0   

Hana @Hana 3. Feb 2010, 21:52

Torej za moj Olympus E 620, katerga sem dala na bolho preden sem dokupila 50-200 zuiko se nekdo zanima.
Sama sem bila namreč v dilemi in želela prodat olya in kupiti nikona d90 z18-105 vr in 70-300 vr v kitu.

No kasneje sem dokupila zuiko 50-200 , ki je enkraten ,namen je še bil 14-54 II.

Kakšna je sploh razlika med Nikon d90 in mojim , sploh ker imam zdaj kar v redu objektive ali se mi splača prodat olya kit, in zuikota 50-200 posebej ali je boljš da obdržim tole in si dokupim še 14-54 in konec?

Torej če grem na nikona d90 kolk mam pol še stroškov za objektive primerljive zuikotom ?

Zmeda, kajne.Stalno me muči ta nikon in že v štartu , ko sme kupovala žal nisem poslušala določenih nasvetov.Ok, bolj mi je da ne bi zdaj prodala dobrih stvari in pristala na slabšem.....glede objektivov ?
 0   

Marko Jar @marko1 3. Feb 2010, 22:05

Obdrži Olympusa in fotkaj z njim.

Če misliš, da boš z Nikonom naredila kaj boljše fotke kot pa z Olympusom, je odgovor ne, verjami.

Prvo se uči z Olympusom, nauči se vsaj osnovne pojme, konec koncev si začetnica in ti še marsikaj ni jasno. Res butasto bi bilo vzeti Nikona, samo zato, ker je Nikon, na koncu pa boš vidla, da je bilo tistih par sto evrov koliko si prišla na izgubo, stran vržen denar, ker predvidevam, da edini argument ki ga imaš je to, da je pač Nikon.

Pa na bolhi vsaj normalno napiši, da naj bi prodajala Olya zaradi prehoda na Nikon in ne zaradi prehoda na kompakt. Pri takem laganju kupec hitro rata sumljiv in verjami da večina, ki gleda na bolhi za aparati, pogleda tudi tu.

Ma si ko ena kura tule z vsem skupaj pa brez zamere.
 0   

Hana @Hana 3. Feb 2010, 22:40

marko1 je napisal/a:
Obdrži Olympusa in fotkaj z njim.

Če misliš, da boš z Nikonom naredila kaj boljše fotke kot pa z Olympusom, je odgovor ne, verjami.

Prvo se uči z Olympusom, nauči se vsaj osnovne pojme, konec koncev si začetnica in ti še marsikaj ni jasno. Res butasto bi bilo vzeti Nikona, samo zato, ker je Nikon, na koncu pa boš vidla, da je bilo tistih par sto evrov koliko si prišla na izgubo, stran vržen denar, ker predvidevam, da edini argument ki ga imaš je to, da je pač Nikon.

Pa na bolhi vsaj normalno napiši, da naj bi prodajala Olya zaradi prehoda na Nikon in ne zaradi prehoda na kompakt. Pri takem laganju kupec hitro rata sumljiv in verjami da večina, ki gleda na bolhi za aparati, pogleda tudi tu.

Ma si ko ena kura tule z vsem skupaj pa brez zamere.

Ja no tud kure morajo obstajat, če ne bi bilo dolgčas biggrin .Ja ko sem dala oglas, sem resno razmišljala , da bi vse prodala, potem sem kupila še 50-200 in se premislila, pozabila na ta oglas, ker bi moral bit že zbrisan.
No potem se pač nekdo danes oglasi in kaj naj rečem me "zrajca" če ne bi vseeno prešla raje na nikona d90.Slabega nisem naredila prav nič, če bi prodala, bi prodala odličen aparat z vsem in ja šla sebi v minus, kupec pa bi itak bil na boljšem, ker je vse brezhibno.Zakaj se prodaj je pa v oglasu koneckoncev brezpredmetno kadar je blago brezhibno in z vsemi papirji.

Zakaj se mit o dogaja glede odločitev, zato, ker sem prehitro skočila v nakup nečesa zakar še sama nisem bila preprična oz. sploh nisem poznala.In ja , na napakh če to sploh so se učimo.

Zavajala nisem nikogar, zakaj pa prodajam je moj problem dokler so stvari brezhibne.Tako.
Upam, da jasno in glasno.Pa brez zamere.Ne bom več težila na tem forumu berz skrbi, me je že sram ja , ker sprašujem same bedarije, priznam, a kaj čmo tako pač je ko se lotim nekaj kar sploh ne poznamo...

Pa oparvičilo vsem za vse moje glupe teme....
 0   

Marko Jar @marko1 3. Feb 2010, 22:45

Ne se zdaj zaradi ene tečnobe kot sem jaz odreči sodelovanju na forumu. Saj prav da sprašuješ, ampak marsikatera stvar je že na forumu napisana, na katero iščeš odgovor, če bi šla malo pogledat nazaj v "zgodovino".

Ker pač vidim, da se malo prehitro zaletavaš v stvari, brez da bi prej dobro stvar poznala in enako je z Nikonom v tem primeru. Saj marsikoga na začetku zajeme ta obsesija, ko pade v fotografijo in študira kaj vse bi imel in podobno, na koncu pa vidiš, da je šel marsikateri evro v luft ravno zaradi tega in mogoče tudi neznanja, kaj sploh hočeš.

Jaz bi rekel, da obdrži Olympusa in fotkaj in se uči z njim, sploh zdaj ko si 50-200 nabavla.
 0   

Hana @Hana 3. Feb 2010, 22:57

marko1 je napisal/a:
Ne se zdaj zaradi ene tečnobe kot sem jaz odreči sodelovanju na forumu. Saj prav da sprašuješ, ampak marsikatera stvar je že na forumu napisana, na katero iščeš odgovor, če bi šla malo pogledat nazaj v "zgodovino".

Ker pač vidim, da se malo prehitro zaletavaš v stvari, brez da bi prej dobro stvar poznala in enako je z Nikonom v tem primeru. Saj marsikoga na začetku zajeme ta obsesija, ko pade v fotografijo in študira kaj vse bi imel in podobno, na koncu pa vidiš, da je šel marsikateri evro v luft ravno zaradi tega in mogoče tudi neznanja, kaj sploh hočeš.

Jaz bi rekel, da obdrži Olympusa in fotkaj in se uči z njim, sploh zdaj ko si 50-200 nabavla.

Ja sem kozorog in hočem vse in takoj in z glavo skoz zid biggrin

Ne saj vem, tud moja ideja je bila vse obdržat sploh glede na 50-200 in se učit, sam sem želela še kakšno mnenje.Tečaj bo itak kmalu yes
No saj verjetno bom še kaj težila tle biggrin , sam mi je že res nerodno sploh kaj vprašat, ker vem da sprašujem večinoma gluposti in res izpadem kura, ki sploh ne ve kaj hoče....
 0   

steppenwolf @steppenwolf 4. Feb 2010, 08:47

heh, poznam tole glede menjave sistema.
No, ko sem kar en čas porabil za primerjavo objektivov in kaj imam in kaj si lahko privoščim, sem ostal pri Oly-ju, ker nadomestiti 12-60, 50-200 in 50/2 s približno ekvivalnetnimi Nikoni ni varjante zame trenutno.
Odkar imam E-30, pa me sploh ne zanima več menjava sistema. Saj več kot zadošča vsem mojim potrebam.

Moj nasvet, premisli kaj lahko pridobiš z Nikonom. Zavedaj se, da ima vsak sistem kakšno pomankljivost in vsak aparat rabi zadaj enga, da ga upravlja za posnet "wau" fotke.

LP
 0   

Aleš @lial 4. Feb 2010, 09:23

steppenwolf je napisal/a:
Moj nasvet, premisli kaj lahko pridobiš z Nikonom. Zavedaj se, da ima vsak sistem kakšno pomankljivost in vsak aparat rabi zadaj enga, da ga upravlja za posnet "wau" fotke.
LP

Ali povedano nekoliko drugače - dobro fotografijo naredi fotograf in ne aparat.
Gre pa za tipičen problem:

- "joj, moja fotka je pa slabša od tiste!"
- "kaj pa če je kriv aparat (firma)?"
- ja, to bo tisto, treba je menjat!"

grin grin grin
 0   

Žiga @thunder_road 4. Feb 2010, 11:01

lial je napisal/a:

Ali povedano nekoliko drugače - dobro fotografijo naredi fotograf in ne aparat.
Gre pa za tipičen problem:

- "joj, moja fotka je pa slabša od tiste!"
- "kaj pa če je kriv aparat (firma)?"
- ja, to bo tisto, treba je menjat!"

grin grin grin

Če smem malo OT, ampak si me spomnil na tisti vic s Helmutom Newtonom... upam, da se ga prav spomnim (iz glave):

Gre Newton na večerjo v eno restavracijo, pa do njega pride kuhar in ga prepozna, ter mu reče: "O gospod Newton, vaše fotografije so odlične, imate pa res dober fotoaparat". Newton se zahvali, poje večerjo, nakar spet pride kuhar in pobara kakšna se mu je zdela: "Odlična večerja g. Kuhar, imate pa res dobre lonce". laugh
 0   

semic @semic 4. Feb 2010, 11:28

Kupi Nikona. Ne oklevaj. Če želiš dodatne argumente, ti jih napišem na PM. Vedno stori tisto, kar si se namenila oz kar ti je všeč.
 0   

steppenwolf @steppenwolf 4. Feb 2010, 11:47

semic je napisal/a:
Kupi Nikona. Ne oklevaj. Če želiš dodatne argumente, ti jih napišem na PM. Vedno stori tisto, kar si se namenila oz kar ti je všeč.

laugh
 0   

urosm @urosm 4. Feb 2010, 12:10

Iz mojih izkušenj gre takle: če nimaš tistega, kar si res želiš, potem ni pravega gušta.

Torej, če si nekaj res želiš, pogoltneš tudi kakšno zgubo, pa je potem občutek povsem drugačen. Potem delaš s to opremo res z užitkom. Znanje tu sploh nima veze, tega je v obeh primerih enako. Tisti občutek, da je to to, pa ti da potreben polet. Za nekaj časa. Potem pa zopet znova.
 0   

Marko @alessy 4. Feb 2010, 12:23

semic je napisal/a:

Kr neki ... laugh

Sem lastnik Nikon D90 in sem zadovoljen z fotoaparatom in ga tudi ostalim toplo priporočam, ampak v tvojem primeru se enostavno ne izplača menjavati iz E620 na nikona, ker ne boš veliko pridobila...
E-620 je pomoje čist super fotoaparat in ti bo dobro služil, kot bi ti tudi katerikoli drugi.
Vsak fotoaparat je čist ok pa četudi je casio, važno je da tebi nudi dovolj funkcij, ki jih ti potrebuješ oz. da te oprema ne omejuje.

Prvo kot prvo ti svetujem, da ostaneš tle kjer si, torej na oliju in veliko slikaš . Ko pa boš opazila da te fotografska oprema omejuje pa začni razmišljati o nadgradnji. Ampak v takšni nadgradnji, ki tebe najbolj omejuje in to ni nujno da bo ravno nikon tisti, ki bi ti ta tvoj problem najbolje rešil.... Takrat boš tudi vedela zakaj želiš boljši fotoaparat, kaj ti kakšen fotoaparat nudi in kaj so slabe lastnosti določenega fotoaparata.

Ob enem ti pa priporočam sodelovanje v fotografskih galerijah kjer se z izmenjevanjem nasvetov lahko naučiš ogromno in tam boš spoznala da je fotoaparat le pripomoček in da si ti tista, ki naredi dobro fotko, ne pa znamka fotoaparata...
 0   

fearless @fearless 4. Feb 2010, 12:40

mislim, da je pri tebi hana, največji problem format. To mene pri olyjih moti. ampak to ustrezno rešiš s kvadriranjem. tkole pa tkole se navadi, da pogledaš skozi okular, če hočeš zadevo natisniti, drugače pa dolimaj rob. smile

menjati je bv, 620 je odličen pripomoček za izražanje, zdj delaj na tehniki. Zvečer si preberi tutorial o portretih, poglej slikce in filmčke, potem pa čez dan potreniraj. Večkrat, ko ponoviš, boljše ti gre. Če traja leta, pa leta.

bom citiral nekoga: "napredek je vsak dan. Samo opaziš ga ne."
 0   

MatM @MatM 4. Feb 2010, 13:40

Zamenjaj, če si to lahko privoščiš.

Fotografija je zate in za večino nas le hobi. Pri hobijih (ki so že sami po sebi neracionalno početje) pa po mojem mnenju ni potrebno gledati na vsak evro. Bolj je važno zadovoljstvo in dober občutek, kot je že en predhodnik napisal.

Verjetno zaradi te investicije tudi ne bo prazen hladilnik in repa s krompirjem na mizi celo leto. Verjetno se pa sama že zavedaš, kaj boš s tem pridobila in koliko ti je to vredno.
 0   

urosm @urosm 4. Feb 2010, 13:52

Pri nas sta tudi pred začetkom nakupovanja foto opreme bila na mizi repa in zelje s krompirjem. Pa sta še vedno. Pač radi dobro in zdravo jemo grin laugh
 0   

iztok @izo 4. Feb 2010, 15:31

tudi smetenje je očitno pri vas redno..
 0   

semic @semic 4. Feb 2010, 15:43

alessy je napisal/a:
semic je napisal/a:

Kr neki ... laugh

Sem lastnik Nikon D90 in sem zadovoljen z fotoaparatom in ga tudi ostalim toplo priporočam, ampak v tvojem primeru se enostavno ne izplača menjavati iz E620 na nikona, ker ne boš veliko pridobila...
E-620 je pomoje čist super fotoaparat in ti bo dobro služil, kot bi ti tudi katerikoli drugi.
Vsak fotoaparat je čist ok pa četudi je casio, važno je da tebi nudi dovolj funkcij, ki jih ti potrebuješ oz. da te oprema ne omejuje.

Prvo kot prvo ti svetujem, da ostaneš tle kjer si, torej na oliju in veliko slikaš . Ko pa boš opazila da te fotografska oprema omejuje pa začni razmišljati o nadgradnji. Ampak v takšni nadgradnji, ki tebe najbolj omejuje in to ni nujno da bo ravno nikon tisti, ki bi ti ta tvoj problem najbolje rešil.... Takrat boš tudi vedela zakaj želiš boljši fotoaparat, kaj ti kakšen fotoaparat nudi in kaj so slabe lastnosti določenega fotoaparata.

Ob enem ti pa priporočam sodelovanje v fotografskih galerijah kjer se z izmenjevanjem nasvetov lahko naučiš ogromno in tam boš spoznala da je fotoaparat le pripomoček in da si ti tista, ki naredi dobro fotko, ne pa znamka fotoaparata...

E620 in D90 pač ne vzdržita resne primerjave. Lepo bi bilo, ko deliš nasvete, če bi to upošteval. Doma imam dva "kozoroga" in poskušam tudi na ta način razumeti dotično osebo. Sicer pa važno je da smo zdravi thumbsup
 0   

Jernej Lasič @Sviri 4. Feb 2010, 16:39

semic, potem pa najbolje da kupi kar nikon D3s... al kako? Ali pa kar hasselblada. pa najbolje da kar 2 kupi.

mislim, kakšne butaste predloge nekateri dajete tu.
hana, ostani pri olympusu. ko ga prerasteš, če ga prerasteš, razmišljaj o nadgradnji ali o zamenjavi sistema.
zaenkrat ne boš nič boljše fotke delala, če greš na nikona.sem prepričan.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Hana @Hana 4. Feb 2010, 18:00

Ojla, no tako.Fora je , da sem bila v Italiji tam sem pogosto, pa sem se ustavila v eni fajn trgovini foto Pozzar,kjer so mi pokazali pokazali tudi Nikona d90.Osebno mi je vseeno lahk je tud pinkopalinko, sam da so fotke ostre in lepe barve.No tip, ki je v tej branži desetljetja, mi je rekel, da nima kaj razmišljat, da je nikon d90 velik boljši, predvsem enostavnejši meni in ko smo poskusili fotkat v trgovini glede na to, da je bilo malce temnješe , se je nikon obnesel bistveno boljše, slike bolj svetle.
Všeč mi je bil okular, pa af.Verjetno grem jutri nazaj v Trst in si sposodim nikona in mal pofotkam tam zunaj na trgu, pa se mogoče odločim.
Aja en komplet ma sigmo 70-300 + 18-105
Eni na netu kritizirajo objektiv 18-105, da se rad kvari???

Ma kako je pa s tem objektivom se da lepo zablurat ozadje, kaj pa portreti ?
Najbolj me mika, ker je razmerje slik drugačno in je tud več rabljenih objektivov na voljo.Pa tud tako je, če prodam zdaj vse skupaj grem na drugo firmo ali pa ostanem za vedno na Olyu, saj 14-42 je ok, ampak tud ne preveč in pol dam še 600 eu za 14-54 in ziher ne prodam več.

No pa tako, kaj moram met zraven tega nikonD90 , da pridem na objektive 50-200 2.8, in 14-54 2.8 ?

Mi je žal da tolk težim tle, sam res ko sem kupovala o senzorjih nisem vedela nič, tud nisem mislila, da ja , zraven aparata bo treba objektive, ne zame je pa dovolj tisti kit.Japade.Saj ni njuno, da moraš delat nevem kake prof fotke, tega verjetno nikoli ali še zelooooo doglo ne bom znala, a se mi zdi, da če sem se že spustila v to imam zdaj možnost da ostanem ali menjam.Vsekakor 1000x hvala za vse nasvete.

Kakšne objektive pa je potrebno gledat za ta Nikona ?
 0   

Hana @Hana 4. Feb 2010, 18:04

urosm je napisal/a:
Pri nas sta tudi pred začetkom nakupovanja foto opreme bila na mizi repa in zelje s krompirjem. Pa sta še vedno. Pač radi dobro in zdravo jemo grin laugh

laugh , ja tud pri nas je repa, ampak sam zame, ostali se bašejo z mesom, jaz pa že leto ne več.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati