0   

Borut @laborutory 4. Jan 2010, 17:00

Pozdravljeni,

mene zanima, koliko bi znašala cena 360 stopinjske sferične panorame, to mislim tisto, ko lahko pogledaš vsenaokrog, gor in dol, vse smeri torej.

hvala

--
Borut
You don`t have to be a freakon to use Nikon.
 0   

fearless @fearless 4. Jan 2010, 20:13

50 eur? Ne nimam pojma, ampak tole je bolj bosa zadeva. Recimo da računaš uro na terenu 10eur da pofotkaš (vem, da rabiš max 15minut, če veš, zakaj se gre, ampak lahko se kaj zakomplicira) ter 2x 10 eur za postprodukcijo (ker mislim, da bo vzelo vsaj 1 uro, da bo spacalo skupi ene 200MB sliko, da ne govorim, kako sexy bo popravljat krivulje, delat selectione (bog ne daj liquify). 20 eur je bencin za prevoz, amortizacija fotkiča, pa elektrika in amortizacija računala. Tolk za nekoga, ki si gradi ime. Pa ne pozabt, da morš bit omenjen na strani (predpostavljam da gre za neko "poglej kak je lepo" zadevo).

Al boš pa avtorske pravice prepustil njim, je tvoja stvar, jst jih nebi. smile

Šeenkrat, tole je čist od oka, če gre za kkšno dobrostoječe podjetje, pol lahko kamot daš +100%, seveda če bo fotka temu dostojna.
 1   

czy @czy 4. Jan 2010, 20:33

za 50€ aparata še iz torbe ne potegnem. Za tiste pa, ki si gradite ime na tak način, si ga boste dolgo gradili. grin
Zahvala: JernejZ
 0   

fearless @fearless 4. Jan 2010, 20:40

no o tem sem govoril, samo nisi pa dal nobenega pametnega predloga o ceni. Jst sm amater, slikam izključno za hobi, ne tržim. Predlagaj ceno, pa se bomo vsi več naučili, koliko so stvari vredne. thumbsup cool
 0   

Jože @trigga 4. Jan 2010, 23:20

Včasih si preberem kakšno knjigo na temo fotografije, kakšen članek... in obstajajo stvari, ki ločijo amaterje od profesionalcev. Recimo uporaba stativa - amaterju je v napoto, profesionalec brez njega ne gre ven.

Razmisli, kakšne stroške boš imel - od prevoza, do časa ki ga boš porabil za fotografiranje do časa ki ga boš porabil za obdelavo in izdelavo končnega izdelka.
Kilometrina je še najenostavnejša - če greva po paragrafih, je to 1/3 cene 95-oktanskega neosvinčenega bencina za vsak prevožen kilometer.
Delo je najtežje ovrednotiti. Dovolj drag da nisi poceni, dovolj poceni da nisi drag.

Jaz bi bil za eno tako panoramo pripravljen odšteti nekje do 100 € - gledam skozi oči kupca, ne skozi oči prodajalca.
 0   

Aleš @lial 5. Jan 2010, 06:30

Zanimivo, koliko mnenj in odgovorov na do konca nepopolno vprašanje...
Recimo da vprašam: "koliko bi stalo prevozno sredstvo, s katerim se lahko voziš v službo?" Bi bilo potem odgovorov še več?
Pa šalo na stran.
Prepričan sem, laborutory, da bi lahko dobil dovolj konkreten odgovor, če bi razjasnil nekaj detaljev:
- ali boš panoramo kupil, ali prodal? (verjetno prodal, ni pa nujno)
- kaj je na panorami, pokrajina ali prostor? (pokrajinska bi zahtevala nekaj drugega, kakor notranjost sobe)
- kolikšna je oddaljenost za slikanje (domači kraj, sosedova spalnica, ali vrh Triglava?
- kakšna oprema bo na voljo za posnetke? ( objektiv, stojalo, pano-glava, ali improvizacija)
- kakšen program bo uporabljen (avtomatika ali ročno, plačljiv ali zastonjski)
- kako natančna mora biti resolucija končnega izdelka? ( šest posnetkov s fish objektivom v najmanjši resoluciji, ali nekaj deset v RAW-u)

Morda vsega tega niti ni treba vedeti, vendar je kljub temu odgovor lažji.
Bom ponazoril s tem, kaj bi lahko vprašal glede prevoza: "nameravam kupiti rabljen avto nižjega srednjega razreda, po možnosti dizel, za vožnjo v 20km oddaljeno službo, kaj mi svetujete?"

Torej?
 0   

martin @snuz 5. Jan 2010, 09:09

lial je napisal/a:
"nameravam kupiti rabljen avto nižjega srednjega razreda, po možnosti dizel, za vožnjo v 20km oddaljeno službo, kaj mi svetujete?"

Torej?

renault clio 2004 1.5 dci smile
 0   

miha @mihaaa 5. Jan 2010, 09:35

glede teh 3D panoram je po mojem mnenju najvecji mojster [url]burger.si[/url] , ceprav je ta stran kolikor vem v ukinjanju, tako da pohiti grin na sosednjem forumu ima nick lander, mislim da bo on najbolj mirodajen za to info,.. oz ce najboljse da njega najames in bo naredil tako kot je treba

lp
 0   

Borut @laborutory 5. Jan 2010, 09:56

Narediti hočem panoramo v prostoru, nekomu se dopade in men to ni težko naredit, ker opremo imam vso, je pa vprašanje koliko zaračunati, ker nekaj truda pa je vloženega in ker zelo nerad sedim potem za računalnikom me zanima, koliko bi za tako delo bilo pošteno in dobro plačilo. Kaj zelo daleč se mi ni treba voziti, to lahko odmislimo, največ časa, truda in volje bo pobralo sedenje za računalnikom. Panorama mora biti dovolj kvalitetna, za ogled prek interneta, ker bo služila reklami, to je približno vse, kar bi morali vedeti.

hvala

--
Bor
 0   

Aleš @lial 5. Jan 2010, 10:02

Če boš naredil soliden izdelek, potem je številka do 100€ prav tako solidna.
Na hitro in z napakami, pa bi znalo biti tudi 50€ preveč.
Glede na to, da ti bo vse skupaj vzelo kakšni dve do tri ure, bo verjetno naročnik razumel ceno.

To je moje mnenje in za tak denar bi JAZ delal, ki si ne 'gradim imena', da ne bo spet kritika kako se zbija vrednost dela...
 0   

chips @chips 5. Jan 2010, 10:08

Nekje sem zasledil, da so sferične panorame po 150-200 eur, s predpostavko, da jih dela tisti, ki to opravi korektno.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Borut @laborutory 5. Jan 2010, 10:08

lial je napisal/a:
Če boš naredil soliden izdelek, potem je številka do 100€ prav tako solidna.
Na hitro in z napakami, pa bi znalo biti tudi 50€ preveč.
Glede na to, da ti bo vse skupaj vzelo kakšni dve do tri ure, bo verjetno naročnik razumel ceno.

To je moje mnenje in za tak denar bi JAZ delal, ki si ne 'gradim imena', da ne bo spet kritika kako se zbija vrednost dela...

Sem enakih misli, pa tudi jaz si ne gradim imena na tak način, je le zadeva, v kateri bi se rad preizkusil grin

hvala

--
Bor
 0   

Andrej @fotokaj 5. Jan 2010, 10:14

czy je napisal/a:
za 50€ aparata še iz torbe ne potegnem.

No, vam z imenom in bogastvom tega tud ni treba. Je veliko drugih, ki ti ga za 50 eur z veseljem potegne. Manson si ga baje sam ...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 5. Jan 2010, 12:41

mihaaa je napisal/a:
glede teh 3D panoram je po mojem mnenju najvecji mojster [url]burger.si[/url] , ceprav je ta stran kolikor vem v ukinjanju, tako da pohiti grin na sosednjem forumu ima nick lander, mislim da bo on najbolj mirodajen za to info,.. oz ce najboljse da njega najames in bo naredil tako kot je treba

lp

Morda veš zakaj je v ukinjanju?
 0   

Miha @cedo 5. Jan 2010, 13:39

Kolikor je meni znano, ves projekt temelji na entuziazmu, finančno pa je izguba. Ko te prvo mine, je drugo le še dodaten izgovor, da se umakneš. Projekt je megalomanski, država pa - razen Arnesa, ki ga gosti - nepripravljena pomagat. Škoda.
 0   

ogabe @ogabe 5. Jan 2010, 14:01

fotokaj je napisal/a:
Je veliko drugih, ki ti ga za 50 eur z veseljem potegne.

A po tolk se to gre? laugh
No resno... za 50eur se definitivno jaz ne bi nikamor vozil, ter se na koncu se mucil s sestavljanjem teh stvari. Za komplet stvar (vkljucno z voznjo, slikanjem, izdelavo panorame itd.) bi sel jaz s ceno tam nekje od 300eur naprej. Veliko? Verjetno za koga ja.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

czy @czy 5. Jan 2010, 14:44

ogabe je napisal/a:
Za komplet stvar (vkljucno z voznjo, slikanjem, izdelavo panorame itd.) bi sel jaz s ceno tam nekje od 300eur naprej. Veliko? Verjetno za koga ja.

Mislim da je to kar korektno izhodišče.

fotokaj je napisal/a:
Je veliko drugih, ki ti ga za 50 eur z veseljem potegne.

meni ga neboš tudi če pripišeš zadaj nekaj ničelj, poznam pa jih nekaj, ki bi ti pustili in z veseljem vzeli 50€ grin
 0   

miha @mihaaa 5. Jan 2010, 15:16

@Luc: kolikor sem razumel je stvar taka kot je napisal cedo
 0   

iztok @izo 5. Jan 2010, 15:36

čist tako med brati, med vsemi temi okoljskimi ipd projekti, ki jih financira država ali eu, bi ziher tudi burger projekt bil eden boljših, če ne med najboljšimi.
po občinah se tala par sto k evrov, da postavijo par tebel, pokosijo kakšen travnik ali uredijo kakšno lužico, za takšen podroben register (z multimedijo) našega krasa, gora ipd pa ni posluha (kjer je večina težkega dela že opravljeno).
velika škoda, čeprav se mogoče pa le kdo najde, ki ma malo več podjetne žilice in spravi zadevo tam ,kjer mora. bojim se le, da bo tisti, ki je najbolj zaslužen za opravljeno delo, bil pri tem opeharjen. ponavadi je že tako..
vendar kot pravim, z malce bolj dodlnim dizajnom, pravim pristopom in prdvsem par zvez na kakšnem ministrstvu ipd bi zadeva lepo zacvetela..
 0   

Aleš @lial 5. Jan 2010, 15:59

Če že gremo off:

Da je hudo razočaran nad odzivom institucij pri nas, mi je omenil že pred leti, ko sem imel priložnost razgovora.
Če sem takrat prav razumel, ga 'ven vleče' sodelovanje na mednarodni ravni, kjer pa nekaj sredstev kljub temu je. takrat o prenehanju ni razmišljal, ravno nasprotno - "še toliko je za naredit" je dejal.

Če se je po 13 letih res odločil zaključiti zadevo in zapreti stran, bo to podobna sramota, kakor ne-podpora Tržaškemu gledališču iz strani našega kulturnega ministrstva... ker pa verjetno ne bo tako 'glasna', javnost niti ne bo izvedela kaj smo izgubili.

Moje mnenje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati