0   

Hana @Hana 14. Jan 2010, 18:40

Upam, da ni nič narobe, ampak ker sem nova v tem in sem končno nekaj poslikala, bi bila zelo zadovoljna vsake kritike, zato evo povezava do mojega albuma, da ne stavim teh slik na učilnico, če se komu da pogledat .

Hvala, vsaka kritika zelo zaželjena ....

http://www.mojalbum.com/analuka/trst

http://www.mojalbum.com/analuka/moje-slike
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Jan 2010, 20:02

Fotografije lahko v galeriji objaviš tudi tako, da bodo vidne samo v tvojem profilu grin
 0   

Hana @Hana 14. Jan 2010, 20:08

ok, hvala.
 0   

David @dlicen 14. Jan 2010, 21:37

po bežnem pregledu slik, bi rekel, da si preberi kaj na temo kompozicije. no, dosti lahko storiš že z malo pazljivosti in zdrave pameti (na primer luškemu dvigalu ne odstrižeš konice biggrin ). pa če slikaš nekaj tako očitno horizontalnega, kot je morje (pa čeprav morda v ozadju), je fajn, da je pač horizontalno. pa nekatere fotke se mi zdijo podosvetljene.
drugače pa le pogumno. thumbsup
 0   

Hana @Hana 14. Jan 2010, 21:56

Ja, hvala, to sem tud sama videla, ker sem se preveč ubadala z tehnično platjo.
Hvala.
Sem dala zdaj tud v učilnico, ker res rabim nasvete.
 0   

Hana @Hana 14. Jan 2010, 21:59

dlicen je napisal/a:
po bežnem pregledu slik, bi rekel, da si preberi kaj na temo kompozicije. no, dosti lahko storiš že z malo pazljivosti in zdrave pameti (na primer luškemu dvigalu ne odstrižeš konice biggrin ). pa če slikaš nekaj tako očitno horizontalnega, kot je morje (pa čeprav morda v ozadju), je fajn, da je pač horizontalno. pa nekatere fotke se mi zdijo podosvetljene.
drugače pa le pogumno. thumbsup

Aja, nikakor nisem uspela zravnat fotk na morju.Kaj se ti pa zdijo une tazadnje, tam z gradom in ptiči?
Sem prvič nasploh šla ven fotkat in se res še ubadam z nastvitvami, bolj kot z vsem ostalim.
 0   

aleš @vojak81 14. Jan 2010, 22:09

kaj je to za en aparat in objektiv?? dead thumbsup
 0   

Hana @Hana 14. Jan 2010, 22:15

vojak81 je napisal/a:
kaj je to za en aparat in objektiv?? dead thumbsup

Me ne, aparat je že v redu, jaz sem čisti začetnik in razen prebranih knjig nimam nikakršnih izkušenj, zato pa tud sprašujem tukaj gor, da dobim nasvete in se seveda učim.....
 0   

Žiga @thunder_road 14. Jan 2010, 22:20

Pri Trstu se mi 2/21, 18/21 in 21/21 zdijo kar posrečene. No sej galebi so sploh lepa tarča za objektive biggrin
 0   

David @dlicen 14. Jan 2010, 22:41

Hana je napisal/a:

Aja, nikakor nisem uspela zravnat fotk na morju.Kaj se ti pa zdijo une tazadnje, tam z gradom in ptiči?
Sem prvič nasploh šla ven fotkat in se res še ubadam z nastvitvami, bolj kot z vsem ostalim.

Tiste ta zadnje so bolj korektne. Kar se kvalitete fotke tiče. Kompozicija pa bi bila za popravit. Recimo fotka 21/21. Očitno si nek red v prostoru prepoznala tudi sama. Če gre za zaporedje uličnih svetilk in betonskih stebričkov, potem pač ne odreži kosa prvega stebrička. In v tem primeru bi bila morda koristnejša malo večja globinska ostrina, da bi se tudi drugi kandelaber malo ostreje zaznal.
 0   

Hana @Hana 15. Jan 2010, 06:52

dlicen je napisal/a:
Hana je napisal/a:

Tiste ta zadnje so bolj korektne. Kar se kvalitete fotke tiče. Kompozicija pa bi bila za popravit. Recimo fotka 21/21. Očitno si nek red v prostoru prepoznala tudi sama. Če gre za zaporedje uličnih svetilk in betonskih stebričkov, potem pač ne odreži kosa prvega stebrička. In v tem primeru bi bila morda koristnejša malo večja globinska ostrina, da bi se tudi drugi kandelaber malo ostreje zaznal.

Hvala.Ma kaj pa se ti zdi nasploh zadnjih fotk ostrina ?Se dost zafrkavam z tehniko , še.Nekaj sem dodajala tud kontrasta in svetlost na enem programu, sem jih prezatemnila ?
Prej sem fotkala s kompaktom, zdaj se ubadam z ali A ali P ali je WB prav ali je ostrina in če ni zakaj ni, kaj delam narobe, zakaj so pretemne, zakaj so presvetle, zakaj ni ostrine...itd.
Kompozicija še pride.Hvala za vse nasvete, razen tista od vojaka mi je tako tako, z no si kaj dost ne bom pomagala no , no ja ...
 0   

aleš @vojak81 15. Jan 2010, 07:57

mislim si pa model ej upset upset
če te vprašam kaj maš za en aparat,men se slikce zdijo kar vredu,svetovat ti ne morem ker sem začetnik v dslr aparaturi,kot ti.zato pa bi rad vedel kateri objektiv imaš ker se mi zdijo kar posrečene nekatere fotografije. thumbsup
 0   

Hana @Hana 15. Jan 2010, 08:10

vojak81 je napisal/a:
mislim si pa model ej upset upset
če te vprašam kaj maš za en aparat,men se slikce zdijo kar vredu,svetovat ti ne morem ker sem začetnik v dslr aparaturi,kot ti.zato pa bi rad vedel kateri objektiv imaš ker se mi zdijo kar posrečene nekatere fotografije. thumbsup

Sory, ampak če ti popravici povem, sem razumela glih obratno, da je za v kanto aparat, tisti taprvi smešek me je zmedel....Joj sem ena mon...
Glej že tako nisem vedela ali bi sploh dala kakšno fotko gor , ker vem , da so zanič, ampak ker sem tolk željna se naučit , ok , ne delat kakšne strašno dobre fotke ampak vsaj spodobne, sem prebrala na hitrico in pač odgovrila po "babje".
Sory..

Aparat je olympus E 620, objektiv pa 40-150, "fotograf" pa učenec... biggrin
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2010, 09:30

Pregledal sem oba albuma in 'fotke niso zanič' kakor si zapisala.
Očitno je, da iščeš motive in jih tudi najdeš. To dejstvo je precej bolj pomembno, kakor trud okrog ostrine.
Čeprav eno brez drugega zadnje čase pri kritikih pipetkarske stroke ne gre več, je meni vseeno bolj bistveno, da nekdo VIDI in nato FOTOGRAFIRA motiv, tehnična dovršenost pride pač s 'kilometrino', sposobnost videti zanimive motive pa pri nekom je, ali pa je ni.
Glede albumov: največji problem pri slikah je preveč 'odrezanih delov', kjer objekt, ki dominira na posnetku ni na njem cel. Lep primer za to, kar pišem, je pristaniško dvigalo. Vrh je odrezan na obeh posnetkih in gledalvca takoj zanima 'kaj je zgoraj', čeprav je bil tvoj namen pokazati napravo, je sedaj ta nepopolna in moteča..
Nekaj podobnega se je dogajalo pri slikah 'manekenke' grin grin čeprav je zadnja, dvanajsta že čisto v redu.
In potem pride naslednja zadeva: obdelava slik v programu. Če se ne motim, si pred časom zapisala, da tega raje ne bi počela in takrat smo ugotavljali, da se da tudi z DSLR-jem posneti fotko brez obdelave. To seveda še vedno drži, vendar po ogledam vseeno ugotavljam, da bi ne bilo slabo 'malo poskusiti'
Za začetek ti predlagam Picaso, kjer so takšne malenkosti, kakor je intenziteta barv, kontrastov, poravnavanje slike, izrezi motečih delov, retuširanje (kloniranje), popravila rdečih oči in še kaj rešeni na resnično enostaven način.
Za primer sem si dovolil uporabiti tri popravke na eni tvojih slik (izrez, poravnavanje in korekcijo barv):

le toliko, da vidiš razliko.

LP
 0   

Hana @Hana 15. Jan 2010, 09:41

Oh super, ja hvala.Ja res, bolj kot z samo sliko se ukvarjam z nastavitvami....

Mam photoshop , sam ga ne znam še uporabljat.
Kaj pa meniš o tistem gradu na učilnici, kakšne so napake? Ok, pomoje sem mu dala na Olympusovem master programu preveč kontrasta, kaj pa drugo?

Tisočkrat hvala.
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2010, 10:10

Hja, Photoshop.
Seveda je dober in verjetno najboljši. Nekako (če malo karikiram) kakor je Rolls-Royce brez dvoma super avto. Pa vendar dvomim, da bi ga komu lahko priporočili za učenje vožnje grin grin grin

Glede mojega ocenjevanja in mnenja o posameznih slikah pa so stvari nekoliko bolj kompleksne. Nimam se za sposobnega podati kvalitetno oceno k posamezni sliki, zato se tega vzdržim kolikor se le da.
Lahko zapišem le to kar vidim - in fotka je za moj okus enostavno preveč 'napolnjena' z gradom in drevjem na desni, zato mi deluje utesnjeno.
Ko sem sam škljocal tam okoli, sem našel le eno pozicijo, ki mi je nekoliko odgovarjala, to je kakšen kilometer prej:

Seveda pa se je ob tem treba zavedati, da gre za kategorijo 'razglednic', ki je bolj cenjena v družinskih krogih, kakor med fotografi. Marsikdaj se potem besedo 'razglednica' uporabi kakor negativno oceno, pa naj bo avtorju motiv še tako všeč...

Edit: tehničnega mnenja pa žal ne bi dajal, sory.
 0   

Elcuho @elcuho 15. Jan 2010, 10:23

Za vse tiste začetnike, pa tudi za vse tiste, kateri mislite da že vse znate, je tuki ena zelo primerna stran, kjer boste izvedeli kar nekaj o kompoziciji - priporočam.

http://asp.photo.free.fr/Composition/photoProgramCompMainClass.shtml
 0   

Hana @Hana 15. Jan 2010, 10:55

Evo sem popravila. oz. dala gor druga dva dvigala , rjav mi je všeč, samo je tud odrezan...ampak pomoje boljš, nevem no.

http://www.mojalbum.com/analuka/trst/foto/17577145#17577160

Hvala vsem
 0   

Hana @Hana 15. Jan 2010, 10:57

http://www.mojalbum.com/analuka/trst

Zdaj bo.
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2010, 11:02

No ja, meni pa je bolj všeč drugi, torej 23.
Občutek imam, da je bolj naraven, istočasno pa dovolj barvit.

P.S.: ali je barko spodaj dvigoval, ali je bila le v stremenih?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati