0   

Aleksander @FotoAlex 22. Jan 2010, 22:20

Mene pa zanima kakšne nastavitve bi uporabili za slikanje akvarija?..Imam Nikon D90 in objektiv Nikkor 18-200mm VR II...14 dni..hehe..in sem se zelo dolgo igral z aparatom v eni roki in navodili za uporabo v drugi, pa nikakor ne uspe...izostri zelo lepo, ampak nato je čas zaklopa predolg..in premikajoče ribice so meglene..zmazane..če pa nastavim čas zaklopa na krajše, so slike črne..ne temne ampak črne..hehe..Vsak nasvet bo dobrodošel...hvala lepa
 0   

Jan Kajfež @Geccko 23. Jan 2010, 01:06

Tudi jaz sem imel s tem težave...daj fotič na M, vklopi bliskavico in naštimaj čas na cca 1/125s ali nekaj podobnega, malo probavaj....drugače ti bodo pa bolj izkušeni člani našega foruma vrjetno bolje svetovali...
Meni brez bliskavice ni šlo, razen če imaš res ornk osvetlen akvarij in da nabiješ ISO med oblake...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

andyz @andyz 23. Jan 2010, 12:46

Če slikaš s flešem, potem definitivno ne sme biti obrnjen proti steklu akvarija, ker dobiš refleks. Najbolje kje od strani ali zgoraj. Od zgoraj je itak najbolj naravna svetloba.
andyz
 0   

Aleksander @FotoAlex 23. Jan 2010, 19:40

Hvala za odgovore..bom poizkusil in se javim potem..=D
 0   

andyz @andyz 24. Jan 2010, 23:03

Ja, da ne bo pomote - mislil sem, kam postaviti fleš, ne fotoaparat.
andyz
 0   

Aleksander @FotoAlex 25. Jan 2010, 17:30

Hehe..vem ja vem...Sam en problem imam...fleš morm še nabavit tko da....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati