0   

Hana @Hana 20. Jan 2010, 17:26

Evo sem si sposodila do jutr zuikota 50-200 in pa 14-54, da vidim kakšni so ti objektivi.

Torej pri 50 -200 sem dala razvit takoj slike in nevem ali zarad nastavitev al kaj, so slike dost rumene , tud barva kože ni naj naj.Na ekranu še kar, v živo pa rumn pridih.

Pri 14-54 pa so slike bolj take hladne.
Z obema sem ostrila kar približno, saj sem ga na hitrico dala gor in poskusila.

Moti me tudi, da so mi pri izdelavi 15x10 dost slike porezali....

Zdaj do jutr se moram odločit , če vzamem tega 50-200, s tem , da je tastar model in na zunaj deluje mal podrsan, kaj to pomeni nevem za sam aparat.Moti me perdvsem ta rumena barva....

Evo nekaj na hitrico slik, če lahk kdo pokomenitra objektiv, predvsem nevem , če je zjahan???? upset
http://www.mojalbum.com/analuka/zuiko-ed-50-200

bom zelo hvaležna za kakšno mneje , ne pa komentirat kompozicijo itd., ker je res testiranje kako deluje
 0   

Jernej Lasič @Sviri 20. Jan 2010, 17:35

rumen pridih bi znal bit posledica auto white balance-a ki pod določenimi pogoji sfali (če si seveda imela na AWB).

rumen pridih na stiskanih fotkah pa je najbrž posledica ne-ujemanja barvnih profilov ali česa drugega... malo verjetno da je za to kriv objektiv.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Hana @Hana 20. Jan 2010, 17:42

Sviri je napisal/a:
rumen pridih bi znal bit posledica auto white balance-a ki pod določenimi pogoji sfali (če si seveda imela na AWB).

rumen pridih na stiskanih fotkah pa je najbrž posledica ne-ujemanja barvnih profilov ali česa drugega... malo verjetno da je za to kriv objektiv.

Bravni profili.Kako to rešiš s tiskanjem ?
In kako stiskat, da ne porežejo robov?Zdaj mam na 4:3.

Kako pa se ti zdijo slike, bi se dalo videt po njih , če objektiv deluje parv, recimo tam pri mački, če ostri ok?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 20. Jan 2010, 17:56

glede ostrenja ti težko pomagamo, saj le sama veš kam si ostrila.
najbolje je to pogledati pri statičnih motivih.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

David @dlicen 20. Jan 2010, 18:43

Hana meni se zdijo slike tako na hitro kar ok.
Ampak objektivov res ne moreš testirat doma, pa še pri umetni svetlobi. Zaradi tega je tudi WB sfaljen in vse vleče na rumeno. Oba objektiva sta zelo kvalitetna in načeloma dober nakup.
Glede barvnih profilov in teh zadev je vse skupaj ena mala znanost. Ker je ogromno spremenljivk, faktorjev, da jih pa vse porihtaš rabiš med drugim tudi pravo opremo (kvaliteten monitor, tiskalnik, kalibrator). Tematika je zelo široka in tudi pogosto obravnavana na forumu, pač poišči.
V foto studiu lahko format slike izbiraš. Če izbereš sliko 15/10 cm, je logično, da bo slika 4/3 ali porezana ali pa z belim robom. To moraš sama specificirat.
 0   

Žiga @zcetrt 20. Jan 2010, 19:33

Hana, poslal sem ti primer ene od tvojih fotografij, ki sem jo na hitro poeditiral (pol minute). Zdi se mi, da je to še največ, kar manjka tvojim posnetkom.
 0   

urban @alfi 20. Jan 2010, 21:00

če ti nagaja awb slikaj v jpeg+raw pa lahko, če se zmoti še vedno popraviš v postprodukciji...ko jih pa daš tiskati pa reč da hočeš imeti razmerje 4/3 in ti bodo že oni potem povedali kakšne dimenzije bodo slike...sicer pa objektiv ne verjamem da bi delal rumen pridih...meni edino sigma 70-200 nardi malenkost bolj zamolkle barve kot pa zuiko a le pri najbolj odprti zaslonki...
po pamet!
 0   

steppenwolf @steppenwolf 21. Jan 2010, 09:45

Evo par primerov posnetih lani spomladi z E1. Bistveni podatki so spodaj.
Portreta pa nimam kakšnega uporabnega na dosegu miške... Samo, da bi bile fotografije rumenkaste zaradi tega objektiva, pa še nisem opazil...
Slike so iz Picasaweb albuma in ponavadi kvaliteta ni najboljša.

Exposure: 1/500 sec
Aperture: 5.0
Focal Length: 169mm

Aperture: 6.3
Focal Length: 169mm

Exposure: 1/3200 sec
Aperture: 3.5
Focal Length: 200mm

Exposure: 1/640 sec
Aperture: 6.3

Aperture: 3.5
 0   

iztok @izo 21. Jan 2010, 12:26

no, ne bom bil preveč pameten, vendar dejstvo je, da tudi objektivi vplivajo na ravnovesje barv. iz prve roke.
nasploh pa ma oly bolj rumeno.rjavkast pridih na slikah, se mi zdi, kar seveda ni nič napačno, ponavadi se to izkaže kot zelo všečno očesu.
 0   

Aleš @lial 21. Jan 2010, 13:41

izo je napisal/a:
no, ne bom bil preveč pameten, vendar dejstvo je, da tudi objektivi vplivajo na ravnovesje barv. iz prve roke.

Boljše bi zapisal - "naj ne bodo nekateri preveč pametni" grin grin grin

Seveda vplivajo različni objektivi na ravnovesje barv. Različno lečovje, premazi, pa verjetno še kaj in razlike so včasih prav presenetljive:
pa naj govorijo slike:
tole sem škljocnil pred nekaj minutami, originale izrezal in za malenkost pomanjšal:

Zgoraj je posnetek narejen s Sigmo 18-200, spodnji pa z Minolto 70-210/4 Oba posnetka sta narejena z istimi nastavitvami in ob vsaj približno podobni goriščnici.

Sedaj bo menda nekaj več jasno grin grin
 0   

iztok @izo 21. Jan 2010, 13:49

jp, dober primer grin
 0   

Hana @Hana 21. Jan 2010, 23:25

No pri meni so bile nastavitve krive.Sem vse resetirala .V učilnico sem dala nekaj slik, se mi zdi , da so malenkost boljše, vsaj upam.Kaj menite?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati