0   

Marko @Marky 18. Dec 2009, 13:02

Pozdravček!
Zanima me, kateri makro objektiv svetujete (obvezno znamke Nikon - Nikkor).

Hvala lp,
Marko
 0   

Miha @cedo 18. Dec 2009, 14:06

Vseh devet je odličnih. A kaj, ko nisi povedal kam jih boš tlačil in kaj kaniš fotografirat. grin
 0   

Marko @Marky 21. Dec 2009, 11:50

V to ne dvomim, da so vsi odlični.. samo kaj kaj svetujete za "amaterje". Nekaj razmišljam o 85mm al pa 110mm..
 0   

Žiga @zcetrt 21. Dec 2009, 13:08

Odvisno, kaj boš slikal in kakšno svetlobo imaš. In zakaj obvezno nikkor, če si amater?

Vsi makro objektivi 1:1 imajo enako maksimalno povečavo, razična pa je perspektiva in globinska ostrina, ki jo dosegajo, kar je pa odvisno od goriščnice. Goriščnica je pomembna tudi, če boš slikal žive stvore, da jih ne prestrašiš. S 100mm objektivom boš dosegel 1:1 povečavo pri večji ddaljenosti od objekta kot s 50mm.
 0   

Marko @Marky 21. Dec 2009, 15:36

Hja, kr sem mogoče trenutno amater in upam, da sem kdaj stopil kak korak naprej in ne želim sedaj nabavit kr neke robe, potem pa vse skupaj menjavat.

Glede svetlobe ti ne znam povedat, kajti je možnost, da se bo slikalo kje v naravi (kakšne žuželke, ... ipd.), lahko pa tudi v zaprtih prostorih (razna elektronska vezja, ipd.).. smile Ne želim se omejit samo na eno stvar, zato bi rad makro objektiv, ki mi bo dajal maksimalno..
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 21. Dec 2009, 18:30

potem mislim da je nikkor 105mm f/2,8 prava izbira...

si mogoče razmišljal o sigmi 105mm f/2,8 makro...cenovno prideš veliko bolj ugodno, kvaliteta pa za amatersko in malo čez, odlična. meni služi odlično in kolegom iz portala tudi, saj objavljajo nore fotke...

mogoče v razmislek, tamron 90mm f/2,8 baje tudi zelo dober...vsaj tako pravijo in to kaj sem se sam razgledoval po njem se mi zdi odličnen objektiv...

seveda, če imaš denarja preveč potem nikkor 105...

lp
 0   

Marko @Marky 22. Dec 2009, 07:43

Hmm.. bom še malo razmislil..

Drugače pa tudi čakam, da pride ven oz. v SLO nikon 85mm makro, saj bo tudi cena dokaj spremenljiva in je vrjetno tudi dokaj vredu "igračka".. Pa še 85mm je baje na nikonu d5000 nekje 105mm, tak da.. hehe.. edino kaj me moti bi naj bil baje f/3,6.. mislite da je zelo "opazna" razlika med f/2,8 in pa f/3,6?

Še kak nasvet? mogoče tudi malo več info o sigmi oz. tamronu smile
 0   

Ime Priimek @dunda 22. Dec 2009, 09:46

Sam sem (sicer Canonovec thumbsup ) pred kratkim vzel Sigmo 150.
Odlična steklovina thumbsup priporočam (predvsem za FF, sicer velja pogledati tudi 105).
 0   

Marko @Marky 22. Dec 2009, 12:30

Kakšno pa je kaj razmerje oz. vaše izkušnje Sigma vs. Tamron?
 0   

skastah @skastah 22. Dec 2009, 12:33

Sam sem se pred časom nagibal k Tokini 100mm 2.8, kasneje pa sem se odločil za Sigmo 105mm ker je Tokino za Nikona praktično nemogoče dobiti, pa sem preiskal pol sveta. Morda je ne delajo več.

Za Sigmo 105 ssem se nato odločil zaradi res norih fotk iz galerije, ki jih tam objavljajo kolegi s foruma thumbsup
 0   

Marko @Marky 22. Dec 2009, 14:10

Kaj pa pravite kaj na Objektiv Nikon AF-S 60/2,8 G ED Micro - Nikkor?
 0   

skastah @skastah 22. Dec 2009, 14:28

Super, če boš slikal zadeve, ki ne bežijo biggrin
 0   

Marko @Marky 22. Dec 2009, 15:16

skastah je napisal/a:
Sam sem se pred časom nagibal k Tokini 100mm 2.8, kasneje pa sem se odločil za Sigmo 105mm ker je Tokino za Nikona praktično nemogoče dobiti, pa sem preiskal pol sveta. Morda je ne delajo več.

Za Sigmo 105 ssem se nato odločil zaradi res norih fotk iz galerije, ki jih tam objavljajo kolegi s foruma thumbsup

Full sem skeptičen pri nakupu, ampak to samo zaradi tega, kr ne kupujem nekaj za kratek čas.
Sem pa se zdaj pogovarjal s foto Beseničar in mi je ona tam svetovala tamrona 90 makro.. hmm.. tak nevem kaj naj.. saj vem ja, težko se odločim..

Aja, slikal pa bom vse, od tega kar beži do tega kar miruje.. hehe..
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 22. Dec 2009, 16:45

za sigmo 105mm ti lahko rečem, da je poleg makro motivov še odličen portretni objektiv...pomojem je podobno s tamronom 90mm

če nisi znamka frik potem eden od omenjenih objektivov bo zelo dober nakup...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati