0 

bla @bla 23. Dec 2004, 13:43

Zanima me ali bi lahko na Slo-foto organizirali skupinski nakup fotografske opreme?
Na sosednjem forumu in eni foto strani sem že zasledil skupinski nakup, vendar je čas za nakup že potekel cry
Meni se nič ne mudi, raje bi da bi zbiranje naročil trajalo dlje in bi tako zbrali večjo količino za skupinski popust.
A je kdo od vodilnih na strani pripravljen organizirat kaj takega.
   0 

abo01 @abo01 23. Dec 2004, 17:40

Če omeniš enemu slovenskemu trgovcu skupinski nakup, mu gredo najprej kocine pokonci, potem pa dobiš še eno lepo božično brco.
   0 

Gregor Prodan @progre2 23. Dec 2004, 17:47

abo01. zakaj točno ?
   0 

bla @bla 23. Dec 2004, 17:54

Tud men ni jasno zakaj. Jaz sem mislil, da bi direkt pri uvozniku od Canona vzel, al neki tazga.
Proda veliko opreme, na količino se pa da popust.
Sj trgovine, ki jemljejo od njih (distributerjev al kva so) tud dobijo po nižji ceni.
   0 

Gregor Prodan @progre2 23. Dec 2004, 18:09

em, bla, tako preprosto pa tudi ni. nikoli ni pametno direkt od distirbuterja vzemat ker ima vedno višje cene. raje najdi neko spletno trgovino pa se zmeni. in ne verjamem da bo tu se zgodil skupinski nakup saj večina uporabnikov ne potrebuje high-tech opreme.
   0 

abo01 @abo01 23. Dec 2004, 18:41

Progre, poglej koliko skupinskih nakupov je bilo že narejeno, na e-Fotografiji, e-Fotoportalu, celo Mixi je imel svoj skupinski nakup. Tako da ne vem, če ravno prideš skozi ...
   0 

Gregor Prodan @progre2 23. Dec 2004, 18:48

smile sam to sploh ni fora. prodajalci se ne morejo upret nakupu nad 10mio tolarjev smile
   0 

bla @bla 23. Dec 2004, 18:49

[quote="abo01"]Tako da ne vem, če ravno prideš skozi ...[/quote]

Recimo, da bi ene 2-3 mesce zberal naročila. Sj kakšen skupinski nakup pa verjetno bo še kdaj? Tist na fotoportalu pa po moje skor noben ni opazil, jaz sem videl, ko je bilo že prepozno cry .
   0 

Gregor Prodan @progre2 23. Dec 2004, 19:35

smile jz sm ga seveda opazil vendar sem od njega odstopil ker sem dobil boljšo ponudbo pa kmalu bi mi dnara zmanjkal smile pa še eos 20d si lahko privoščim ... šele zdej.
   0 

rado @rado 23. Dec 2004, 19:38

Ni tako enostavno bi pa šlo samo treba je najt privat trgovca , ki bi bil pripravljen odstopit del svojega rabata verjetno bi se o tem prej dogovoril kje v tujini kot pa z katerim našim , vendar moraš pri taki stvari računat s tem da bodo vsi kupci resni in se bodo držali dogovora robo bi bilo sigurno treba plačat vnaprej sicer je riziko trgovca , da bo naekrat imel veliko količino enega artikla na policah in bo vprašanje kdaj bo to prodal plačat pa robo mora.
Pri uvoznikih pa taka stvar sigurno ne pride v poštev, ker ni fer do trgovcev ki jemljejo robo redno in ne samo enkrat kot bi se zgodillo pri skupinskem nakupu.
   0 

misfits @misfits 23. Dec 2004, 21:48

progre2 je napisal/a:
smile jz sm ga seveda opazil vendar sem od njega odstopil ker sem dobil boljšo ponudbo.

Boljšo ponudbo 8O . Saj tm piše, da je 20d malo manj kot 300k.
No pa naj skrbnika foruma povesta, če bi lahko organizirala nakup.
   0 

misfits @misfits 23. Dec 2004, 21:53

rado je napisal/a:
vendar moraš pri taki stvari računat s tem da bodo vsi kupci resni in se bodo držali dogovora robo bi bilo sigurno treba plačat vnaprej sicer je riziko trgovca , da bo naekrat imel veliko količino enega artikla na policah in bo vprašanje kdaj bo to prodal plačat pa robo mora.

Jaz si to predstavljam tako, da se najprej najde trgovca, ki je za stvar.
Potem se zbira naročila kakšne 2 meseca (neobvezujoča).
Ko so zbrana se sporoči trgovcu, ta pove kakšne bi bile cene.
Potem pa se vsak odloči, če bo vzel naročeno. Končni spisek se da trgovcu...
   0 

iztok @izo 23. Dec 2004, 23:34

počasi, bojsi, ni vse tako preprosto..
tudi v trgovini se gre dosti na poznastva in na osebne stike. matjaž na e-foto ipak ima že neko ime in fura canon že lep cajt, izdaja svoj cajtung in dela reklamo firmam itd itd. intudi njihov portal zajema (vsaj po mojem) več profesionalnih fotografov, kateri lahko v večjem obsegu naročajo tako drago opremo (nabavlajajo po recmo 5-6 20d-jev ali celo več, pravtako L klase objektivov, vsak vreden 200k in več, fleši itd itd.). sej ne pravim, da tudi tukaj kaj podobnega ne bi šlo, samo ne prehitevat stvari. ne morš kr rečt, ej, sej maš portal, pa boš zrihtal popust, da bom mel 50% cenejši nov fotič. treba pokazat dobro voljo z obeh strani, se dogovarjat ipd, sploh pa videt, kolk bi bilo ba koncu res resnih kupcev.
predvsem moraš ustvarit neko ime, ki bo pr tgovcu naletelo na spoštovanje in tako bo tudi nadaljne sodelovenje, to ime pa se ne more samo nardit. v veliki meri je odvisno tudi od članov portala in ne samo avtorjev. toliko o tem bi osebnoi povedal, pa brez zamere.. :christmas:
   0 

Gregor Prodan @progre2 24. Dec 2004, 07:11

misfits je napisal/a:
progre2 je napisal/a:
smile jz sm ga seveda opazil vendar sem od njega odstopil ker sem dobil boljšo ponudbo.

Boljšo ponudbo 8O . Saj tm piše, da je 20d malo manj kot 300k.
No pa naj skrbnika foruma povesta, če bi lahko organizirala nakup.

jah, takrat še nisem imel denarja in si 300d ja nebi mogu privoščit, pol sm pa malo skombiniral in dobil še za 20d pa je blo nakupa konc smile bo šou prof v ameriko in bom čez 1 mesec imel fotič za full manj, zdej pa iščem kako spletno trgovino kjer bi ga tudi dobil pocen, b&h photo majo najboljš ponudbo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati