0   

Sasolini @Sasolini 14. Jan 2010, 21:34

Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobit PVC cevi za izdelavo panelov? Ang. se jim reče Tinker Tubes. Ubistvi pa gre za plastične cevi z raznimi koleni in T-kosi, katere potem poljubno sestavljaš.

Preveril sem že vse večje centre pa nikjer nič sad
 0   

WhiteCell @WhiteCell 14. Jan 2010, 23:34

hmmm pokliči prvega vodo inštalaterja ima 100%
 0   

urosm @urosm 15. Jan 2010, 07:26

Al pa poglej oni post o PVC foliji laugh
 0   

Sasolini @Sasolini 15. Jan 2010, 19:28

urosm je napisal/a:

Tebi je pa več kot očitno zelo dolgčas v življenju. upset
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2010, 19:54

Če sem prav razumel, nameravaš s temi cevmi sestavljati različne konstrukcije za studio?
Kakor je že predlagal WhiteCell, lahko bi uporabil elemente plastičnih vodovodnih inštalacij. Prodajajo jih v večini trgovin s to vrsto materialov, zanesljivo jih imajo v podjetju Energovod v Fužinah (Brodarjev trg 12)

Bi pa znal biti problem pri sestavljanju, kolena in 'T' kosi so narejeni tako, da jih je treba pogreti za sestavo. V ta namen vodoinštalaterji uporabijo namenski grelec, morda pa bi se dalo tudi kako drugače.

Sestavljanje takšnih panelov bi bilo možno tudi s bakrenimi cevmi za vodo (prodaja Merkur in že omenjena trgovina), razlika je v tem, da kotni elementi lepo 'sedejo' na premer cevi in bi znala biti konstrukcija lažja za izdelavo.
 0   

urosm @urosm 15. Jan 2010, 20:04

Sasolini je napisal/a:
urosm je napisal/a:

Tebi je pa več kot očitno zelo dolgčas v življenju. upset

Vprašaš, dobiš odgovor, pol se pa še vsajaš. Če bi šel sam malo po trgovinah, tebi nebi bilo dolgčas, pa nebi takih bedarij tukaj pisal. Sem res bedast, da si za takšne osebke od svojega dragocenega dolgčasa čas kratim. grin
 0   

Sasolini @Sasolini 16. Jan 2010, 17:01

lial je napisal/a:
Če sem prav razumel, nameravaš s temi cevmi sestavljati različne konstrukcije za studio? ...

Točno tako. Sem tud sam našel te "nove" variante, ki jih ubistvu vodovodarji varijo skupaj. Samo to ni točno to kar iščem. Svoje čase so obstajale bele PVC cevi, ki so se samo natikale. Tudi sam sem že videl par dizajnov pri katerih so uporabili bakrene loke cevi pa so bile plastične. Če ne bo druge opcije bom moral tudi sam uporabit to kombinacijo.

Hvala.
 0   

maks @mmax 16. Jan 2010, 18:34

Skoraj v vsaki tehnični trgovini imaš trde elektroinštalacijske cevi in kolena, sestavljaš skupaj poljubno.
Kot je urosm prej rekel, je treba mal po trgovinah pogledat, če te bojo pa trgovci sprašval zakaj rabiš, bohnedaj omenjat, ker potem ne bojo nič mel.

To so tiste bele cevi ki se natikajo, omenjene v postu.
 0   

Sasolini @Sasolini 19. Jan 2010, 12:38

mmax je napisal/a:
... trde elektroinštalacijske cevi in kolena, sestavljaš skupaj poljubno.

Mogoče je bil pa tu problem. Vedno sem mislil da so to cevi za vodo in ne elektroinstalacije. Bom ponovno poizkusil. Hvala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati