0   

aleš @vojak81 26. Dec 2009, 11:40

zanima me kako se obnese ta objektiv??

Canon EF 28-105 F/3,5-4,5 Ultrasonic objektiv

mel bi ga predusem za kake proslave,oderske nastope,prireditve....ter tud za kak sprehod v gorah??
se ga splača vzet,ima kdo kako fotografijo z tem objektivom.
ali priporočate kaj drugega.
 0   

pend @pend 11. Jan 2010, 19:34

tudi jaz premišljujem o tem objektivu, določeni uporabniki so nad njem navdušeni in pravijo da se da primerjati z objektivi v bistveno višjem cenovnem rangu. ali ga slučajno kdo ima oz. ima z njim izkušnje?
 0   

baqus @baqus 12. Jan 2010, 15:39

Če bi rad z tem objektivom slikal prireditve, boš, po mojih izkušnjah, pogrešal široki kot (predvsem v dvoranah in podobnih prostorih, kjer ni zadosti mesta), na temnih pa hitrost (f)...

Po moje je bolj pripraven Canon EF-S 17-85 mm F/4-5.6 IS USM, kar se tiče poceni zoomov... Je zelo soliden, ima USM in še stabilizacijo, ki dostikrat pride prav, ko razmere niso prav idealne in nimaš s sabo stativa... thumbsup
V SLO je preveč drag (preko 500€), v tujini bi se ga pa dalo zrihtati za cca. 350€ z vsemi stroški...
Canon EF 28-105 mm F/3.5-4.5 II USM pa za nekaj nad 300€.
Alternativa tema dvema je tudi najnovejši Canon EF-S 18-135 mm F/3.5-5.6 IS (visoki f nadoknadi s super stabilizacijo 4f), za cca 380€.
Seveda vse novo in z garancijo, računom, ter kot se šika... Cene pa varirajo glede na trg...
Če te zanima, pošlji ZS...
canon.ena@gmail.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati