0   

mario @mrkva1 16. Dec 2009, 20:38

Zdravo,

kupiti si moram en poceni fotoaparat za cca 150€. Ker sem navajen na Sony DSC S60, ki ima funkcijo "live preview(oz. nekaj takega), bi tudi sedaj rad imel takega.
Vendar na tak način da lahko v živo spreminjam in vidim razliko, ko premaknem iz enega načina slikanja v drug način - npr. AUTO, MANUAL, NIGHT , SPORT.

Kakor vidim imajo vsi novejši fotiči to narejeno tako, da moram iti v meni izbrati stil slike in potem šele vidim če je to ok.

Na sony-iju pa sem to lahko s pomočjo okroglega gumba, ki sem ga vrtel in sproti videl kateri način je najboljši.

Kdo kje bi lahko dobil takšen fotič.
 0   

mario @mrkva1 16. Dec 2009, 22:53

še to fotič mora biti majhen - za v žep:)
 0   

maks @mmax 17. Dec 2009, 07:54

Najbolje da probaš "live preview" kar v trgovini kjer imajo večjo izbiro, boš najbolje videl če odgovarja tvojim željam, če je prava cena, pa če ti paše v žep. Je odvisno a ga boš tlačil v kavbojke ali jakno upset
 0   

mario @mrkva1 17. Dec 2009, 22:34

v Big B... nimajo nobenega majhnega, pa je tam kar veliko različnih modelov.
 0   

Žiga @thunder_road 18. Dec 2009, 00:31

Pa poglej malo po spletnih trgovinah. Vrtljivi "knof" za izbiro načina slikanja jih ima kar veliko. Enako za Live Preview. Malo morje je tega ... oz. ne malo, gromozanska poplava celo, ti samo poglej, pretehtaj, izberi, plačaj in nesi.

Imaš za v žep Canone, Nikone, Sonye, Praktice, Pentaxe, Olympuse, Fujije, reci-in-obstaja-ije ...
 0   

j @sikoj 18. Dec 2009, 10:53

Saj live preview imajo pa ja vsi kompakti, tudi vsi novejši DSLR zadnjih treh let recimo.

Jaz sem za božič recimo starim staršem za 150€ vzel Olympusa, ki je na spodnjem linku. Široki kot se začne pri 26mm, slovenski meniji, enostaven za uporabo, polno nekih avtomatskih možnosti, fotke so pa tudi super, šum pri recimo ISO 400 in 800 pa je za moj okus lepše odstranjen kot pa pri IXUSU 860 IS, ki ga imam sam.

V glavnem, za moje pojme težko dobiti boljši aparat za ta denar, edini minus je mogoče malce počasnejši AF:

http://www.mimovrste.com/artikel/1730320420/q=olympus/digitalni-fotoaparat-olympus-fe-4000-temno-siv
 0   

Aleš @lial 18. Dec 2009, 10:58

@sikoj: sploh nisi razumel, kaj človek išče...
Da bo bolj jasno: na aparatu kolešček PASM+scenski načini+video+auto
 0   

j @sikoj 18. Dec 2009, 11:07

Ja, šele sedaj vidim, kakšen live preview bi rad točno imel.

Ampak ni mi jasno, kakšne razlike pa sploh bodo opazne pri predogledu, če bo spremenil iz AUTO na sport, manual(no tukaj lahko) ali night, ker časi zaklopov in odprtost zaslonke oz. spremembe pri predogledu niso vidne...

Je pa vidno recimo, če spreminjaš na foliage, aquarium, indoor, sončni zahodi in podobno, kjer ti pač spreminja awb, barve, kontraste in podobno... To pa ta oly ima, sicer ne preko vrtljivega koleščka.

Za takšen miniaturen aparat za v žep z vrtljivim koleščkom zgoraj pa res ne vem, ga še niti nisem opazil.

lp
 0   

Aleš @lial 18. Dec 2009, 11:18

To tudi meni ni čisto jasno, sem preskusil vse svoje kompakte s koleščkom, pa nobeden, tudi najstarejši ne reagira na spremembo programa...
Kolešček pri žepni verziji pa ima - Panasonic LZ8.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati