0 

VOLPE @VOLPE 22. Dec 2004, 12:10

Poletje preživim na jadrnici na hrvaškem morju zato si vzamem sabo digitalca! Lani poleti se mi je že po drugem dnevu pokvaru nov fuji s 5000 (slika je postala zeleno/vjolčasta). Ob popravilu so ugotovili da vzrok je bla vlaga! Menite da tudi na slr aparatu lahko škodi poletna vlaga? (aparat pa naj bi bil spravljen čez dan v torbi v kabini barke)
Lisjak Matej
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 22. Dec 2004, 12:18

Ali je potrebno vedno ponavljat, da odpiranje tem z velikimi začetnicami ni dovoljeno?

Citiram:
14. Odpiranje novih tem z velikimi začetnicami ni dovoljeno. Administracija ima pravico takšno temo izbrisati.
   0 

Jan @ghandaed 22. Dec 2004, 13:03

hehe, vlaga škodi vsem aparatom, vsem elektronskim napravam :wink:

Vprašanje pa je, ali boš v aparat vlago dobil?

z Olyjem E1 NE, z Canonom 300D DA :wink:
acta non verba!
   0 

tinekr @tinekr 22. Dec 2004, 13:06

Vau, tukaj imamo tudi znane slovenske jadralce smile :christmas:
   0 

mishko @mishko 22. Dec 2004, 14:23

Za vsak slučaj par vrečk Silica-gela daj v torbico (še bolje v plastično škatlo, ki tesni) in ga redno shranjuj, tudi zaradi vročine v končni fazi, pa bo v redu.
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 22. Dec 2004, 17:16

Če si dosti po morju se ti skoraj že splača nabaviti tiste vrečke ewamarine al kaj so že. Pa še pod vodo lahko greš z njimi.

Voda - elektronika brrrr.

Slana voda - elektronika = brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

biggrin
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

mishko @mishko 22. Dec 2004, 18:53

Lucifix je napisal/a:
Ali je potrebno vedno ponavljat, da odpiranje tem z velikimi začetnicami ni dovoljeno?

Citiram:
14. Odpiranje novih tem z velikimi začetnicami ni dovoljeno. Administracija ima pravico takšno temo izbrisati.

Sori, ampak meni tole ni jasno. VSE teme s mogoče izjemo par tukaj imajo veliko začetnico. V čem je trik, so vsi v prekršku, ali se to mogoče nanaša na kratico SLR?

Mogoče je off-topic, ampak ne vem kam bi pasalo drugače.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 22. Dec 2004, 21:07

Ni napisano z veliko začetnico temveč z velikimi začetnicami oz. črkami / fonti grin

Bom malce popravil, da bo bolj jasno.
   0 

ziga @ziga 22. Dec 2004, 21:22

Vlaga škodi fotoaparatom, kakor tudi fotografom! smile Sori...samo tole vprašanje je mal stupid... idea
   0 

chips @chips 22. Feb 2010, 08:40

Torej, v kratem se odpravljam na Tajsko, natančneje Bangkok in južne otoke. Glede na vlažno podnebje me zanima, če je le-to lahko škodljivo za dSLR in L (pa tudi ne L) objektive. Je 5D mkII kej poseben odporen na vlago?

Morda bi lahko kdo iz prve roke kaj povedal...
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Andrej @fotokaj 22. Feb 2010, 09:08

Eh, dokler ga za par ur ne pozabiš na dežju je vse OK, po mojem si lahk povsem miren.
   0 

chips @chips 22. Feb 2010, 09:24

Po prebiranju nekega bloga sem se malce zamislil, ker tip grozi z neko korozijo ipd. Sicer pa, po tej logiki, se audio-video-foto naprav ne bi uporabljalo v teh deželah.
   0 

iztok @izo 22. Feb 2010, 11:59

chips, kraji z večjo vlago znajo bit problem (tudi) za objektive, kar lahko notr fašeš plesen ipd. vendar za takšne zadeve moraš imet opremo kr nekaj cajta izpostavljeno neugodnim razmeram verjetno, tako da po mojem ni tak problem, za elektroniko še manj. nameči v torbe tiste silica gel vrečke, da ti pijejo vlago ven, malo več pozornosti pri menjavi objektivov, baterij ipd in to je to, če se mene vpraša. predvsem pa uživaj.
p.s.
za pri morju pa poglej odgovor spodaj.
   0 

iztok @izo 22. Feb 2010, 12:06

VOLPE je napisal/a:
Poletje preživim na jadrnici na hrvaškem morju zato si vzamem sabo digitalca! Lani poleti se mi je že po drugem dnevu pokvaru nov fuji s 5000 (slika je postala zeleno/vjolčasta). Ob popravilu so ugotovili da vzrok je bla vlaga! Menite da tudi na slr aparatu lahko škodi poletna vlaga? (aparat pa naj bi bil spravljen čez dan v torbi v kabini barke)

tole je večji problem sol, kot vlaga. pri morju je treba bit previden z opremo, saj je v zrako veliko slane pršice ipd, kar pa potem lahko pride v špranje fotiča, kristali spišejo leče, se dela korozija itd itd. najbrž ni treba omenjat, da je na barki fotič non stop temu izpostavljen. za take primere je najboljše imet vodotesno ohišje za fotič, bo tudi manj glava bolela, če recimo zadeva v morje pade ipd.
   0 

miha @mihaaa 22. Feb 2010, 13:04

chips, mislim da v tropih problem nastane ker je konstantno vlaga,.. mogoce ce bi ga umes dajal v suh rahlo topel prostor da se cez noc posusi, kaksna pelerina za aparat po moej nebi bila napacna,... kata je bila vcasih precej poceni,.. napram kaksnemu awuatechu, sam sem z vreckami za smeti flikal dezne situacije (na dnu naredi luknjo in z malarskim selotejpom oblimaj na soncno blendo, na drugi strani pa pac iams roke itd) samo stvar je precej neprakticna, cez cas se ti zacne trgati, premikati, da ne govorim o tem da ko menjas objektiv n i lih fajn :d .. po moej odvisno kje mislis laziti, e bos po mestih ni problem, ce bos v dzungli pa mogoce raje vzami kaj kar ti ni tako skoda
   0 

chips @chips 22. Feb 2010, 13:08

Džungle ne bo...bo v celoti (ali skoraj) turistična zadeva. Ampak kot sem omenil....pol bi morala biti nasplošno uporaba elektro aparatov problematična na takih območjih?

Si pa bom vsekakor nabavil tiste vrečkice, ki vpijajo vlago. Bi moralo vsaj za kanček pomagat.
   0 

miha @mihaaa 22. Feb 2010, 13:16

pol pa mors bolj pazit da ti ne bo kaksen slon gor na torbo stopil biggrin .. ne vem glede vlage, jaz se nisem bil tam, to sem bolj prosto po presernu pametoval
   0 

iztok @izo 22. Feb 2010, 13:31

evo, tukaj je en malo bolj na široko opisal zadeve, o katerih sem prej govoril, pa da se ne ponavljam:
http://blog.jernejmrovlje.com/2010/02/13/fotografska-oprema-v-boju-z-vlago/
   0 

urban @alfi 22. Feb 2010, 13:41

tajska glede vlage še ni tako problematična kot napr. kraji na ekvatorju...sam mam oly-ja 510 in sem bil na tajskam in drugih tropih po 14 dni pa ni bilo nikoli nobenih problemov...je fino, da ga imaš čez noč v klimatiziranem prostoru, ker tam ni take vlažnosti pa absolutno moraš zapirat zadnji del objektiva, ko ni na aparatu...ja pa une vrečkice so fina zadeva...magari jih še prej vrž v pečico, da se fino posušijo in bodo v zaprti embalaži v kateri je objektiv (torbica, ruzak,...) delal k šus... thumbsup
po pamet!
   0 

chips @chips 22. Feb 2010, 14:36

izo, ravno na ta blog sem se nanašal, vendar se mi zdi, da je malce zdramatiziral stvar, vseeno pa ne bi rad prišel nazaj z grenkim priokusom zaradi okvarjene opreme.

alfi, torej praviš da ni tako strašno, kot se zdi na prvi pogled?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati