0 

BlackHole @BlackHole 24. Dec 2004, 14:26

Torej, zanima me, kakšne so vaše izkušnje s tem aparatom (tudi s7000) in baterijami. Kako dolgo vam zdržijo v ugasnjenem aparatu? Sam sicer tega časa nikoli nisem meril, mi je pa že dolgo sumljivo, kako hitro so baterije prazne, če aparata nekaj dni ali tednov ne uporabljam. Vem, da se Ni-Mh baterije praznijo tudi ko niso v rabi. Vendar mislim da ne tako hitro. Prepričan sem, da se bo našel kdo s podobno težavo, saj jih na dpreview forumu kar mrgoli. Evo povezave do ugotovitve problema in ostalih idej http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1012&message=7580721. Prebral sem samo zadnjo tretjino debate in če sem prav razumel, je težava v tem, da se kovinska vzmet, ki drži vratca za baterije zaprta, na enem mestu dotika ohišja, "plastike". To je tisti mali plastični zobek, ki ga najdete na desni strani, če aparat obrnete, kot bi vstavljali baterije in da leče gledajo k vam. Problem baje tiči, v tem, da ohišje aparata vsebuje neke kovine, ki po določenem času (obrabi vrhnjega sloja) začnejo prazniti baterije tudi v ugasnjenem stanju. Tako sem razumel jaz. Težavo bom zdaj poskusil rešiti tako, da sem tisto kovinsko vzmet, ki se zatakne za plastiko, oblepil z izolirnim trakom. Zdaj bo treba počakat nekaj dni, da vidim če bo kaj bolje. Se je slučajno kdo ubadal s tem problemom? Sam nisem nek mojster za plastiko oz. elektriko, pa me zanima, če se je kdo že lotil te težave bolj strokovno. Zanima me tudi ali imajo S7000 enak način zapiranja vratc. Verjetno imajo, vprašanje je edino ali je tudi v sami plastiki ohišja kaka kovina. To bi lahko bila ena umazana poteza,ki bi neuke lastnike teh apratov po določenem času "prisilila" v nakup novega aparata. Sicer malo nelogična poteza ampak povsem možna dandanes.
   0 

rado @rado 24. Dec 2004, 14:41

Nekaj tednov neuporabe praviš -NiMh baterije lahko dnevno izgubijo tudi do 3% energije.
   0 

BlackHole @BlackHole 24. Dec 2004, 21:54

Ja, pa ne vzet tega preveč natančno, saj pravim da nisem nikoli tega meril. Morda bom zdaj opazil kakšno razliko, ko sem izoliral tisti kontakt.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati