0   

Franc @Okapi 13. Jan 2010, 11:28

Imam eno vprašanje. V naslovu omenjena fotoaparat in bliskavico bi rad prožil daljinsko.
Vem da je v menijih oznaka WL in to dela vendar moram on board flash dvigniti, kar pa nočem. Jaz pa bi rad vedel, če obstaja kakšna zadeva ki proži Sony HVL-f58 flash na Alphi 300 brez svetlobe (wireless flash trigger).

Hvala za kakršno koli pomoč. Help
 0   

Žiga @zcetrt 13. Jan 2010, 12:09

http://cgi.ebay.com/Pro-Wireless-Flash-Trigger-V2s-for-Sony-A380-A330-A100_W0QQitemZ270510967248QQcmdZViewItemQQptZCamera_Flash_Accessories?hash=item3efbb5c9d0

S-budget rešitev. Jaz imam trenutno naročeno za Nikona, trenutno pa uporabljam star modificiran fleš, kateremu sem prilotal žično prožilo in kabel cca 1m. Za okrog hodit ni, doma sem se pa prav fino igral smile
 0   

Aleš @lial 13. Jan 2010, 12:19

Če te moti bliskavica na aparatu in bi želel le svetlobo druge bliskavice, je delna rešitev v dušenju vgrajene bliskavice.
Ko sem to opcijo potreboval, sem na bliskavico aparata nataknil 'kapico' iz belega papirja in njen vpliv je bil minimalen, brezžično vodena pa je delovala normalno.
 0   

Franc @Okapi 13. Jan 2010, 12:59

zcetrt je napisal/a:
http://cgi.ebay.com/Pro-Wireless-Flash-Trigger-V2s-for-Sony-A380-A330-A100_W0QQitemZ270510967248QQcmdZViewItemQQptZCamera_Flash_Accessories?hash=item3efbb5c9d0

S-budget rešitev. Jaz imam trenutno naročeno za Nikona, trenutno pa uporabljam star modificiran fleš, kateremu sem prilotal žično prožilo in kabel cca 1m. Za okrog hodit ni, doma sem se pa prav fino igral smile

a nekaj podobnega že imam doma pa je problem ker imam tudi sony flash, nastavek na prožilcu pa je hotshoe adapter.

Tudi na kocko sem ga dal pa ga noče prožit.
 0   

Franc @Okapi 13. Jan 2010, 13:02

Lial hvala za pomoč.
V skrajni sili bi res to lahko naredil. Raje pa bi kupil daljinski prožilec.
Pri Soniy-u pravijo da se ne da drugače, pa me zanima če je to res ali ne. thumbsup
 0   

Žiga @zcetrt 13. Jan 2010, 15:58

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=390082193767

Uf, spregledal, ko sem na hitro gledal. Potem pa tole smile
 0   

Franc @Okapi 13. Jan 2010, 20:27

Saj pravim točno tako kocko sem dal gor pa noče in noče.

Sem pa dobil odgovor iz Sony-ja da baje (build in) flash
odda prej svetlobo, da se šele po tem sproži slave flash in zrcalo.
Kao naj nebi uplivala svetloba na sliko
HMMMM confused
 0   

Aleš @lial 13. Jan 2010, 20:50

Malo sem poskušal in pri ročnih nastavitvah to kar drži:

Pri nastavitvi na 'avto' in tudi 'P', pa se prožita oba istočasno:

Si to že poskusil?
 0   

Franc @Okapi 13. Jan 2010, 23:25

Ne nisem probal, vendar vidim na tvojih slikah, da je velika razlika.
Večinoma uporabljam ročno nastavitev (M) in prioriteto zaslonke.
Tako, da bo res držalo tako kot so pri sony-ju rekli. Mislim da ne bom več
iskal nekih prožilcev, ker stvar več kot očitno, dobro deluje. Še enkrat hvala za vso pomoč. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati