0   

robert @robz 15. Jan 2010, 14:06

Pozdravljeni, kot ze naslov pove me zanima kje razvijate fotografije?V mislih imam povecave od 40*60cm naprej...trenutno si ogledujem digifot pa me zanimajo se vase izkusnje

lp
 0   

Andrej @fotokaj 15. Jan 2010, 14:10

Foto Format; za moje pojme alfa in omega večjih formatov.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Jan 2010, 14:12

Pri digifotu sem samo enkrat razvijal fotografije, sicer manjših dimenzij (mislim da 30cm x 40cm) in sem bil malo razočaran, saj mi niso bile všeč njihove korekcije, čeprov smo se zmenili da jih ne bodo "popravljal".

Jaz večino razvijam pri mixiju... biggrin
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

robert @robz 15. Jan 2010, 14:55

hvala za hitre odgovore:) koliko dni pa rabijo da razvijejo fotke pri omenjenih podjetjih, rabil bi namrec cimprej
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Jan 2010, 14:59

fotokaj: Ali imajo pri Foto Formatu upravičeno toliko višje cene?

Za tako velike formate ne vem, pri mixiju naročujem samo manjše formate...ponavadi jih grem cez dan ali dva že iskat.
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

robert @robz 15. Jan 2010, 15:10

se strinjam glede visjih cen pri foto formatu, Geccko pa si zadovoljen z Mixijem
 0   

ogabe @ogabe 15. Jan 2010, 15:14

Geccko je napisal/a:
fotokaj: Ali imajo pri Foto Formatu upravičeno toliko višje cene?

Kar se mene tice imajo. Mogoce ne ravno za 10x15 fotke za v album katerega nihce ne pogleda, za resne stvari pa so definitivno povsem upravicene.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Jan 2010, 15:14

Pa ja.....za vsakodnevno zadevo so super....sicer so mi enkrat namesto fotografije poslali reklamo za Nikona natisnjeno v željenem formatu fotografije, samo so hitro popravili napako biggrin

.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Jan 2010, 15:17

20cm x 30cm ... Foto Format -> 3,4 €
20cm x 30cm .. Mixi -> 0,8€

Zanimiva razlika...pa je samo 20cm x 30cm...
 0   

Oracle @Oracle 15. Jan 2010, 17:05

Foto delavnica, na celovški v LJ (nasproti En Puba, če je tako nekaterim lažje, hehe) thumbsup
 0   

andraz korosec @androw 15. Jan 2010, 20:17

Geccko je napisal/a:
.

Hu iz ju kidding? Mi imamo 2eur za 20x30, Fujijev Supreme na Frontierju thumbsup

0,8eur je izguba, 3,4eur je nategovanje.
 0   

Miha @cedo 15. Jan 2010, 21:53

androw je napisal/a:
Geccko je napisal/a:
.

Hu iz ju kidding? Mi imamo 2eur za 20x30, Fujijev Supreme na Frontierju thumbsup

0,8eur je izguba, 3,4eur je nategovanje.

Kakšna je pa razlika med Supreme in Crystal Archive?
 0   

andraz korosec @androw 15. Jan 2010, 22:57

Uporabljamo Crystal Archive Paper Supreme smile

Mal me nesejo ti papirji, ne poznam jih glih dobro, supreme je navaden, Crystal Archive je boljši, itak pa mamo vedno tega.

http://www.digifot.info/press/2008/06/11/fujicolor-crystal-archive-supreme-paper/
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Jan 2010, 23:41

Oracle je napisal/a:
Foto delavnica, na celovški v LJ (nasproti En Puba, če je tako nekaterim lažje, hehe) thumbsup

Pa je ta "picajzel" za kej? smile
 0   

Andrej @fotokaj 16. Jan 2010, 10:05

Geccko je napisal/a:
fotokaj: Ali imajo pri Foto Formatu upravičeno toliko višje cene?.

Kratko in jedrnato - ja, upravičeno. Kakovost se plača.

Geccko je napisal/a:

Kaj imajo 20X30 fotke veze s to temo, v kateri tip sprašuje po nasvetu, kje naj tiska fotke formata 40X60 ali več? Če me zanima, a tvoja mama skuha dobro župco, me zanima to, ne pa kako dobre joške ima tvoja punca.

laugh
 0   

Jan Kajfež @Geccko 16. Jan 2010, 10:36

fotokaj je napisal/a:
Geccko je napisal/a:
fotokaj: Ali imajo pri Foto Formatu upravičeno toliko višje cene?.

Kratko in jedrnato - ja, upravičeno. Kakovost se plača.

Geccko je napisal/a:

Kaj imajo 20X30 fotke veze s to temo, v kateri tip sprašuje po nasvetu, kje naj tiska fotke formata 40X60 ali več? Če me zanima, a tvoja mama skuha dobro župco, me zanima to, ne pa kako dobre joške ima tvoja punca.

laugh

Loool, dal sem samo kot primer kakšna je razlika v ceni....pač 20cm x 30cm imata oba na ceniku....
 0   

Jan Kajfež @Geccko 16. Jan 2010, 10:49

Dobro, da bo se fotokaju zadoščeno...

Mixi:
papir Fuji Glos PHO 200 GSM -> 6 €
papir Fuji Glos PH 240 GSM -> 7,2 €
papir Fuji Satin PH 270 G -> 9,6 €

Foto Format:
"foto papir" -> 25 €

Cene so za 40cm x 60cm...informacije dobljene preko telefona....Foto Format pravi da imajo "foto papir" ...

Če ima kdo kakšno kvalitetno fotografijo, ki bi jo rad imel v formatu v velikosti 40cm x 60cm, mu jo z veseljem pošljem razvit v obe firmi na moje stroške, da se vidi če je cena res upravičena.

Lp
 0   

Robi @mavrica 16. Jan 2010, 11:06

Za večje povečave, Cumulus Kranj. Boljših povečav nisem dobil še nikjer. Se zelo potrudijo.
 0   

Stane Crnjak @staneC 16. Jan 2010, 14:38

Geccko je napisal/a:

Če ima kdo kakšno kvalitetno fotografijo, ki bi jo rad imel v formatu v velikosti 40cm x 60cm, mu jo z veseljem pošljem razvit v obe firmi na moje stroške, da se vidi če je cena res upravičena.
Lp

Edini pravi način. thumbsup Reskirat 35€, 25€ za "foto papir", ker je baje "nartabul" in 10€ za konkurenco in pogledat rezultat. Če se nartbaulši pokaže za res nartabulšega in je razlika v kvalieteti vredna tega denarja, potem bo pač denarnica bolj trpela. Če pa ni, potem bo denarnica manj trpela. Boš imel pač eno fotko za 25€ v kolekciji. laugh
 0   

Elvis @Turtle 17. Jan 2010, 00:25

Na digifot sem enkrat dal razvit cca. 200 fotk 10x15 cm za v družinski album, samo tako slabo mi niso fotk razvili še nikjer... Drugače pa sem bil še najbolj zadovoljen pri Mixi-ju.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati