0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 15:43

Lepo pozdravljeni!
Kakor vam že naslov pove, sem pri fotografiranju še nekako na začetku. Do sedaj sem slikala samo z navadnim digitalnim fotoaparatom, z njim preizkušala vse mogoče stvari in nekako me je fotografija zasvojila, tako da hočem iti korak dalje. Odločam se za nakup novega, večjega fotoaparata (DSLR...). Za začetek bi se s tem ukvarjala bolj amatersko, če bi se pa izkazalo da mi stvar šiba, pa gremo naprej... V načrtu imam tudi opravljanje fotografskega tečaja. Zdaj pa vas prosim za nasvet, kakšen fotoaparat mi priporočate? Ali moram kupiti kakega slabše kakovosti (pač za začetnike), ali lahko že kar v štartu kupim kakovostnega, ker ga ne bi rada že čez kako leto zamenjala? Kako je z objektivi? Bliskavico?
Res se vam že vnaprej zahvaljujem za nasvete..HVALA!
 0   

fpsin @fpsin 1. Feb 2010, 17:43

Najprej se moraš odlocit kateri sistem boš uporabljala (canon, nikon, olympus...), ker potem teško presedlaš iz enega v drugega, ko začneš nabavljat razne objektive ... Ko se bos odločila za sistem pa je vse odvisno od tega, koliko si pripravljena na začetku v to investirat, ker boš potem od tam dalje samo nadgrajevala svoj sistem. Najbolje da kupiš dslr s kit objektivom, saj ponavadi stane enako kot pa sam body, nato pa dokupis kak dober prime objektiv npr. 50mm f 1.4 ali pa f 1.8, ker se s takimi objektivi,ki imajo fiksno goriščnico največ naučiš!! Še to, jas sem moj dslr kupil v Avstriji saj je znatno ceneje, malo pogooglaj!!

Želim ti dober nakupi!!
 0   

Ratter @Ratter 1. Feb 2010, 17:57

A imaš vsaj približno že kakšen dslr v mislih?.Žal moram vprašat koliko je približen budžet za nakup fotoaparata?
Potem se lahko pa dalje pogovarjamo.Kar ti je fpsin napisal drži.
Morda še na znanje,da sta najbolj resni firmi kar se fotoaparatov tiče Canon in Nikon.
To ne pomeni,da so ostale firme slabe.
Ampak ta dva imata recimo največjo izbiro objektivov.
Dobrodošla v dslr fotografiji,oziroma breznu brez dna,kar se denarja tiče.
 0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 18:25

Najbolj se nagibam k sistemu Canon, za njega pa nameravam odšteti približno 600-700eu (lahko tudi več). V glavnem, rada bi kupila fotoaparat, katerega bi v nadalnje nadgrajevala...
Najlepša hvala za nasvete in dobrodošljico biggrin ....
 0   

Ratter @Ratter 1. Feb 2010, 18:38

A pride v poštev samo nov ali rabljen tudi?
 0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 18:44

Nekateri so mi rabljenega odsvetovali, ampak pri meni pride tudi to v poštev. Samo spet, kako naj bom prepričana, da mi bo nekdo prodal kakovosten fotoaparat, ko se pa zaenkrat še bolj "švoh" spoznam kaj mora biti prav in kaj ne, na kaj moram paziti...
 0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 18:44

Nekateri so mi rabljenega odsvetovali, ampak pri meni pride tudi to v poštev. Samo spet, kako naj bom prepričana, da mi bo nekdo prodal kakovosten fotoaparat, ko se pa zaenkrat še bolj "švoh" spoznam kaj mora biti prav in kaj ne, na kaj moram paziti...
 0   

Ratter @Ratter 1. Feb 2010, 19:19

Hmm..Recimo nov Canon s kit objektivom s stabilizatorjem.

http://www.mimovrste.com/artikel/1730246730/digitalni-fotoaparat-canon-eos-450d-ef-18-55is?utm_source=bolha&utm_medium=foto&utm_campaign=bolha&utm_content=digitalni-slr#

Priložen kit objektiv je oster in glede na f3,5 zaslonko se že da tudi nekaj malega ustvarjat.Za začetek in ta denar smo tu nekje.Seveda boš tudi hitro začela razmišljati o zoom objektivu,pa flešu,pa.....
 0   

RZ67 @RZ67 1. Feb 2010, 20:36

Ali pa 500D s kit objektivom. Ta ima tudi video. Je znotraj tvojega budgeta thumbsup

http://www.mimovrste.com/artikel/1730305524/q=500d/digitalni-fotoaparat-canon-eos-500d-ef-s-18-55mm-is-kartica-sdhc-8gb

Za začetek bo vgrajena bliskavica dovolj. Za malo "lepšo" (beri mehkejšo) svetlobo pa bo pomagal difuzor pred njo. Recimo tale je priročen in majhen za v žep. Ga imam tudi sam za situacije, ko s sabo nimam zunanjega fleša in se kar lepo obnese.

http://www.mimovrste.com/artikel/2430019524/q=LUMIQUEST%20SOFTSCREEN/razprsilnik-svetlobe-lumiquest-softscreen

Za začetek bo to dovolj. Dobro si preberi navodila za uporabo in poskusi počasi osvojiti fotkanje v načinih Av in Tv. Potem pa dalje. Tudi kakšen tutorial z neta prav pride, npr. Canon ima zelo lepo in priročno narejeno stran za začetnike, ki vstopajo v svet DSLR.

http://web.canon.jp/imaging/enjoydslr/index.html
 0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 20:51

Res najlepša hvala za te nasvete!
Odločam se med Canon EOS 450D ali pa Canon EOS 500D...tako kot sta mi svetovala thumbsup ...
Vam poročam prve vtise in se seveda priporočam za vnaprej, če bo kakšno vprašanje biggrin ...
Še enkrat hvala

Bye
 0   

Žiga @zcetrt 1. Feb 2010, 22:20

https://www.slo-foto.net/ftopict-17885.html

Tole bi bila kar poštena zmaga za začetnika, po mojem. Potem, ko nadgrajuješ komplet, imaš pa še vedno na voljo ta ultrazum za nesti s seboj tja, kamor se ti ne da nesti nahrbtnika opreme. Pa aparat ti bo zadoščal za kar nekaj časa. Definitivno dlje kot 450D. Je pa res, da nad canonovo XXXD serijo nisem navdušen zaradi slabše ergonomije, a ženske roke so manjše, tako da bi ti lahko vseeno ustrezal.

Ne poznam tipa, ki prodaja, če ti pa rata zglihat še za kakšen evro, je pa sploh super. Če je lepo ohranjeno.
4.
 0   

Bachy @Bachy 1. Feb 2010, 22:31

Samo za splošno informacijo, kakšen se vam zdi Nikon D5000? biggrin
 0   

fpsin @fpsin 2. Feb 2010, 00:04

Ni slab dslr, vendar ima pomankljivosti kot vsak drugi, pri nobenem od teh navedenih ne boš zgrešila! Najboljše da greš v trgovino pa sprobaš vsak body posebej kako ti leži v roki. Aha še to, ta nikon nima vgrajenega v bodyju motorčka za samodejno ostrenje in stem,če maš kakšen oz. nabaviš starejši objektiv ta ne bo deloval in boš morala ročno ostrit!

Na youtubu imas veliko review-ov
http://www.youtube.com/watch?v=XXlZW5L2Pbk&feature=player_embedded
 0   

semic @semic 2. Feb 2010, 09:21

Moj nasvet. Rabljen Nikon D80, na bolhi je en s 4000 posnetki in najbrž je dober, zraven en Nikkor objektiv 18 - 70 in imaš za cca 450€ zadevo za začetek več kot odlično in daleč boljšo od igrač, ki jih omenjate v postih. Dober nakup, LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati