0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 12:27

Upam, da boste čez cca 10 ur ali malo več pokazali kakšno sliko. Znate vsi slikat ognjemet? Pa veliko dobrih slik vam želim.
   0 

Heretic @Heretic 31. Dec 2004, 12:29

k ni bla že ena tema na to? k vem, da mam en kup linkov za to ognjemete fotkat biggrin 8)
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 12:30

Sem šel gledat pa pod iskanje pa nisem nič našel.
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 12:35

Sem še nekaj pozabu povedat. Jaz bom danes pokril Ljubljano, pa če bo kakšna fotka uspela jo prilimam gor. Lahko še ostali napišete, kje boste slikali, če sploh boste?
   0 

Heretic @Heretic 31. Dec 2004, 12:44

ok pele, maš prov...jst sm zabluziv, k sm nekje drugje o tem bral... :oops: ...
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 14:38

Je že ok. Vidim, da boste ostali vsi :fredy: poslušali. :christmas:
   0 

tomaž @mju 6. Jan 2005, 20:36

pele a je kaj uspelo
   0 

Pele @Pele 6. Jan 2005, 21:07

Je samo je premalo za reportažo sad
   0 

iztok @izo 6. Jan 2005, 21:10

pa dej sm kakšno fotko :wink:
   0 

VOLPE @VOLPE 6. Jan 2005, 21:16

a ima kdo kak nasvet kako slikat ognjemet?
kak čas, iso zaslonko, objektiv itd?
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 6. Jan 2005, 21:29

Blenda naj bo kvadratni koren ISO vrednosti, čas pa odvisno kaj bi rad posnel od 1 sekunde pa tam do 15 sekund.

Navadno posnameš serijo 3 - 5 eksplozij pri eni ekspoziciji. bigrazz

Pa wideangle uporabi in poizkušaj ujeti še malo okolice, da se vidi velikost ognjemeta.
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

tomaž @mju 6. Jan 2005, 21:49

k da sm kj razumu... :mrgreen: :mrgreen:
   0 

cehim @cehim 6. Jan 2005, 21:51

Bot sub wrote: Blenda naj bo kvadratni koren ISO vresnosti,...

Daj mi prosim to malo detalneje razlozi. Ali je tu zraven fizika ali pa samo empirika?
Hvala za odgovor. LPM
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 6. Jan 2005, 21:58

cehim je napisal/a:
Bot sub wrote: Blenda naj bo kvadratni koren ISO vresnosti,...

Daj mi prosim to malo detalneje razlozi. Ali je tu zraven fizika ali pa samo empirika?
Hvala za odgovor. LPM

Matematika bigrazz

ISO 64 = blenda f/8 (koren od 64 = 8 )
ISO 100 = blenda f/11 (koren od 100 = cca. 11 - ja ja, vem da je 10)
ISO 200 = blenda f/16 (koren od 200 = cca. 16 - ja ja, vem da ni tolko)
ISO 400 = blenda f/22 (koren od 400 = cca. 22 - ja ja, vem da ni tolko)
ISO 800 = blenda f/27 (koren od 800 = cca. 27 - ja ja, vem da ni tolko)

To so le orientacijske vrednosti za nekaj na hitro naštimat, če ne veš kako drugače. Potem pa mal vidiš kaj rata. Prežgano malo zapreš, pretemno malo odpreš. Saj v digitalni dobi je to simpl bigrazz
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

iztok @izo 6. Jan 2005, 22:24

ja, sm kaj ko med ognjemetom ni ravno cajta za eksperimente. v vsakem pimeru se mi zdi, da je za te stvari boljši film, maš lahko cajt tudi 3 ure, pa bo kaj ratalo, pr teh digitalcih se vse tako zakomplicira. meni npr. šni bila nobena nočna fotka všeč na 300d. tist grdi šum, pa neke čudne barve, bo treba še malce naštudirat, pa v raw slikat..
   0 

cehim @cehim 6. Jan 2005, 23:03

Ja Borut to vem, mislil sem, ali je v ozadju kaksna bolj stroga razlaga tega pravila, oziroma kakrsna koli logicna povezava med razlicnimi moznimi nastavitvami. Gledano seveda iz tistega pravila kvadratnega korena iz 2 pri zaslonki, pa kvadratnega korena iz X pri dalnogledu, pa ....

LPM
   0 

Ciril Jazbec @Gandalf 7. Jan 2005, 00:42

tud jst sem se priblizno drzal iso 100->f/11 in 8s....
sam v praksi ni isto. sem moral ful spreminjat. 8)

pa veliko je od stojala odvisno. se pravi kolk je funkcionalno. ker moras ognjemete "loviti". pri prvih izostris potem pa ko je naslednja na pol poti sklocnes in molis da bo kaj. zato je fajn imeti neko veliko, mocno, hitro stojalo.
   0 

rado @rado 7. Jan 2005, 00:46

Pele mislim da je bilo na forumu že prvo leto nekaj napisanega o ognjemetih.
Glede slikanja ognjemetov ali slikaš z časom 1-2 sek pri čim nižjm ISO recimo 100 zaslonko bolj zaprto okoli 8 ter seveda stativ in sprožilec , pri krajših časih bo zaradi prevelikega števila raket slika preosvetljena ali pa bo preveč raket prekrivalo ena drugo in bo fotka bolj zmazek kot pa ognjemet.
Lahko pa slikaš z dolgim časom recimo 15sek ISO in zaslonko enako kot v prejšnjem primeru in sicer tako da pred objektivom držiš črn kartom in ga večkrat na kratko odmakneš v trenutku ko se raketa razprši.
Seveda pa je potrebno uporabit MF ročno ostrenje in daljino nastavit na neskončno.
   0 

Ciril Jazbec @Gandalf 7. Jan 2005, 01:08

jst sem imel ful probleme z rocnim ostrenjem... nevem al tolk slabo vidim al kaj....sam res se ponoci tezko razloci...

a kdo ve koliko je na razdalji ognjemeta ....koliksna dolzina oz. pas ostrine je pri f/11?
   0 

rado @rado 7. Jan 2005, 01:21

Ne vem zakaj bi imel probleme z ročnim ostrenjem saj drugo kot neskončno sploh ne pride v poštev koliko vem rakete letijo precej visoko v zrak pa še koliko toliko moraš bit oddaljen, če hočeš nekaj zajet na fotko.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati