0   

semnicki @semnicki 21. Jan 2010, 19:24

pozdravljeni!

kupujem kompaktni fotoaparat do cene 150€. potrebujem nekaj vsestranskega in hitrga (da ne čakaš 5sekund preden vse izostri in pripravi). osebno so mi najlepše tople kontrastne slike. zelo zaželjeno je, da se da posneti tudi dokaj kvaliteten video.

za ta denar je na desetine če ne na stotine aparatov ampak zanima me kateri so izjeme... da za svoj denar ponudijo največ? sam se najbol nagibam k sonyu serija W, ravno zaradi kontrasnih slik... seveda pa me popravite če se motim grin

hvala za odgovore.
 0   

semnicki @semnicki 21. Jan 2010, 23:35

sedaj tehtam med sony dsc w220 ali panasonic dmc fs6

vaše mnenje...?
 0   

semnicki @semnicki 21. Jan 2010, 23:36

sedaj tehtam med sony dsc w220 ali panasonic dmc fs6

vaše mnenje...?
 0   

andraz korosec @androw 22. Jan 2010, 01:31

Poglej za Fujifilmom, drugače se raje drži Panasonica.
 0   

AirM @AirM 22. Jan 2010, 09:02

Sam imam sony dsc w150 (8 mp) pa moram reči, da sem zelo razočaran. Saj mi je bilo že v štartu jasno da imajo mali kompakti razmeroma veliko šuma v primerjavi s DSLR-jem samo me je vseeno presenetilo, da je slika tako slaba vsaj v primerjavi s precej starejšim kompaktom canon s2is(5 mp). Tako da sedaj še v hribe včasih raje vlečem DSLR-ja ker je tisto s sony-ja res žalost. Kakšen je W220 sicer ne vem, vendar se mi zdi da so verjetno samo povečali število megapixlov s tem pa ne pridobiš prav nič (8mp pri kompaktu je vrh glave), kvečjemu lahko izgubiš na kvaliteti zaradi prevelike gostote pik.

Naj ti ne bodo megapixli odločilni pri nakupu!
 0   

semnicki @semnicki 22. Jan 2010, 15:57

megapixli me sploh ne zanimajo... samo da je hiter in da ma dobre barve na slikah... videl sem slike iz minolte in podobnih in tega definitivno nočem grin

mislim da je panasonic bolša izbira med tema dvema ja! ampak je "hiter", tega še nevem?
 0   

andraz korosec @androw 22. Jan 2010, 16:44

semnicki je napisal/a:
in da ma dobre barve na slikah...

Tukaj je prvi Fujifilm.

Panasonic se mi drugače zdi kot zelo oster, hiter in zanesljiv aparat, le pri barvah ga Fuji nese.
 0   

semnicki @semnicki 22. Jan 2010, 16:58

ja mapak fujifilma ni pametnega za 150€. vsaj jaz ga ne najdem...

kakšen link dobrodošel grin
 0   

andraz korosec @androw 22. Jan 2010, 17:12

Hmmm....

Zdajle iz glave ne vem, pojdi do lokalnega Fujifilm dilerja in povprašaj kaj ti lahko ponudi za 150eur. Eni vem, da so se prodajali za 170eur. Bom pa jutri pogledal kaj je na zalogi in za koliko se kaj dobi.
 0   

semnicki @semnicki 22. Jan 2010, 17:51

no jaz sem pa tu http://www.cameras.co.uk/html/digital-camera-reviews.cfm pogledal teste tega fuji-a in so kar dobri... v bistvu sta z panasonicom dmc fs6 nekje ista... no po točkah panasonic zmaga za 2 ampak testne slike fuji-a so mi bolše... je pa res da je panasonic 1x hitrejši, kar precej manjši in 40g lažji...

sem v veliki dilemi... smile
 0   

andraz korosec @androw 22. Jan 2010, 18:03

J250 je nobrainer. Poleg tega, Canoni imajo lot's of quality problems. V preteklosti jih je 8/10 prišlo nazaj z napako.

http://www.e18error.com/ biggrin

Pri Fujiju jih pride 3/100. In stranke so zelo zadovoljne s fotkami, v vseh cenovnih razredih in to je najbolj pomembno.
 0   

semnicki @semnicki 22. Jan 2010, 19:09

kaj pa je nobrainer?! drugče pa ja... canon je itak predragi... grin panasonic ali fuji je izbira smile
 0   
 0   

semnicki @semnicki 22. Jan 2010, 20:10

aaa grin no to je fajn v določenih situacijah... siguren pa sem da se da tudi na manual kaj igrat grin
 0   

semnicki @semnicki 24. Jan 2010, 18:24

dimenzije mi ne odgovarjajo.. bol mam v mislih pocket varjanto grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati