0   

Iztok @gizto 27. Jan 2010, 12:23

Prodajam nekaj svoje opreme (na tem forumu in na bolhi) in v dveh dneh oglasa sem dobil dve zelo podobni ponudni iz Londona.
Stvar mi rahlo "smrdi", ker ne vprašajo nič po opremi. Želijo samo moje bančne podatke (IBAN, št. računa in SWIFT), kam naj nakažejo.

En primer:
Hello,
Thanks for the message , i will like to inform you that am willing to buy your item and i will like you to send me the item price and kindly send me this information for the payment of the item:
Account Name:
Account Number:
Bank Name:
If you don't have an bank account,maybe you should you send me your full paypal details:
Full Name:
PayPal Email Address:
So send me one of those information to make the payment of the item and am so happy for the fast response.

Je kdo že kaj podobnega zasledil?

Hvala.
5d mkII gripped, 350d gripped, 24-70 2.8L, 18-55efs, 17-85efs, 50 1.8, 100 2.8, 430EX
 0   

iztok @izo 27. Jan 2010, 12:28

ne se pečat s tem, to je nategancija skoraj ziher. bo pač ponucal tvoje podatke, da koga tretjega nategne v sloveniji ali pa celo tebe. samo še kak pin mu pošlji po možnosti..
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 27. Jan 2010, 12:30

To je več kot očitno nateg. Včasih so se vsaj z google translate potrudili, zdaj pa še to ne več...
 0   

Iztok @gizto 27. Jan 2010, 12:38

Haha... Znoriš, za 350d sem mu zdaj za hec napisal da hočem 1200 eur, odgovor je bil ni problema, daj samo podatke. Pa reply je prišel prej, ko sem spustil miškin gumb.
Groza... Ajd, hvala
5d mkII gripped, 350d gripped, 24-70 2.8L, 18-55efs, 17-85efs, 50 1.8, 100 2.8, 430EX
 0   

Bostjan @Archie 27. Jan 2010, 12:41

Ma naklofaj mu kr neki... dej mu delo.
 0   

Tomaž @sixtoo 27. Jan 2010, 12:47

Tud sam sem imel nekaj oglasov na bolhi in je čuda in pol ponudb prihajalo na moj naslov. Sem tud sam odpisal, da prodam 4 avtomobilske pnevmatike za 1000 €/kom in da on plača vse stroške in kaj vem kaj vse sem še naložil. Tri sporočla mi je poslal, potem se mi ni dalo več ukvarjat z njim. Se je pa začelo vedno isto-ni pomembna cena, ti samo daj podatke smile
 0   

kostjap @kostjap 27. Jan 2010, 12:51

tudi sam sem ile oglas na bolhi, pa se je pojavil nek kupec iz londona, ki ni spraševal nič o ohranjenosti opreme, samo, da kupi.. in itak, je spraševal kam nakaže denar...
zdelo se mi je sumljivo, pa sem malo poguglal o goljufijah in točno tak primer je bil opisan.. aja, kupoval je za prijatelja v afriki.. he.. sem ga kar ignoriral.. pa aparat prodal v slovenijo zadovoljnemu kupcu.. drugače bi ostal brez aparata, pa tudi brez denarja.. izogibaj se ponudbam, kjer jih nič ne briga o opremi.. gotovo je goljufija..
 0   

Jure Horvat @triggy 27. Jan 2010, 13:01

Meni je en hotel prodat Nikon D700 z nevem kakimi objektivi..70-200vr pa nikon pro u glavnem ( 700 evrov)..pa ga vprašam, če ma d40 ker kolega zanima..pa reče da ima...u bistvu sem že vedel da je nateg..in vprašam:Kaj pa nikon D600 ? pa reče jaja mam...pol sm pa napisal suck my dick...in ga poslal nekam!

to je nateg!
 0   

Sebastjan @Sebastjan 27. Jan 2010, 13:15

Glejte kaj je mi napisal v SlOvenašČiny...
Jaz sem pripravljen kupiti in plačati za to postavko .. Vljudno nazaj k meni s pogojem točke? Slavador.jane@gmail.com

Ja, pripopam tudi njegov mail, nateg definitivno.
Ko Ga J.........
 0   

Bostjan @Archie 27. Jan 2010, 13:38

Verjento ne poznate strani, kjer "žrtve" nazaj nategujejo scamerje (večinoma nigerijce):

Na primer zanimiva korespondenca:

http://www.419eater.com/html/mike_nkomo.htm

biggrin

Pripeljejo jih celo tako daleč, da jim scamerji za več zaupanja pošiljajo celo fotke. Trofejna soba:

http://www.419eater.com/html/trophy_room.htm

na primer:

0   

Vlado Vidic @vandot49 27. Jan 2010, 22:04

Meni taisti model (Slavador Jane) danes teži in bi rad imel številko mojega računa... Pa še en drug, ki ima naslov: karenr894@gmail.com (Karen James). Sploh so tile tipi z mejli gmail.com ponavadi "muteži". Se oproščam, če sem koga od domačih prizadel. V

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati