0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 17:30

Kolega me je pred časom vprašal za nasvet o optičnem čitalcu. Hotel je kupiti optični čitalec do 50.000, s katerim bi lahko skeniral filme? Katero znamko priporočate?
   0 

iztok @izo 31. Dec 2004, 17:46

a je govora o ploskem (flatbed) skenerjeu al namenskemu (samo film)? v drugem primeru bo bolj težko kaj novega dobil za 50k, edino eno minolto dobiš v tujini za ene 70-80k, ki je kr dobra.
v prvem primeru maš pa dosti možnosti, sm kvaliteta do 50k bo bolj tako, pa tudi dražji so še vedno manj kvalitetni sa skenirat 35 mm format, za srednji format se že da ponucat. te skenerje delajo že skor vsi. epson ma kr nekja modelov, pa tudi canon, kaj druzga ne bi gledal, vsaj pri nas ne, ker se ne dobi.

nekaj primerov ploskih:
epson perfection serija 1640, 2450, 3200 etc(višja številka, večja zmogljivost)
canon photo al kaj že itd itd

če misli kaj bolj resno skenirat, bo najboljš, da kupi kakšnen rabljen namenski skener, za to ceno se že kaj spodobnega da dobit. nikoni so baje zelo fajn, pravtako so odlični tudi canoni in minolte in za dobro ceno, nikoni znajo bit malce dražji.
najboljš pa da kontaktira kjaska, zanjega vem, da ma izkušnje s tem, pa slowenien tudi, se mi zdi..
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 17:53

Ne rabi nekaj pro varjante. Poslika slike z analognim in potem pošilja slike po e-mailu. To pomeni max 100 kb. Mislim, da bi sedalo kaj za 50k dobiti. Se pa ve kakšna kvaliteta bo za tak denar grin Hvala za odgovor.
   0 

iztok @izo 31. Dec 2004, 18:02

ah, za na internet fotke spravit, bo dober že vsak ploski a4 skener, ki ima nastavke za film in diase. mislim, da je tist epson 1640 ali pa 2450 v tem rangu do 50k, pa tudi te skene lahko že bolj resno uporabiš za kakšen print do recmo a4 bi šlo, po mojem, če ni preveč pikolovski.
   0 

kjask @kjask 31. Dec 2004, 18:38

Zelo solidno:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf%5Fid=407012&dept%5Fid=357

Še bolj solidno:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf%5Fid=095499&dept%5Fid=357

je pa počasneje kot z namenskimi skenerji... grin

Fajn praznuj, Pele! :christmas:
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 18:41

Enako kjask pa hvala.
   0 

iztok @izo 31. Dec 2004, 18:44

a ta dva mata tudi nastavke za srednji format, piše samo za 35mm, samo se mi zdi, da dajo vse nastavke zraven, vsaj pr epsonih je tako.
   0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 18:55

Izo za srednji format ne rabi.
   0 

kjask @kjask 31. Dec 2004, 19:02

mislim, da ima tudi za srednji format...

samo so tile flat skenerji počasnejši in tudi slabši od večine namenskih skenerjev, tudi starejših modelov... ampak za web bo dobro...

skenira naj pa pri najvišji ločljivosti in potem manjša... so boljši rezultati!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati