0   

kjask @kjask 3. Jan 2005, 23:42

Luc je odprl novo rubriko reportaže! Bravo!
Upam, da boste še ostali kaj prispevali...

Sem bil na novega leta dan z družino na Jezerskem, pa sem bil tako navdušen nad vremenom in okoljem, da sem pomislil, da bi še komu pokazal vsaj drobec tistega, kar sem doživel... k sreči sem imel v žepu ixusa, čeprav nisem imel namena fotkat... samo sprehod z družino... no, nekaj fotk sem le naredil...

Na Jezersko se splača it dopoldne, ko ni drena... popoldne se kar nakuha obiskovalcev... Oblečte se! Ob naravnem drsališču je kot v hladilnici! Na pobočjih pa ste lahko istočasno samo v puloverju, če je sonček!

Na Jezerskem lahko drsate, tečete na smučeh ali se sankate... ali pa prežite za motivi...

Če bo koga zamikalo: iz Ljubljane je le kakšno dobro uro vožnje... Drsališča so zastonj, tekaške proge urejene (trenutno še ne!), ob jezeru je restavracija...

Mogoče se še kdaj srečamo tam... smile

Kjask

P.S.: Vse fotke so samo pomanjšane in usm-jane, nič kropane... razen ene... Kjer je fotka modrikasta, je čista senca! Kot v hladilniku... nisem hotel nič popravljat barv! So pa kar precej kompresirane, da so prišle pod 100kB... sad

0   

Sandi @Sandi 6. Jan 2005, 15:36

Lepa zimska idila, dobra reportaža ... zanima me samo, kaj se da uštimat pri slikanju snežne pokrajine, da ne bi bilo takega kontrasta med senčnimi in sončnimi predeli. Pa sneg dobi taki močan moder odtenek, ampak to je verjetno od modrega neba, a ne.

:christmas:
Škljoc !
 0   

Blaž Ogorevc @balž 6. Jan 2005, 16:21

prva stvar ki jo rabiš je polarizacijski filter (cirkularnega priporočam, razen če imaš notranje ostrenje in se ti objektiv ne obrača med ostrenjem) saj je veliko svetlobe odbite od snega in še bolj blešči. če pa slikaš kak objekt na snegu pa je bolj pomembno, da meriš svetlobo od objekta ali na pamet za kakšno stonjo bolj osvetlit kot ti zmeri aparat. sneg bo bleščal (to pa itak, tud če gledaš), objekt bo pa prav osvetljen.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati