0   

Žiga @zcetrt 8. Jan 2010, 19:01

Pozdrav.

Imam T2 DSL 1000/256 povezavo. Torrent dela dobro (cca 120kB download, 30kB upload), takisto emule. Brskanje po spletu deluje BP. Že dlje časa pa me tarejo težave z nalaganjem fotografij na Facebook, Shutterstock in Istock. Ker vam je verjetno facebook bolj poznan od omenjenih strani, naj povem, da uporabljam aplikacijo, ki jo nudijo. Data sent vrstice se nemudoma izriše do 100% (normalno bi moralo iti počasi, in včasih je tudi šlo), potem pa "waiting for responce" traja celo večnost. Včasih uro, včasih dve, včasih ne izgine in če zadevo zaprem, so ob naslednjem obisku strani fotografije morda celo naložene.

Enako je v Operi 10, Operi 9 in najnovejšem IE. In tudi, če nalagam preko HTTP in ne z java aplikacijo. Kolikor mi je znano, iStock deluje isto na javi, medtem ko Shutterstock nalaga slike preko HTTP.

Ima kdo kakšno idejo, kaj je za preverit ali celo postoriti?
 0   

WhiteCell @WhiteCell 8. Jan 2010, 19:36

a ti tačas torent oz. emule laufa ?
 0   

Žiga @zcetrt 8. Jan 2010, 19:56

Seveda ne... Prav nič ne laufa. In čeprav mi še vedno npr. na shutterstocku utripa upload in jaz prekinem povezavo, bodo ob obisku strani čez nekaj časa fotografije čakale name, da jih opišem. Izgleda, kot da bi jih hitro uploadalu, nato pa nebi prejel potrditve o zaključitvi procesa... In potem se čaka v nedogled, linija je pa prosta.
 0   

Elcuho @elcuho 8. Jan 2010, 20:58

http://antaki.ca/bloom/
 0   

urban @alfi 9. Jan 2010, 10:21

jaz mam tut eno vprašanje v zvezi z nalaganjem na fb...ko naložim slike, mi požre barve in so čist zamolkle v primerjavi z originalom...to se mi dogaja le zadnje čase...prej je bilo vse v redu...kakšna ideja?
po pamet!
 0   

WhiteCell @WhiteCell 9. Jan 2010, 10:44

preden naložiš na FB sam resizej fotke na primerno velikost.....ker njihovi algoritmi so obupni

604x416 je landscape
 0   

Žiga @zcetrt 9. Jan 2010, 11:52

Hvala, a bloom ne pride v poštev. Bolj me matrajo težave s stock stranmi. Ampak sedaj sem zgruntal, da ko bi po izračunu glede na količino podatkov in mojim uploadom moralo biti že naloženo, enostavno zaprem okna in po ponovnem obisku čez nekaj minut so fotografije tam.

Je pa še vseeno zoprno. Tako da, če je še kakšna ideja, je bom vesel.
 0   

Jernej @Horse 9. Jan 2010, 16:47

WhiteCell je napisal/a:
preden naložiš na FB sam resizej fotke na primerno velikost.....ker njihovi algoritmi so obupni

604x416 je landscape

Ni samo resize problem - sam vedno resizam sliko, po vseeno požre barve. Očitno imajo še neko kompresijo zraven....
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Nejc Lampret @DrEvil 10. Jan 2010, 00:28

Ali si shranil sliko za na internet, če v photoshopu shranjuješ izberi save for web
 0   

hawkeye @hawkeye 10. Jan 2010, 12:24

zcetrt:

Jaz imam podobne težave pri nalaganju, vendar ne samo slik, ampak vseh datotek.
Spodnje (v narekovajih "") sem zapisal na en slovenski forum, a problema še nisem rešil.

A ti lahko pripneš večjo priponko na svoj spletni email (npr. gmail, yahoo, hotmail....) ?

"
Najbolje, da kar sedaj opišem še težavo, ki sem jo opažal že prej, ko sem imel še Win XP,
problem pa ostaja enak, sedaj ko imam Windows 7.

Pred 10 minutami sem se trudil da na en post na tej tabli pripnem priponko. Priponke 300KB nisem mogel pripeti, mi je IE javil da imam problem z Internet dostopom (javi "Diagnose problem oz. connection",,, ali nekaj takega).
Potem se priponko zmanjšal na 26KB in to sem lahko pripel.

Še ko sem imel win XP nisem mogel pripeti nekih normalnih priponk 500KB-1Mb na Yahoo ali Gmail mail.

Sedaj, ko imam Windows 7, ne morem naložiti fotk na svoj spletni dnevnik na Google picasa...

Skratka, ful čudno. Ima kdo idejo, kaj je narobe?

Povezavo imam preko Siol, imam router Sinope568, z nastavitvami se nisem igral že par let.

Težave z up-load-om opažam cca. 2 meseca.
"
 0   

Žiga @zcetrt 10. Jan 2010, 12:34

Ja, brez težav pripnem večje priponke mailom. Težave opažam le pri omenenih primerih.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati