0   

Hana @Hana 23. Jan 2010, 10:26

Pozdrav, zanima me kateri filter moram kupiti za Zuikota 50-200, da bo zaščiten in tud zarad lepših slik.Model , firma ...?

Hvala
 0   

Ratter @Ratter 23. Jan 2010, 10:39

Zaradi zaščitnega filtra ne boš imela lepših slik.Kvečjemu slabše kvalitete,ker je samo še eno steklo pred objektivom in s tem večje popačenje.Kupi sončno zaslonko in imaš zaščito za lečo.
 0   

Žiga @zcetrt 23. Jan 2010, 10:42

Kakšen Hoya UV pro1 digital recimo. Če je pa predrag, pa kakšnega drugega. Mislim, da ne bi smelo biti preveč težav in opaznih razlik.

Če imaš samo sončno zaslonko se ti leča še vedno svinja pa še štorasto je.
4.
 0   

Hana @Hana 23. Jan 2010, 11:03

zcetrt je napisal/a:
Kakšen Hoya UV pro1 digital recimo. Če je pa predrag, pa kakšnega drugega. Mislim, da ne bi smelo biti preveč težav in opaznih razlik.

Če imaš samo sončno zaslonko se ti leča še vedno svinja pa še štorasto je.

Ja saj ravno zato nočem sončne zaslonke, ker ta objektiv je že tako zame ogromen in še tisto gor ...
 0   

Hana @Hana 23. Jan 2010, 11:11

Pa še eno mal butasto vprašanje, a te filtre se pol vedno pušča gor ali se jih za slikanje recimo noter jemlje dol?
 0   

Žiga @zcetrt 23. Jan 2010, 12:42

Zaščitnega oz. uv pustiš gor... Razen, če nameščaš kakšnega drugega (polarizacijskega recimo). Če bi imela več filtrov gor, lahko pride do zatemnitve kotov fotografije.
4.
 0   

David @dlicen 23. Jan 2010, 12:43

No, glavna naloga sončne zaslonke ni varovanje objektiva. Sicer pa boš to še spoznala, če še nisi. Filter ti v nobenem primeru ne izboljša kvalitete fotke, kvalitetnejši filtri pač manj degradirajo kvaliteto. Za zaščito se običajno gor privije UV filter, ki ga v glavnem imaš vedno gor.
 0   

Peter Atanackov @Geo 23. Jan 2010, 16:26

Jaz osebno praktično nikoli ne uporabljam soncnih zaslonk, ker samo prostor jemljejo v torbi. Glede UV filtrov priporočam Hoya pro1 digital... Na kvaliteti slike ti uv filter ne bo kej prevec vplival. Saj taksne so moje izkusnje. Sem pa za uporabljal Hama, Heliopan, Hoya... Sicer nisem neke resne pozornosti dajal temu, da bi zaznal kaksne razlike med njimi... Samo tako skozi samo uporabo pa nisem cisto nič zaznal.
 0   

Žiga @zcetrt 26. Jan 2010, 12:20

Le kot zanimivost:

Danes sem dobil iz e-baya el cheapo UV filter, ki sem ga naročil za res lepo ohranjen M42 objektiv. Že ko sem filter (cena 5 USD s poštnino vred za 52mm filter) prijel v roke, se mi je zdelo, da je nekaj več odbleska, kot bi človek pričakoval.

S fotoaparatom sem iz iste razdalje nato slikal bel prikaz računalniškega zaslona z istim objektivom z istimi nastavitvami, le da sem pred objektiv postavil filtre Hoya Pro 1 digital UV, Practica UV in novi ceneni filter. Ob primerjavi histogramov sem ugotovil, da Practica in Hoya minimalno potemnita fotografijo (razlika je manjša od 1/10 vrednsosti zaslonke) med tem ko ceneni filter zatemni fotografijo za cca 1/6 zaslonke. (aparati ponavadi nastavljajo parametre na 1/3 zaslonke natančno).

Torej ni čisto brez veze vse skupaj, razlike pa so še vseeno precej majhne.
4.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jan 2010, 12:36

Ja dobro za 5€ filtre kupovat ni smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati