0   

trueman @trueman 14. Dec 2009, 07:28

Kupujem osnovni zoom objektiv in sicer za "crop" - D90 in ker ne razpolagam z veliko vsoto denarja sem se nekako že skoraj odločil, da bo to Tamron 17-50.
Dilema mi tako ostaja, ali kupiti starejši objektiv brez VR-ja ali novejšega - dražjega z VR-jem?

Zanima me vaše mnenje oz. tudi kakšen predlog za kakšen drug objektiv v tem cenovnem rangu...

P.S.: ali je že kdo kupoval preko www.simplyelectronics.net? Kakšne izkušnje?
 0   

Uroš Oblak @Abakus5060 14. Dec 2009, 11:50

Pri simply electronics sem pred pol leta kupil enega kompakta. Razen dobavnega roka je štimalo. Na maile so dgovoarjali in se opraviučevali na preveliko povpraševanje.. Po 1 mesecu je prišlo, roba OK.
 0   

Uroš Oblak @Abakus5060 14. Dec 2009, 11:53

Še odgovor na prvo vprašanje: VR imam v ohišju, zato direktne primerjave ni. Mi pa marsikdaj pride prav v slabši svetlobi, ali ko bi na hitro brez postavljanja stativa potreboval malo daljši čas. V mojem primeru VR v ohišju ohrani spodobno nestresene posnetke nekako 4 EV pod običajno formulo za čas (1/f).
 0   

Miha @cedo 14. Dec 2009, 12:05

Vsekakor vzemi objektiv s stabilizacijo. Procent uspelih fotk bo veliko večji.
 0   

NardPic @Nard 14. Dec 2009, 13:02

Pred enim tednom sem kupil Tamrona 17-50 VC in mi ni žal. Stabilizator dela tako kot je treba... samo zvoka se moram še navadit. smile
 0   

trueman @trueman 14. Dec 2009, 13:43

Nard je napisal/a:
Pred enim tednom sem kupil Tamrona 17-50 VC in mi ni žal. Stabilizator dela tako kot je treba... samo zvoka se moram še navadit. smile

A je AF pri temu objektivu glasen?
Kje si pa objektiv nabavil in po kakšni ceni?
 0   

NardPic @Nard 14. Dec 2009, 13:53

AF je malenkostno glasnejši kot pri Nikonih vendar ni preveč moteče. Je pa zvok stabilizatorja zgodba zase... en čudni kovinski zoom, zoom se sliši ... Ampak se privajam.

Sem testiral z ugasnjenim VC-jem in res tega zvoka NI. Torej za čudni zoom, zoom je VC na delu smile

Kupil sem ga pri sosedih http://fotohorst.at/shop_detail.php?artikelid=4497
 0   

JureHorvat @JureHorvat 5. Jan 2010, 19:16

Trueman...kupi brez stabilizatorja..če gre za denar..tudi sam bi storil tako..ne rečem pri sto ali več mm je zelo dobrodošlo imeti VR ampak pri nekih širokokotnih in standardnih objektivih VR-ja ne boš pogrešal!
 0   

Miha @cedo 5. Jan 2010, 19:39

JureHorvat je napisal/a:
Trueman...kupi brez stabilizatorja..če gre za denar..tudi sam bi storil tako..ne rečem pri sto ali več mm je zelo dobrodošlo imeti VR ampak pri nekih širokokotnih in standardnih objektivih VR-ja ne boš pogrešal!

Si probal oba? Odkar je moj 14-45 stabiliziran, lahko z roke slikam pri 1/4s. Od viška ne boli glava.
 0   

iztok @izo 5. Jan 2010, 20:47

če pa ne gre drugače, pa flaško beherovke v žep. poor man's stabilzacija. laugh
 0   

JureHorvat @JureHorvat 6. Jan 2010, 10:44

Sicer nisem fotku s tamronom..sem pa z nikonom 18-55 z in brez...res ni bilo nobene razlike!!

Lp!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 6. Jan 2010, 12:30

ko pa pridejo pogoji, ko je stabiliziacija potrebna, pa je razlika.
ne govori, da ni razlike... ker je, sploh na "tele" koncu goriščnice.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

JureHorvat @JureHorvat 6. Jan 2010, 13:27

V zaprtih prostorih vedno uporabljam bliskavico, ki jo odbijam od stropa z home-made zadevami( zato tu ne pogrešam stabilizacije)..pri landscapeu je pa itak stativ potreben pri vsaki svetlobi...to vam povem: če je le mogoče in da niste časovno omejeni s posnetkom kot pri porokah ( pomoje najteže za fotkanje ) UPORABA STATIVA..kjer VR itak ne sme biti vklopljen...in bo ostrina taprava..portreti...STATIV...šport STATIV...živali STATIV...kadar koli se le da : STATIV...VR je drugače več kot super zadeva kjer nimaš stativa ali časa..ampak pri nekih standardnih objektivih MENI ni pogrešljiv..ga ne pogrešam nikoli!

Lp!
 0   

Primož Fideršek @piXi 6. Jan 2010, 13:39

portreti pa stativ, ti bo znaveličan model odšel smile
 0   

Jernej Lasič @Sviri 6. Jan 2010, 13:49

tudi sam si ne predstavljam portreta s stativom... ok, v studiu... nad čemer pa itak nisem navdušen.
flasha pa tudi ni možno vedno od stropa odbijat... oz. sploh uporabljat. tudi tega se namreč sam probam izogibat... on camera flasha namreč. če se le da, delam z svetlobo, ki je prisotna... in bi mi velikokrat prišel stabilizator.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

urosm @urosm 6. Jan 2010, 13:50

piXi je napisal/a:
portreti pa stativ, ti bo znaveličan model odšel smile

pixi, pixi, od kod takšna ideja? Si se že kdaj fotkal za osebno, pa te je iz roke škljocnil(a)? bigrazz
 0   

Miha @cedo 6. Jan 2010, 13:54

Leta 1925 so Nemci naredili Leico, in stativ ni bil več potreben, leta 1995 pa Japonci še IS, in stativ se je dokončno poslovil...
 0   

JureHorvat @JureHorvat 6. Jan 2010, 14:02

Stativu nikoli ne bom rekel adijo..pač pa hvala! IS pa bom vedno iskal pri daljših zoomih! pri standardnih in wide pa je samo dražja cena!

Model mi pa ne bo ušel, ..fotografiranje s stativom ni nič manj zanimivo...saj stativ ne tehta 20 kil...
 0   

iztok @izo 6. Jan 2010, 14:05

cedo je napisal/a:
Leta 1925 so Nemci naredili Leico, in stativ ni bil več potreben, leta 1995 pa Japonci še IS, in stativ se je dokončno poslovil...

za kakšne reporterje to mogoče drži, pri vseh ostalih pa bolj ne kot ja. stativi se kr dobro prodajajo, kolkr vem (vsako let bolj, poglek kakšen page od gitzota ali manfrotta, nenazadnje tudi tisto pasico na desni, hehe).
 0   

Miha @cedo 6. Jan 2010, 14:14

O, saj jaz imam stativ, le povprečno 1x na 2 leti mi podpira fotoaparat, oz. kakšna desetinka promila vseh mojih fotk je s stativa (vključno tistih z Mamiyo).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati