0   

FotoGruL @FotoGruL 29. Jan 2010, 08:03

za NIKONA D90

pozna kdo ta objektiv - kako se obnese?
 0   

Bojan Stepancic @bododo 29. Jan 2010, 08:24

Objektiv uporabljam na FF Canonu, optično zelo dober tudi pri f2.8, po ostrini mi celo bolj sede kot Canonov 24-70 vsaj na širokih kotih. AF je počasnejši, ker nima usm motorčka vendar zadosti hiter za večino situacij. Na Canonu ostri natančno.
Ne more se pa kosat z Nikonovim 24-70 vendar je razlika v ceni neprimerljiva.
 0   

Oracle @Oracle 29. Jan 2010, 09:16

Kar se mene tiče najboljši objektiv glede na ceno v tem rangu goričnic. Pred leti sem ga kupil kar tako malo, "za prehodno obdobje", pa je še sedaj na bajonetu večino časa. Ok, ni hiter, zna imeti CA, ohišje je malo majavo, ampak če te to ne moti, ga kupi in preostali denar porabi za kakšen drugi kos.

Sem nekaj časa iskal solidno zamenjavo za tega tamrona, pa sem na koncu ugotovil, da se niti ne splača menjati. Razlika v ceni med tem in recimo Canonom 24-70 je prevelika, da bi se splačalo.

Tako da, go for it!
 0   

Bostjan @Archie 29. Jan 2010, 09:21

Sem imel tega Tamrona. Moj primerek se (čeprav je FF objektiv) po ostrini robov ni mogel kosati niti z Nikkorjem 17-55/2,8 in to cropu (D200). Mene na cropu ta objektiv ni navdušil zaradi 28mm (premalo širok na crop senzorju .. ekv. 42 mm na FF), počasnega AF, ni IF, pa še precej plastičen je. Za crop vsekakor se meni zdi bolj uporabno nekaj v stilu 17-55, Sigma 18-50 ali Tamron 17-50.
 0   

maks @mmax 29. Jan 2010, 10:09

Jaz ga imam na D90, sem zelo zadovoljen thumbsup . Je počasnejši AF , ni pa to slabost, kot pravijo, odvisno za kaj ga uporabljaš.
Solidna ostrina že pri 2,8, eno zaslonko gor, je pa že OK. Imam pa tudi Tamyja 17-50, ta je za odtenek boljši in hitrejši.
Zanimivo pa je, da s TC Kenko PRO300 1,4x ostri čisto normalno že od spodnje goriščnice(28mm) naprej, tako da se s TC-jem približa že makro objektivu smile
 0   

Miha @mauss 29. Jan 2010, 14:21

sem pomoje eden redkih, ki ga ta objektiv ni navdušil, AF in plastiko se da preživet(za to ceno povsem ok), ostrina pa je na FullFrame-u čist povprečna, če ne slaba - sploh na f2.8 - pa nisem nek ortodoksni pipetkar. je pa res, da kvaliteta variira od objektiva do objektiva. Vsekakor sprobej par primerkov pred morebitnim nakupom.
pred tem sem na crop fotoaparatu uporabljal Sigmo 28-70 f2.8 in je bila neprimerno ostrejša(in glasnejša...). žal sem jo zamenjal za Sigmo 18-50 f2.8.
...
 0   

AirM @AirM 2. Feb 2010, 19:18

Enkrat sem v neki trgovini preizkusil dva primerka teh objektivov (Canon, crop)... Eden je bil precej mehak, drugi pa malo boljši a še vedno ne dovolj oster. Mogoče je tudi drugi bil slab primerek..
 0   

Oracle @Oracle 2. Feb 2010, 19:56

Zanimivo, moj je oster ko šus na canon 50d!
 0   

maks @mmax 2. Feb 2010, 20:09

Oracle je napisal/a:
Zanimivo, moj je oster ko šus na canon 50d!

Tudi na D90 reže biggrin yes
 0   

AirM @AirM 3. Feb 2010, 13:43

Ne dvomim v to, da imata oba zelo ostre primerke. To samo govori o tem, kako različni so lahko objektivi, ki niso originalni. Sam v to nisem verjel, dokler se nisem prepričal.
 0   

chips @chips 3. Feb 2010, 14:00

Osebno ga imam na Canonu 5dmkII in ga lahko le pohvalim. Na 2.8 ravno ne blesti, na 3.2 je pa že povsem oster. Fokus je natančen in sprejemljivo hiter (ok, v tem se ne more kosati s kakim USM, ampak je zelo zadovoljiv). Nakup vsekakor priporočam.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati