0   

LukaMojca @LukaMojca 2. Jan 2010, 18:45

Pomagajte -

odločil sem se vstopiti v svet D-SLR
do sedaj sem fotografiral z Sony DSC-H50
sedaj pa sem se odločil presedlati v svet D-SLR-jev

Budget = 700-800€

kaj svetujete
rad fotografiram tako športne dogodke kot naravo

prosim, če mi napišete kateri fotoaparat mi priporočate in zakaj
nobena znamka mi ni ljubša od druge
tako da me zanima zgolj kvaliteta slike
in delovanje fotoaparat
 0   

Grega @Greegor 2. Jan 2010, 20:15

https://www.slo-foto.net/ftopict-16683-za.html%E8etnik

uporabi iskalnik! none
 0   

brane4 @brane4 2. Jan 2010, 21:44

lahko te samo opozorim, če si do sedaj delal s kompaktom, da boš 2 do 3 mesece zelo razočaran, pa sploh ni važno kateri DSLR si boš omislil...
 0   

Aleš @lial 2. Jan 2010, 22:53

Glede na opombo o znamki, bi se znala debata hitro razvit v vojno grin grin grin
Ali pa tudi ne, zadnjih nekaj mesecev je tega na tem forumu občutno manj, kar je lepo.

Sedaj pa kako in kaj: pripombo Braneta vzemi zelo resno, posebej zaradi tega, ker si do sedaj uporabljal nekoliko naprednejši kompakt in se res zna zgoditi, da boš razočaran nad prvimi fotkami.
Za kateri aparat se boš odločil, je pa branje nasvetov še najmanj koristna zadeva.
Pojdi v najbližjo dobro založeno štacuno (na primer v Diamantu), primi v roke nekaj modelov, ne poslušaj trgovcev, čeprav bodo slišati znalci, zanesi se na svoj občutek ob držanju aparata.
Končen efekt bo pri praktično vseh znamkah za ta denar skoraj popolnoma enak, edina odločitev ki še lahko vpliva je dostopnost in cena dodatne opreme.
Pa še to le v primeru, da se boš odločil metati denar v 'črno luknjo', ki se ji reče fotografija... sad grin
 0   

Peter Atanackov @Geo 2. Jan 2010, 23:04

Ne vem, ce je kdo lahko razocaran nad sliko iz dslrja, ce presedla iz kompatka... Bolj bo problem omejenost na zacetku, na kompatku, si imel supertele, macro... vse v enem. Tu ne bo tako.

Dovolj strasenja, izplaca se vsekakor... smile
 0   

brane4 @brane4 2. Jan 2010, 23:09

: če sem bil nerazumljiv: na kratke proge so definitivno boljši kompakti, na daljše se pa ve...
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Jan 2010, 00:49

Kjer je volja so tudi rezultati, brez muje se pa tudi cevelj ne obuje.
Takih tem je odprtih ze miljon tako da malo poisci in bo....drugace pa tako kot je lial napisal, v trgovino pa sprobat...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Grega @Greegor 3. Jan 2010, 01:14

pa ne ga tolko strašit, sicer je razlika ampak se hitro navadiš. Sploh pa če si še pripravljen kakšno slikco posebej zrihtat v kakšnem programu upset
 0   

WhiteCell @WhiteCell 3. Jan 2010, 07:16

lial je napisal/a:
Glede na opombo o znamki, bi se znala debata hitro razvit v vojno grin grin grin
Ali pa tudi ne, zadnjih nekaj mesecev je tega na tem forumu občutno manj, kar je lepo.

Sedaj pa kako in kaj: pripombo Braneta vzemi zelo resno, posebej zaradi tega, ker si do sedaj uporabljal nekoliko naprednejši kompakt in se res zna zgoditi, da boš razočaran nad prvimi fotkami.
Za kateri aparat se boš odločil, je pa branje nasvetov še najmanj koristna zadeva.
Pojdi v najbližjo dobro založeno štacuno (na primer v Diamantu), primi v roke nekaj modelov, ne poslušaj trgovcev, čeprav bodo slišati znalci, zanesi se na svoj občutek ob držanju aparata.
Končen efekt bo pri praktično vseh znamkah za ta denar skoraj popolnoma enak, edina odločitev ki še lahko vpliva je dostopnost in cena dodatne opreme.
Pa še to le v primeru, da se boš odločil metati denar v 'črno luknjo', ki se ji reče fotografija... sad grin

haha se strinjam o črni luknji,.

drgukače pa dejansko koristen nasvet...poizkusi kaj ti najbolj v roko sede....razlike so .... samo minimalne
 0   

LukaMojca @LukaMojca 4. Jan 2010, 12:34

hmm

glede na vaše poste sn mal zožal izbiro:

1. CANON EOS 450D vs. CANON EOS 500D

ALI

2. NIKON D5000 vs. NIKON D90 vs. NIKON D60

katerega pri prvi opciji mi priporočate
in katerega pri 2

slikanje športa, narave in ljudi - amaterski začetnik - mogoče nekoč dober amater
 0   

WhiteCell @WhiteCell 4. Jan 2010, 12:42

pejt v trgovino....primi v roko....če mene vprašaš...je to velik pomembno saj ga boš veliko držal v roki in nekaj časa ( bodyja neboš menjal nekej časa edino če padeš na karakteristike).

dobro sliko se naredi z vsemi...važno je kaj ti čaraš zadaj za kukalom....
 0   

Žiga @thunder_road 4. Jan 2010, 14:13

450D in 500D sta ista po dimenzijah, se razlikujeta bolj po drugih karakteristikah (senzor, HD, bla, bla, sej to si lahko prebereš). Sam imam 500D in je fajn zadeva za nosit okoli, če ti je pa premajhen za v roko, pa lahko v končni fazi še držalo za baterijo priviješ gor in je.

Je pa tako kot je napisal WhiteCell, sliko oz. zgodbo itak narediš ti, aparat je samo tvoje orodje. Če že vlagaš velike denarje jih je potem smotrno v objektive ne v same bodyje.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 4. Jan 2010, 14:50

thunder_road je napisal/a:
450D in 500D sta ista po dimenzijah, se razlikujeta bolj po drugih karakteristikah (senzor, HD, bla, bla, sej to si lahko prebereš). Sam imam 500D in je fajn zadeva za nosit okoli, če ti je pa premajhen za v roko, pa lahko v končni fazi še držalo za baterijo priviješ gor in je.

Je pa tako kot je napisal WhiteCell, sliko oz. zgodbo itak narediš ti, aparat je samo tvoje orodje. Če že vlagaš velike denarje jih je potem smotrno v objektive ne v same bodyje.

se strinjam...raje v glažovje kot v body
 0   

name1 @name1 4. Jan 2010, 15:07

WhiteCell je napisal/a:
thunder_road je napisal/a:

se strinjam...raje v glažovje kot v body

podpišem glede glažovja!

ne da se hočem delat pametnega, sam pritrjujem, da boš imel še več mnenj
 0   

urosm @urosm 4. Jan 2010, 17:09

Tak kak je rekel. Samo najdražje kupit, ker je najboljše. Al obratno? Saj ni važno. Pa obvezno kompakta tudi imet.

Z ženo tole že od prvega dne objave vsak dan gledava. Tudi po večkrat na dan. Sploh tisti odlomek ko govori o najboljšem in najdražjem. In, glej ga zlomka, ravno objektiv kupujemo. Pa nič več plastik fantastik. Kolkor mi manjka, mi bo pa žena posodla, kakopak.

A ve kdo morda še za kaj podobnega, kjer govorijo tisto resnico, da so poceni cotice in torbice ipd. najboljše ... bigrazz laugh
 0   

Ratter @Ratter 4. Jan 2010, 19:09

Pa saj ni res,da moraš najdražje kupit.Moraš vzeti v zakup,da je Arne Hodalič zelo visoko in ima tudi svoje finte.In da mora delat reklamo za tarumene.Pa nimam nič proti njim.
Ampak,rekel je da so kit kompleti narejeni po neki logiki in za začetek dovolj dobri.
Potem pa nadgrajuješ.
Se pa popolnoma strinjam tukaj z ostalimi,da je oster objektiv več vreden,kot dober body.
 0   

Hana @Hana 4. Jan 2010, 20:33

Še moje mnenje , če se boš odločal za Olympusa vedi, da je zelooo malo rabljene robe na izbiro.Canona in Nikona kolikor češ, Olympusa malo da ne nič, tud na tujih straneh ni veliko ponudbe.To mi je kar malo žal, saj se da včasih kupiti odlične stvari, ki so bile zelo malo rabljene ali pa jih folk kupi, pa pol nima časa fotografirat in prodajajo skor nove stvari zelo ugodno.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 4. Jan 2010, 23:23

Kupi najbolsiga k ti denarnica dovoli biggrin ali pa pojdi na banko, se zakreditirej in kupi se boljsi body....sej za objektive in ostalo saro tako ali tako ne bo denarja...

ok...malo bolj resno...od tvoje izbire petih pozabi na Nikona D60....D90 in D5000 sta super fotica...za Canona so ti pa ze prej povedal...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

LukaMojca @LukaMojca 5. Jan 2010, 09:56

torej - hvala za vse nasvete - sedaj je dilema zgolje še med

CANON EOS 450D in NIKON D5000

kaj svetujete

hkrati pa me zanima še to:

na kaj moram biti pozoren pri nakupu objektivov in kaj je dovolj za začetnika

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati