojilo...

Npr. vedel sem, da bom konec leta 2009 menjal fotoaparat in sem namensko šparal vsak mesec nekaj. Tudi ti moraš dati vsak mesec, OBVEZNO, določeno vsoto za posojilo, ki pa mu vračunaj še vsaj 10% letnih obresti, stroške odobritve,... da ne pozabimo pretiranih cen naših trgovcev...

Ne razumem, zakaj mora toliko ljudi zaslužiti na tebi, samo, da bi si ti lahko kupil nekaj...

Ok. Raje vam vsem skupaj zaželim lepe praznike! Uživajte maksimalno! Pa če z posojilom, ali brez thumbsup

saj se pa čist strinjam s tabo grin

:christmas: Smeh, ljubezen ,mir,veselje, naj v novo leto nas popelje
vaja dela mojstra
 0   

baqus @baqus 24. Dec 2009, 08:38

Brez zamere in LEPE PRAZNIKE!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati