0   

FotoGruL @FotoGruL 26. Jan 2010, 11:49

prosim, če mi lahko kdo razloži razlike med sledečimi objektivi:

Nikon AF-S 50mm f/1.4 G in Nikon AF 50mm f/1.8 D
ter kakšne kvalitete sta ta objektiva in katerega mi bolj priporočate

Uporabljam Nikon D90

Hvala
 0   

Žiga @zcetrt 26. Jan 2010, 12:11

Prednosti 1.4G pred 1.8D :
Večja svetlobna jakost objektiva (za 2/3)
Vgrajen motorček za ostrenje (deluje tudi na D40, D60, D3000, D5000)
Malenkost boljša ostrina pri odprti zaslonki (F/2) na crop aparatih, občutna razlika v vogalih na full frame aparatih (do F/2.8, od tam naprej oba zelo ostra)
9 lamel zaslonke (1.8 jih ima 7).
Boljše ohišje
Novejši.

Prednosti 1.8D pred 1.4G:
Cena.
Malenkost hitrejše ostrenje
Manjši in lažji

Glavni adut 1.8 je vsekakor cena. Glavna slabost (poleg očitne svetlobne moči v primerjavi z 1.4) na crop aparatih pa kromatična aberacija pri ostrih prehodih (ne najdem izraza za ta pojav trenutno, ampak ni le kromoatična aberacija... Pač pri ostrih svetlo temnih prehodih pride do napak).

Uporabljam f/1.8D in sem izjemno zadovoljen. Edino, kar me moti, so prehodi med svetlimi in temnimi površinami, ki pa so moteči le ob polnih povečavah in ekstremnih pogojih, a vendarle. Ne vem pa, kako so to uredili pri novem objektivu. Uporabljam ga na D80, za full frame pa bi vsekakor posegel po 1.4G.
4.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 27. Jan 2010, 08:29

1.4G je pri f2 bistveno bolj oster od 1.8D. pri 2.8 pa razlike praktično ne opaziš.
Sicer pa 1.8 toplo priporočam. Z njim sem ogromno pofotkal in bil nadvse zadovoljen. 1.4G sem kupil le zaradi potrebe po še večji svetlobni jakosti in je odličen! Oba objektiva pa imata žal precej neprijeten bokeh.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati